RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez RH » wtorek, 24 maja 2011, 15:16

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam
Premierowy, jak myślę, występ na forum tego modelu. Wreszcie wyprzedziłem czasopisma modelarskie z pokazem :) sklejonego modelu!!
Jak zauważyliście jest to najnowszy produkt firmy Tenzan. Przedstawia on model akrobacyjnego samolotu wytwórni RWD. Model żywiczny wzbogacony o blaszkę z tablicą zegarów, pasy, naciągi i jeszcze parę innych elementów. Model na pierwszy rzut oka wydaje się prosty w wykonaniu, ale raczej bym go nie polecał nowicjuszom. Troszkę miałem problemu z zainstalowaniem kratownicy wraz z fotelem i oprzyrządowaniem we wnętrzu kadłuba, ale jakoś sobie z tym poradziłem (stąd ta aluzja dotycząca nowicjuszy w walce z żywicą). Model wykonałem w barwach Aeroklubu Warszawskiego z napisem fundacyjnym Tomaszowskiej Fabryki Sztucznego Jedwabiu "SP-BLN". Samolot tym bardziej jest ciekawy gdyż w 1937 r został zwycięzcą symulowanego pojedynku powietrznego z PZL P-11c

Miałem zrobić inne malowanie, niestety w kalkach wkradł się błąd w postaci czerwonych liter (miały być srebrne). A tak na marginesie to do wyboru jest aż 7 rodzajów malowania

Model klejony w celu marketingowym(tak to chyba się pisze) więc z wiadomych powodów nic nie dodawałem ani przerabiałem. Po prostu to złożyłem co było w pudelku. Osoby bardziej dociekliwe, które nabędą ten modelik na pewno coś tam wynajdą, w kalkach lub w samym modelu. Ja osobiście nie wnikam w to, tylko prezentuję produkt jaki jest.

Przy okazji zareklamuję nowy produkt tej firmy a mianowicie model amatorskiej produkcji Gabriel 1:48, który pojawi się wkrótce oraz kolejny w przygotowaniu o nazwie "Cykacz".


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 24 maja 2011, 15:40 przez RH, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

modele polskich samolotów

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez shivadog » wtorek, 24 maja 2011, 15:29

Model wygląda interesująco.
Żeby docenić coś więcej przydały by się większe, lepiej skadrowane fotki
- na tych poza ogólną sylwetką za wiele nie widać...
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez Mecenas » wtorek, 24 maja 2011, 15:47

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą - inaczej skadrowane zdjęcia oraz zbliżenia na makro pomogłyby lepiej ocenić walory modelu.

Patrząc na zdjęcia to pomimo wielkości i skali model wydaje się być akurat mało skomplikowany w budowie. Ile tak mniej więcej jest części w tych woreczkach? Do tego dochodzi blaszka fototrawiona.

Na pewno RWD-ziak będzie fajną ozdobą na niejednej półce. Nie dość, że ciekawy samolocik to jeszcze Polski i kolorowy.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez spiton » wtorek, 24 maja 2011, 15:50

Bardzo fajnie wycieniowany.
Twoja estetyka idealnie pasuje do takich sportowych samolotów.
Duży "+" za temat !
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez tomek_chacewicz » wtorek, 24 maja 2011, 16:52

Gdzie go można kupić?
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez RH » wtorek, 24 maja 2011, 17:51

Rzeczywiście nie skomplikowany składanko do celów komercyjnych zajęło mi zaledwie 3 dni (oczywiście nie całe :))
Ważne że wszystko pasuje nawet środkowa kobyłka ładnie wchodzi do skrzydła.
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez Tenzan » wtorek, 24 maja 2011, 18:27

Jako, iż zostałem przywołany przez RH do tablicy, kilka słów podpowiedzi do RWD 10. Model składa się z blisko 90 części - żywica - 70, PE -17, film - 2 , arkusz kalek 14x 15 cm. Faktycznie, siedem wersji malowań. Dzięki dociekliwości RH, niedociągnięcie odnosnie kalek i malowania zostało skorygowane.Premiera zakupu w Będzinie, lub kontakt emeilowy : tenzan@op.pl .

RH wspomniał o D-1 Cykacz. Pierwszy samolot sportowy zbudowany po IWW w Warszawie. Jak wszystkim wiadomo jest protoplastą .... Łosia :-). No może nie bezposrednim, ale jak to teraz jest modne. jego pra-pra-pra Dziadkiem. Sylwetką boczną podobny do ... Albatrosa DV. Jako dwupłat nie posiadał zastrzałów międzyskrzydłowych. Ze względu na mały przekrój kadłuba, dżwignia napędu gaźnika znajdowała się .... na lewej burcie. Z tego samego powodu, busola została umieszczona na ... podłodze. Te, jak i inne ciekawe rozwiązania konstrukcyjne zostały uwzględnione w modelu. Planowana premiera na zawodach w Rędzinach.

Gabriel PVI, PVII, PVIII - jeden z pierwszych samolotów sportowch zbudowanych w powojennej Polsce. Ze względu na "zastosowanie tej samemj płyty podłogowej" jak można by dzisiaj okreslić sposób wykorzystania tego samego kadłuba, do różnych konfiguracji samolotu, w jednym pudle trzy wersje, prawie "Łoś and Go!!" Sylwetka nawiązująca swoimi elementami do Fokkera DVII, ciekawe malowanie, możliwość zbudowania wersji: dwupłat, "parasol", dolnopłat powinny zainteresować miłośników polskich konstrukcji. Również interesujących się lotnictwem miedzywojennym znajdą w Gabrielu ciekawą i nowatorską konstrukcję tej epoki. Premiera - lipiec 2011.

Po wakacjach Czapla, Ahafia, czyli RWD 17, wersje: aeroklubowa,pływak - zarówno Cywil jak i Wojak oraz kilka polskich konstrukcji zaskakujących kształtem, kolorystyką i zastosowaniem.

Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy pisali do Tenzana odnośnie RWD 10, iż pierwsi nie dowiedzieli się o "oblocie" modelu. Tempo prowadzonych przez RH prac przy 10-tce zaskoczyło mnie :-). Stąd to wyprzedzenie. Oczywiście do wszystkich napiszę emeila.

Pozdrawiam serdecznie

Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 24 maja 2011, 18:41

Tenzan napisał(a):Gabriel PVI, PVII, PVIII - jeden z pierwszych samolotów sportowch zbudowanych w powojennej Polsce. Ze względu na "zastosowanie tej samemj płyty podłogowej" jak można by dzisiaj okreslić sposób wykorzystania tego samego kadłuba, do różnych konfiguracji samolotu, w jednym pudle trzy wersje, prawie "Łoś and Go!!" Sylwetka nawiązująca swoimi elementami do Fokkera DVII, ciekawe malowanie, możliwość zbudowania wersji: dwupłat, "parasol", dolnopłat powinny zainteresować miłośników polskich konstrukcji. Również interesujących się lotnictwem miedzywojennym znajdą w Gabrielu ciekawą i nowatorską konstrukcję tej epoki. Premiera - lipiec 2011.


Pozdrawiam serdecznie

Tenzan


Dla związanych z Bydgoszczą lektura obowiązkowa.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez Tenzan » wtorek, 24 maja 2011, 19:13

Grzegorz2107 dzięki za uzupełnienie.
Tak się składa, iz szykuje się kolejna "bydgoska lektura", a ścislej "lektury bydgosko-krakowskie" :-)." - Wskutek pęknięcia jednej, miedzianej rurki, oczekiwania związane z udziałem w Challenge'u zostały zniweczone". Większość wie o jakich modelach mowa ?I

Jeszce jedna mała informacja odnosnie modeli Tenzana. Elementy konstrukcyjne, takie jak zastrzaly skrzydeł, elementy podwozia - golenie , zastrzały, również skrzydła są "zbrojone". Można to zauważyc na zdjęciach z pudła.

Pozdrawiam,
Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez waran » wtorek, 24 maja 2011, 20:59

Jednym słowem DZIĘKUJEMY firmie Tenzan ,osobiście mam w budowie łódż pływającą NT 2 B z oszkloną kabiną która uległa niestety zniszczeniu (kupiłem ten model w Bytomiu)model w 70% ukończony i wlaśnie owa konstrukcja oszklenia zastopowała mi pracę ,stąd prośba jeśli mogę prosić o przywiezienie mi duplikatu tej części do Będzina będę zobowiązany firmie Tenzan
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 24 maja 2011, 21:09

Tenzan napisał(a):Po wakacjach Czapla, Ahafia, czyli RWD 17, wersje: aeroklubowa,pływak - zarówno Cywil jak i Wojak oraz kilka polskich konstrukcji zaskakujących kształtem, kolorystyką i zastosowaniem.

Jestem pod wielkim wrażeniem :!: Tylko żaden seryjny RWD-17w nie zdążył stanąć na pływakach-pomimo prób na początku września 1939.

Tenzan napisał(a):Tak się składa, iz szykuje się kolejna "bydgoska lektura", a ścislej "lektury bydgosko-krakowskie" :-)." - Wskutek pęknięcia jednej, miedzianej rurki, oczekiwania związane z udziałem w Challenge'u zostały zniweczone". Większość wie o jakich modelach mowa ?I

Zawsze myślałem że DKD są przede wszystkim mieleckie ;o)
Ostatnio edytowano wtorek, 24 maja 2011, 21:13 przez Jacek Bzunek, łącznie edytowano 1 raz
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez Tenzan » wtorek, 24 maja 2011, 21:11

Oczywiście, nie ma problemu - w Będzinie kabina będzie.
Pozdrawiam,
Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez waran » wtorek, 24 maja 2011, 21:16

Wielkie dzięki ,i już się cieszę na dwupłaty i to w skali 1/48 bo zapowiedzi są wielce hm. apetyczne modelarsko
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez WestBikers » wtorek, 24 maja 2011, 21:54

Bardzo czysto sklejony model - zdjęcia bardzo mi się podobają - ale faktycznie, do oceny samego modelu i jego walorów, a także włożonej w niego pracy przydałyby się dokładniejsze foty - chętnie obejrzałbym szczególiki tego "fajnego" samolociku.
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: RWD-10 1:48 PREMIERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TENZAN

Postprzez KayFranz » wtorek, 24 maja 2011, 22:41

Kalkomanie pewnie już gotowe i nic nie da się zmienić?
Nie jestem pewien, czy na nich jest uwzględniony napis eksploatacyjny POZIOM (na lewej burcie, przed kabiną), zapewne w kolorze czerwonym, tak ulubionym przez malarnię w DWL.

Obrazek.

Kadr z filmu "Dziewczyna szuka miłości (1938)", samolot wykorzystany do zdjęć to SP-BLR, ale za parę chwil w filmie, w wyniku katastrofy zamienił się w SP-BLP, a właściwie jego resztki, zapewne leżące wtedy jeszcze gdzieś w kącie hangaru, co widać po różnych napisach fundacyjnych.
Przy okazji - w PKL-2 Glassa, na str. 76 film, w którym pokazano katastrofę samolotu, został błędnie zidentyfikowany jako "Szpieg w masce".

Po drugie chyba grubość cyfr w oznaczeniu typu na sterze jest za mała. Na fotkach od RH w każdym razie tak to wygląda.
Kolejny zrzut z tego filmu:

Obrazek.

Tenzan, nie potrzebujesz wektorowych oznakowań do DKD-V z Challenge'u 1930? Przymierzałem się do opracowania modelu kartonowego, ale tutaj jak na razie skończyło się na znakach...
Obrazek
Avatar użytkownika
KayFranz
 
Posty: 404
Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 16:53
Lokalizacja: Pyrowe dwa dni do piątku

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ordez i 95 gości