MiG-29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MiG-29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez Kuba Galicki » czwartek, 9 czerwca 2011, 22:38

Oto kolejny mój ukończony model. MiG-29AS, "czerwony 56" z 1. Eskadry Lotnictwa Taktycznego "Warszawa", Mińsk Mazowiecki. Budowa zajęła mi 5 dni. W środku kokpit, blaszki i dysze Airesa, nos żywiczny QB, blaszki eduarda + pozostałości po blaszkach parta i przeróbki we własnym zakresie, czyli powycinane lotki, klapy, stery, dodanych kilka przewodów, nowe nitowanie, pokrywy na wlotach powietrza... A tak to wygląda:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model można było oglądać podczas Jura Model Festwial, w ubiegły weekend, gdzie został wyróżniony.

Kuba,
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez spiton » czwartek, 9 czerwca 2011, 22:43

Dużo dobrego dzieje się w okolicach stateczników. Fajne dysze. Fajny detal. Bardzo fajny model !!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez shivadog » czwartek, 9 czerwca 2011, 23:03

Piękny, najbardziej jednak zazdroszczę Ci tego w "5 dni".

Nie zrobiłbyś jakiejś relacji z następnego projektu w "5 dni"?
Mam parę modeli, które chętnie bym zrobił choćby nawet w 2 tygodnie, ale zupełnie nie wiem jak.

Pozdrawiam,

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 9 czerwca 2011, 23:25

Fajny, bardzo fajny model.
Uwielbiam MiG 29 w powietrzu a już kocham moment na pokazach, jak leci i zaczyna puszczać ten charakterystyczny dymek z dysz i wywala się ciasnym zwrotem od widowni i wtedy wchodzi nierówno dopalanie aż się ciuchy trzęsą, taki grzmot. Miazga, samolot z klasą.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez Slash » czwartek, 9 czerwca 2011, 23:34

A ja dla odmiany odnoszę wrażenie, że w modelu mocno czuć te 5 dni i motywację do zamknięcia się w tym czasie. Dysze może i fajne, ale to chyba nie ta kolorystyka. Kojarzą mi się z patyną na secesyjnych poręczach. Widać ewidentną próbę zróżnicowania powierzchni, ale wyszło chyba dość monotonnie. Nie wiem czy te odpryski jasne powinny mieć miejsce. Jakby zabrakło precyzyjniejszego pomysłu albo czasu. Patrząc po Twoich dotychczasowych osiągnięciach spodziewałbym się więcej po tym modelu. Czy to nie jest przypadkiem sztuka na handel?
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez marco2607 » piątek, 10 czerwca 2011, 07:44

Slash napisał(a):Czy to nie jest przypadkiem sztuka na handel?


Na co by nie była model jest fajny. Kuba tym razem robi specjalizację w migach ( który to z kolei ) . Ja czekam na galerię PETE.
:P
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3303
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez _iceboy » piątek, 10 czerwca 2011, 08:44

Jakiś taki blado monotonny :( , czegoś w nim brakuje . Kamuflaż jakiś mało kontrastowy. Coś plastikowo za bardzo, a było na prawdę fajnie jeśli chodzi o 29wiąte . Do tego owiewka nienaturalnie nisko.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez Maciej Gruca » piątek, 10 czerwca 2011, 10:30

Ja również nie dołączę do "ochów i achów". Najbardziej rzuciło mi się w oczy uszczelnienie oszklenia kabiny - nigdy nie widziałem różowego. Inną kwestią są dysze, zdarzają się niebieskie przebarwienia ( http://img88.imageshack.us/img88/1487/migkubw2tm6.jpg )ale chyba nie tak intensywnie jak tutaj. Generalnie dobrze...ale tylko dobrze.
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez Marek Naja » piątek, 10 czerwca 2011, 11:16

vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez potez » piątek, 10 czerwca 2011, 12:01

Gratuluję modelu i wyróżnienia jednakże...
nie wiem czy to kwestia tylko 5 dni, ale moim zdaniem do poprawki osłona kabina za nisko (to już było powiedziane), dajniki ciśnienia na bocznych powierzchniach stateczników pionowych-tragedia, kocek pod kabiną z antenami IFF wygląda na nieszpachlowany albo masz odbłysk?
Mig jest zdecydowanie bardziej matowy a zwłaszcza czarna plama pod kabiną. Ta farba bardzo mocno się trzyma i nie widziałem takich "obić" jakie zrobiłeś w okolicy wiatrochronu. Generalnie te ślady eksploatacji takie nachalne a te samoloty naprawdę wyglądają schludnie - oglądałem z bliska 8szt w Mińsku i żaden mechanik nie wypuszczał tak "złachanego" samolotu.
One mają fajne kontrastowe przebarwienia - nie takie ostre jak na zdjęciach, które zlinkowano, te zdjęcia mają podbite nasycenie kolorów na krzywych, żeby fajniej samoloty wyglądały, ale te smugi z przebrudzeń są widoczne. Jak wrócę z Chin w przyszłym tygodniu to daj jakiś namiar na PW, podeślę Ci parę niepodkręconych zdjęć jako wzorzec, pewnie jeszcze nie jedną 29kę popełnisz jak znam życie.
Brakuje mi anten na statecznikach pionowych i rozpraszaczy ładunków statycznych.
Co do pozostałej kolorystyki to się nie wypowiadam bo nie wiem jakie są w rzeczywistości. Różowawa ta masa uszczelniająca lekko jest, ale nie tak intensywna jak na tych zdjęciach - no ale ani ja nie mam skalibrowanego monitora ani Ty nie obrabiałeś pewnie zdjęć, na takim więc zostawmy ten temat.
Dysze powinny być wybarwione w miarę równo a u Ciebie jest chyba tak, że co drugi pasek ma inny kolor, zmiana koloru idzie po długości dyszy a nie po paskach.
Poza tym wszystkim co napisałem powyżej fajny model zrobiłeś 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez spiton » piątek, 10 czerwca 2011, 13:57

potez napisał(a):One mają fajne kontrastowe przebarwienia - nie takie ostre jak na zdjęciach, które zlinkowano, te zdjęcia mają podbite nasycenie kolorów na krzywych, żeby fajniej samoloty wyglądały

Obrońcy czystości samolotów nigdy nie posuwali się tak daleko ,-)))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez potez » piątek, 10 czerwca 2011, 15:10

Spitonku, proszę cię, nie zaczynaj pobocznych tematów.
99% zdjęć jakie widziałem w internecie nie wygląda tak jak samolot w momencie robienia zdjęcia ponieważ sa podkręcane fotoshopem. Po prostu albo jedziemy po krzywych albo filtr i samolot jest dużo bardziej plastyczny, czasami wręcż komiksowo np:
http://www.hesja.pl/XPL/galeria/show/221.
To ze strony Hesji i zobacz jak wiele samolotów ma tam taKie fajne widziane na Airliners struktury uplastyczniające plamy, jak na tym Mig-29. To jest właśnie ten filtr. Wielu go używa bo niesamowicie uplastycznia sylwetkę samolotu. W rzeczywistości te przebarwienia sa dużo bardziej delikatne ale są zawsze. Nie ma sterylnych samolotów ale też nie wszystkie sa nie mocno ufajdane. Mig jest akurat dosyć schludnym samolotem.
Ja nie umiem tego zrobić tak jak w naturze w swoich modelach ale próbuję cały czas i sie uczę jak nie przesadzić i tak też wolę. Inni robią inaczej ich wola, wyraziłem swoją opinię :mrgreen:
Akurat ten samolot ma delikatnie mówiąc obicia jakby ktoś młotkiem chciał farbę odbić na nosie a w naturze jedyny powód do powstania takiego czegoś to byłoby masowe adejmowanie paneli łamiąc farbę na każdym zamku. Ja nie wiem jakiej marki używaja teraz farbę w Bydgodszczy na tych migach ale trzyma się naprawdę bardzo dobrze. Po prostu w tym modelu razi mocny mnie mocny wash na nosie za bardzo kontrastujący na liniach z tym jak to wygląda w rzeczywistości. I pewna ogólna niestaranność wykończenia, którą widać właściwie w każdym detalu - popatrz na jakość montażu statecznikó pionowych np.
I taka jest też opnia o tym modelu na Modelworku, z tego co podejrzałe, za wiele ochów i achów nie ma a raczej dużo merytorycznych uwag do autora.
Ale jak model powstał w 5 dni to szacun i czapki z głów, ja w 5 dni to pewnie bym lotki nie zmontował w tym modelu :evil:
A na poważnie to cholernie się cieszę, że jescze sa tacy wariaci, którzy robią fajne samoloty w polskich barwach - no i że w ogóle jest coś takiego w naturze i mamy o czym pogadać :D
Ostatnio edytowano piątek, 10 czerwca 2011, 19:36 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez Leszek Szopieray » piątek, 10 czerwca 2011, 16:11

Fajny, mankamenty drobne już zostały wymienione przez kolegów. Robi wrażenie czas budowy - ja w 5 dni to zastanawiam się jakie malowanie wybrać przeglądając zdjęcia.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez spiton » piątek, 10 czerwca 2011, 20:53

potez napisał(a):Spitonku, proszę cię....

Mój kochany Poteziku
Też przerzuciłem kupę zdjęć Miga 29 i faktem jest, że polskie Migi są na ogół dosyć czyste. Słowackie na szczęście nie ,-)).
Ale na 20 fotek polskich migów "czystych" zdarza się fota która pokazuje Miga w jakiejś wyjątkowo "brudnej" sytuacji i jeśli ktoś woli samoloty brudne to jest to dobry materiał wyjściowy. A te "filtry" o których piszesz... no cóż jak robisz zdjęcia to wiesz jak rożnie może wyglądać to samo zdjęcie przy różnych ustawieniach, a co dopiero ten sam typ samolotu fotografowany przy różnym świetle, różnym sprzętem i eksploatowany w różnych jednostkach, i różnych okresach.
Ale powiedzmy, że to faktycznie jakiś super filtr.
Skoro tak "podkręcone" zdjęcia są powszechnie uznawane za ładniejsze, to co jest dziwnego w tym, że modelarze starają się "podkręcić" modele w tym samym kierunku ?

Co do modelu. Obicia faktycznie nie są mocną stroną tego modelu. Musisz Kuba wykombinować jakiś inny patent na ich robienie.
A tempo bardzo dobre. Model na pierwszy rzut oka wcale nie odbiega od Twoich poprzednich Migów.
Co teraz kleisz ??
Ostatnio edytowano piątek, 10 czerwca 2011, 22:40 przez spiton, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG - 29 AS "czerwony 56" Academy + Aires + Quickboost 1:48

Postprzez Okrach » piątek, 10 czerwca 2011, 21:13

Wspanialy Fulcrum!

I to w tak krotkim czasie... Mnie sie marzy choc 1 model na rok... a i z tym problem :-/
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości