Hughes 500MD z Gwiazdą Dawida, Academy 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hughes 500MD z Gwiazdą Dawida, Academy 1:48

Postprzez RH » sobota, 11 czerwca 2011, 09:52

Modelik taki sobie, sklejony w ramach rekreacji :D bez udziwnień prosto z pudla. Trochę miałem problem z zastosowaniem odpowiedniego koloru, ale i ten temat jakoś przebrnąłem. Śmigłowiec w swoim pierwotnym malowaniu był w kolorze piasku FS 33434 (coś podobnego do żółtego stosowanego na czołgach niemieckich w II wś). W późniejszym czasie na ten kolor kładziono FS 30145 czyli brąz. Według rożnych modelarskich źródeł była to mieszanina 4xH110 +1xH62. Ja poszedłem na łatwiznę i zastosowałem Gunze H 29 czyli dark earth, która jest taka sama jak mikstura farb Humbrola.
Model w barwach Defender Squadron 1998 oczywiście z Izraela.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 11 czerwca 2011, 12:05 przez RH, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: Huges 500MD Academy 1:48 z Gwiazdą Dawida

Postprzez spiton » sobota, 11 czerwca 2011, 11:41

Wow !! Foty na białym tle. Super.
Jeśli masz jakiś program do obróbki zdjęć, to je poprzycinaj. Chciałbym zobaczyć więcej detali.
Na pierwszy rzut oka bardzo elegancki model.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Hughes 500MD z Gwiazdą Dawida, Academy 1:48

Postprzez ministersan » sobota, 11 czerwca 2011, 14:22

Fajny modelik i rzeczywiście przydała by się fotka ze zbliżeniem. Jak się składało? Mam ochotę takiego skleić i nie wiem, czy Academy to będzie dobry wybór (cenowo na pewno :) ).
Avatar użytkownika
ministersan
 
Posty: 154
Dołączył(a): środa, 9 marca 2011, 20:07
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hughes 500MD z Gwiazdą Dawida, Academy 1:48

Postprzez RH » sobota, 11 czerwca 2011, 14:40

ministersan napisał(a):Fajny modelik i rzeczywiście przydała by się fotka ze zbliżeniem. Jak się składało? Mam ochotę takiego skleić i nie wiem, czy Academy to będzie dobry wybór (cenowo na pewno :) ).

Raczej nie. To raczej "prostak' wśród modeli. Wredne szybki (jak soczewki, wnętrze też nie rewelacyjne. No chyba ze ktoś chce się zabawić w "sado macho' i wszystko tworzyć hand made :) Lepiej kupić Hasegawę (podobno też go robią w tej skali).
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Hughes 500MD z Gwiazdą Dawida, Academy 1:48

Postprzez PiotrekS » niedziela, 12 czerwca 2011, 07:54

RH napisał(a):
ministersan napisał(a):Fajny modelik i rzeczywiście przydała by się fotka ze zbliżeniem. Jak się składało? Mam ochotę takiego skleić i nie wiem, czy Academy to będzie dobry wybór (cenowo na pewno :) ).

Raczej nie .To raczej "prostak' wśród modeli .Wredne szybki (jak soczewki ,wnętrze też nie rewelacyjne .No chyba ze ktoś chce sie zabawić w "sado macho' i wszystko tworzyć hand made :) Lepiej kopić Hasegawę (podobno tez go robią w tej skali)

Robi, od października 2010 jest jako nowość w ich katalogu, ale jest to wznowienie i porównywalne jakością od Academy. Cena ok 30 $.
http://www.hasegawa-model.co.jp/e-w/NEW ... 09928.html
Obrazek
Avatar użytkownika
PiotrekS
 
Posty: 240
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 11:29

Re: Hughes 500MD z Gwiazdą Dawida, Academy 1:48

Postprzez Czarny » środa, 21 grudnia 2011, 21:48

PiotrekS napisał(a):
RH napisał(a):
ministersan napisał(a):Fajny modelik i rzeczywiście przydała by się fotka ze zbliżeniem. Jak się składało? Mam ochotę takiego skleić i nie wiem, czy Academy to będzie dobry wybór (cenowo na pewno :) ).

Raczej nie .To raczej "prostak' wśród modeli .Wredne szybki (jak soczewki ,wnętrze też nie rewelacyjne .No chyba ze ktoś chce sie zabawić w "sado macho' i wszystko tworzyć hand made :) Lepiej kopić Hasegawę (podobno tez go robią w tej skali)

Robi, od października 2010 jest jako nowość w ich katalogu, ale jest to wznowienie i porównywalne jakością od Academy. Cena ok 30 $.
http://www.hasegawa-model.co.jp/e-w/NEW ... 09928.html


Bo to nic innego jak przepak academki. Swoją drogą wnętrze tego wiatraka jest bardzo proste do zrobienia. Jakby się ktoś chciał w to pchać to mam zdjęcia oryginału.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 71 gości