P-51B Mustang III - 112 Sqn RAF, Revell, 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: P-51B Mustang III - 112 Sqn RAF, Revell, 1:72

Postprzez K.Y.Czart » niedziela, 24 lipca 2011, 16:43

Mecenas napisał(a):Na potrzeby portalu Aeroscale zrobiłem dzisiaj nowe zdjęcia przy okazji ćwicząc się w sztuce obsługi aparatu. Z tych dwóch ujęć jestem szczególnie dumny :) W skali forum raczej bez opadu szczęki, ale ja jestem z siebie dumny :) Nic nie retuszowane, poza rozmiarem i wstawieniem logotypu.


Troszkę zbyt ciemne, ale gdyby trochę skorygować... myślę, że są fajne, również w skali forum. :)

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Reklama

Re: P-51B Mustang III - 112 Sqn RAF, Revell, 1:72

Postprzez Jacks35 » piątek, 11 listopada 2011, 21:46

Mam małe pytanie. Lepię teraz ten sam model. Dlaczego wyloty k-m są zalepione? Czy to jakiś celowy zabieg zgodny z rzeczywistością?
Jacks35
 

Re: P-51B Mustang III - 112 Sqn RAF, Revell, 1:72

Postprzez Mecenas » piątek, 11 listopada 2011, 21:55

Jacks35 napisał(a):Mam małe pytanie. Lepię teraz ten sam model. Dlaczego wyloty k-m są zalepione? Czy to jakiś celowy zabieg zgodny z rzeczywistością?

Zalepiłem, bo pod spodem są zdecydowanie za duże wycięcia. Nie zwróciłem uwagi na ten detal w czasie budowy i po pomalowaniu już mi się nie chciało. Do zaklejania wylotów km-ów używano jeszcze czerwonych prostokątnych pasków, ale jak powinno być na tym konkretnie egzemplarzu nie mam pojęcia. Zrobiłem tak jak widać na zdjęciach zamieszczonych przez kolegów w wątku warsztatowym. Zalepianie otworów miało w rzeczywistości przeciwdziałać zamarzaniu działek/km-ów.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: P-51B Mustang III - 112 Sqn RAF, Revell, 1:72

Postprzez Jacks35 » piątek, 11 listopada 2011, 21:59

Ok, dzięki za wyjaśnienia. Ja zostawię odkryte lufy (igły lekarskie). Mam sporo zdjęć z początków klejenia bo myślałem, że opublikuję w warsztacie, ale potem zaniechałem dokumentacji, więc może tylko odważę się na gotowca ;) Twój jest kapitalny!
Jacks35
 

Re: P-51B Mustang III - 112 Sqn RAF, Revell, 1:72

Postprzez Mecenas » piątek, 11 listopada 2011, 22:04

Jacks35 napisał(a):Ok, dzięki za wyjaśnienia. Ja zostawię odkryte lufy (igły lekarskie). Mam sporo zdjęć z początków klejenia bo myślałem, że opublikuję w warsztacie, ale potem zaniechałem dokumentacji, więc może tylko odważę się na gotowca ;) Twój jest kapitalny!

Dzięki za miłe słowa. Taki kapitalny to on nie jest, ratowałem po prostu jak mogłem model przed wyrzuceniem. Wielu błędów merytorycznych niestety nie mogłem już poprawić, np. złe wydechy, powinny być bez osłon.

Mimo wszystko zachęcam Cię do założenia i prowadzenia warsztatu. W moim przypadku zawsze wychodzi mi to na dobre bo koledzy szybko korygują potencjalne wpadki.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: P-51B Mustang III - 112 Sqn RAF, Revell, 1:72

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 14 listopada 2011, 10:27

Prezentowanie modeli na forum jednak się opłaca, nawet kilka miesięcy po fakcie. Dzięki PW od kolegi Radka wróciłem do źródła informacji o tym Mustangu czyli strony http://raf-112-squadron.org/planelosses.html

Wg obecnej wersji wydarzeń prawdopodobnym pilotem FB247 w czasie feralnego lotu w okolice Sarajawa był nieznany pilot, prawdopodobnie F/O Bill Mould a nie Lt. W.N.Spence jak podałem w pierwszym poście. Autorzy strony najwidoczniej zaktualizowali informacje.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości