Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 23 czerwca 2011, 23:17

Witam.
Jak to zauważył jeden z forumowych kolegów zakończenie prac nad Henschel-em zbiegło się w czasie z przypadającą właśnie 70 rocznicę operacji Barbarossa :mrgreen: Malowanie asowskie przedstawia maszynę W.Nr 0364 Hptm.Rudolfa Ruffera z 8.(Pz)/Sch.G 1 jednego z najskuteczniejszych pilotów szturmowych. Wsławił się m.in. zniszczeniem 10 sowieckich czołgów KW-1 podczas jednego lotu za co otrzymał Krzyż Rycerski.
Model to produkt z Shizuoki czyli znana wszystkim Hasegawa. Model wykonany prosto z pudła bez aftermarketów i dodatków własnych sklejał się bardzo dobrze. Co mnie ucieszyło to to, iż spasowanie wyprasek jest na tyle dobre, że użycie szpachli ogranicza się do minimum. Do malowania kamuflażu użyłem farb Gunze Mr.Color.
Fotki trochę "nieteges" robione na partyzanta :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Reklama

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Murek » czwartek, 23 czerwca 2011, 23:38

Model dobrze zrobiony ale dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy: ciemniejszy kolor (zapewne Farbton 70) wygląda jakby był położony transparentnie i nie pokrywał dokładnie jaśniejszego (zapewnie 71), prawe koło nie siadło na ugięciu.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 23 czerwca 2011, 23:42

Beznadziejny, brzydki, zły, do niczego i też bym chciał tak umieć ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Aleksander » czwartek, 23 czerwca 2011, 23:51

Nie lubię tego "tłuczka", ale podoba mi się malowanie i brudzenie - nawet ten "transparentny" RLM 70 za bardzo w całości mnie nie razi. Okopcenia od wydechów też wyglądają naturalnie.
Kółko prawe rzeczywiście do poprawki - myślę, że warto też "podrasować" kolorystycznie działko, które wygląda troszkę jak zabawka (ale może to kwestia zdjęć akurat), przy całym zużytym samolocie.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez spiton » piątek, 24 czerwca 2011, 00:00

Już chciałem opieprzać za fotki, bo widziałem foty z warsztatu, które zabijały. Ale jak na "partyzanta" to są OK.
Model bardzo fajny. Samolot też bardzo fajny (ja lubię ,-)).
Bardzo fajny ryj !!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez dewertus » piątek, 24 czerwca 2011, 00:07

Model miły dla oka, wykonanie ok - podoba mi się że brudzenie i ogólne "zjechanie" nie jest intensywne. Szkoda, że nie z Afryki ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » piątek, 24 czerwca 2011, 00:11

Murek napisał(a):Model dobrze zrobiony ale dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy: ciemniejszy kolor (zapewne Farbton 70) wygląda jakby był położony transparentnie i nie pokrywał dokładnie jaśniejszego (zapewnie 71)

Zapewne masz na myśli preshading, postshading, łosz-biedronkę i pudrowanie pigmentami czyli cały proces brudzenia :P

Murek napisał(a):prawe koło nie siadło na ugięciu.

Się było obróciło przy sesji :oops:
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez spiton » piątek, 24 czerwca 2011, 00:28

Darek Trzeciak napisał(a):
Murek napisał(a):Model dobrze zrobiony ale dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy: ciemniejszy kolor (zapewne Farbton 70) wygląda jakby był położony transparentnie i nie pokrywał dokładnie jaśniejszego (zapewnie 71)

Zapewne masz na myśli preshading, postshading, łosz-biedronkę i pudrowanie pigmentami czyli cały proces brudzenia :P


70'siątka jest OK.
Bardziej martwi mnie brak zdjęć spodu, który w porównaniu z wypracowana góra wygląda skromnie.
Ostatnio edytowano piątek, 24 czerwca 2011, 09:56 przez spiton, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Jaho63 » piątek, 24 czerwca 2011, 01:05

Mnie podoba. I, że Ruffer (nie jeden z najlepszych, tylko najlepszy ;o) ) i, że fajnie zrobiony. Nawet partyzanckie foty szczególnie pierwsza. Jak z jakiejś reklamy Hasegawowskiej. :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 24 czerwca 2011, 03:29

Ale Ty to malujesz.. eh... :shock: Góra wyszła super realistycznie (zacieki do pozazdroszczenia),dół nieco czystością odstaje - taki surowy i czysty no i jak wspomniał Olek to działko przez to wygląda jak "z pudełka" a nie replika działka, które wygrzała tyle czołgów. Ale i tak się podoba.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » piątek, 24 czerwca 2011, 14:47

spiton napisał(a):Bardziej martwi mnie brak zdjęć spodu, który w porównaniu z wypracowana góra wygląda skromnie.


Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):dół nieco czystością odstaje - taki surowy i czysty


Zgadzam się z Wami. Dół nie współgra z górą, zatem idzie do poprawy a raczej destrukcji :mrgreen:

Aleksander napisał(a):warto też "podrasować" kolorystycznie działko, które wygląda troszkę jak zabawka

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):jak wspomniał Olek to działko przez to wygląda jak "z pudełka" a nie replika działka

Działko BK malowałem gunmetalem Model Mastera a następnie szmatą polerowałem i... lipa. Zwykle wychodził fajny efekt oksydowanej stali. Czyżby farba straciła swoje właściwości :(
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez ROMAN » piątek, 24 czerwca 2011, 15:15

A mnie akurat kształt tego samolotu się bardzo podoba, może z racji pancernej konstrukcji. Twój model też. Ma coś w sobie. Kiedyś ukleiłem takiego i zastanawiam się co mnie wtedy skłoniło do innego obmalowania śnupy tego "pstrąga" bo przecież to ten sam samolot tego samego pilota a z reguły w tamtym czasie malowania pudełkowe robiłem.

Obrazek
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez jambus » piątek, 24 czerwca 2011, 19:08

Świetne wykonany model niezbyt urodziwego samolotu.
Pozdrawiam Jarek.
Avatar użytkownika
jambus
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 21 czerwca 2009, 18:23

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 26 czerwca 2011, 16:07

Spód po dodatkowym brudzeniu. Chyba tak już to zostawię. Nie lubię na tym etapie robić "brudzingu" oj nie lubię :evil:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Henschel Hs 129B-2; Hasegawa 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 26 czerwca 2011, 19:32

Kozacko :) Od razu lepiej. Teraz całość stanowi fajną replikę. A jaką metodą udało Ci się tak pomalować kołpaki śmigieł?
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 61 gości