Wspólne modelowanie, czyli Bf-109G6 - Pegasus 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Wspólne modelowanie, czyli Bf-109G6 - Pegasus 1/48

Postprzez dewertus » wtorek, 28 czerwca 2011, 23:17

Pierwszy, wspólnie ze szkrabem budowany model jest gotowy. Tym pierwszakiem jest Bf-109G6 w skali 1/48 z zestawu wydanego przez Pegasusa.

Podział obowiązków podczas budowy był jasny: młody maluje środek i całe zewnętrzne "oporządzenie" oraz realizuje montaż, a stary szpachluje, maluje kamuflaż (dalsze wprawianie się w posługiwaniu aerografem), kładzie kalki, robi washa i retusze. Jak widać wyszło nam to całkiem znośnie, a frajdy mieliśmy co nie miara.

Model ostatecznie został wykończony w malowaniu Gruppenkommandeura II./JG 3 Kurta Brandla* dzięki uprzejmości kolegi Muśtax, który całkiem darmo podarował nam kalki, za co jesteśmy zobowiązani. Jako inwencja własna model został uzupełniony o OMC pasy siedzeniowe wykonane z taśmy Tamki. Model malowany akrylami Agamy, wash i brudzenie wykonane za pomocą Dark Wash'a firmy MIG. Model nie otrzymał anteny, gdyż: 1. model jej nie posiada, 2. model trafia w ręce głównego sklejacza, gdzie ten element zostałby w tempie mocno przyśpieszonym i tak usunięty ;o) . Z mojej strony popełniłem karygodny błąd malując falistą granicę kamuflażu na kadłubie (nie wiem czemu, ale w głowie zakodował mi się własnie taki schemat, a przed malowaniem nie upewniłem się co do jego poprawności), druga sprawa z której nie jestem kontent to owe pierwszy raz robione ciapki - wyszły mi za wielkie i zbyt regularne. No cóż, znaczy to tylko tyle że muszę je sobie jeszcze poćwiczyć... Oszklenie zostało zabezpieczone parafilmem - ciekawe doświadczenie. W porównaniu z taśmą Tamki rozmieszczenie tego ustrojstwa na oszkleniu i odpowiednie przycięcie jest duuuuużo łatwiejsze, ale przy demontażu po zakończeniu malowania potrafi zachować się skandalicznie co zresztą widać w kilku miejscach.

*Dla mnie nie jest to pierwsze spotkanie z Kurtem Brandle (viewtopic.php?f=13&t=11262 ) i też nie ostatnie - planuję jeszcze wykonanie Bf-109F4 w skali 1/48 w takim samym malowaniu jak jest "efka" w 1/72 (chyba że znajdę inną ciekawą opcję z tematyki maltańskiej).



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Wspólne modelowanie, czyli Bf-109G6 - Pegasus 1/48

Postprzez Jaho63 » wtorek, 28 czerwca 2011, 23:21

Hubert i Hubert junior, gratulacje! ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Wspólne modelowanie, czyli Bf-109G6 - Pegasus 1/48

Postprzez ariel007 » środa, 29 czerwca 2011, 09:43

Bardzo ładny model, ale.... trochę za ciemne zdjęcia.
Niech się rury pną do góry...
In thrust we trust!
ariel007
 
Posty: 199
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:09
Lokalizacja: Wawer

Re: Wspólne modelowanie, czyli Bf-109G6 - Pegasus 1/48

Postprzez spiton » sobota, 2 lipca 2011, 02:59

Piękna wspólna robota.
Pozazdrościć !!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Wspólne modelowanie, czyli Bf-109G6 - Pegasus 1/48

Postprzez Georg01 » niedziela, 3 lipca 2011, 10:52

Model całkiem sympatyczny :) Plamki na bokach kadłuba powinny być takimi dość wyraźnymi ciapkami o owalnym kształcie w dwóch kolorach - RLM 74 i 75. W końcu to Erla. Pod prawym bąblem z MG 131 powinien być drugi bąbelek z wlotem powietrza u góry. To Erla i prawa osłona silnika była wspólna z G-5. Widać to na zdjęciu oryginału z prawej strony.

Ale to drobiazgi. Na półeczce postawi się lewą burtą i nie widać :D .
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Wspólne modelowanie, czyli Bf-109G6 - Pegasus 1/48

Postprzez dewertus » niedziela, 3 lipca 2011, 13:25

Georg01 napisał(a): Na półeczce postawi się lewą burtą i nie widać


Na półeczce to on nie postoi - młody w jednej ręce dzierży Spita, w drugiej Mietka i przez pół dnia "lata" po mieszkaniu :D
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości