Fokker E.V, Eduard 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez hacz » niedziela, 3 lipca 2011, 20:01

Witam, szanownych kolegów.
Dziś dla mnie wielki przełom w modelarstwie, pierwszy szmatolot w karierze gotowy. Szczerze mówiąc model dostałem w prezencie, inaczej z przełomu byłyby nici. Ale wracając do Fokkera w wersji E.V,"osa" :P pilotowana była przez niemieckiego asa z czasów pierwszej wojny Theo Osterkampa, który wg Wikipedii szczycił się 32 zwycięstwami. Ciekawe ile na tej konkretnie maszynie? Sam model Edka całkiem przyjemny, składa się go całkiem miło, koszmarem było dla mnie jedynie doklejenie płata. Chyba tyle pisania czas na fotki, no i wasze komentarze :mrgreen: :!:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Reklama

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez shivadog » niedziela, 3 lipca 2011, 20:10

Nieźle.

Powiem przekornie, że fajnie, że nie w polskim malowaniu, bo takie już 2 mamy.
Widzę, że tak jak u mnie brakuje wiatrochronu.
Czy płat nie przechyla się w lewo?

Pozdrawiam,

J
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez jambus » niedziela, 3 lipca 2011, 21:25

Chociaż to tylko pół-szmatolot :lol: to jednak modelik fajny i ważne, że okres w dziejach lotnictwa prawidłowy ;o) .

Mam nadzieję, że ten przełom zaowocuje kolejnymi modelami tego rodzaju.
Pozdrawiam Jarek.
Avatar użytkownika
jambus
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 21 czerwca 2009, 18:23

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez hacz » poniedziałek, 4 lipca 2011, 08:07

shivadog napisał(a):Widzę, że tak jak u mnie brakuje wiatrochronu.
Czy płat nie przechyla się w lewo?
J

Wiatrochron początkowo miał być, ale w trakcie budowy zrezygnowałem z niego, w końcu miał być to model budowany tak całkiem dla relaksu, bez zaglądania w plany i inne takie. Jeśli chodzi zaś o skrzydło to osa ciężka nie jest i może troszeczkę słabo dociążyła brystol.
jambus napisał(a):Mam nadzieję, że ten przełom zaowocuje kolejnymi modelami tego rodzaju.

Może kiedyś na razie cała szafka, a w niej pudełka które czekają na swoje 5 minut i puki co próżno wśród nich szukać tych z pierwszej wojny.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez Adam » poniedziałek, 4 lipca 2011, 08:37

Ładnie wykonany model, myślę, że warto by coś dorobić do pary, będzie jemu raźniej :lol:
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez el Rozito » wtorek, 5 lipca 2011, 00:06

Nawet jak na debiut w kategorii szmatopłatów to spodziewałbym się czegoś więcej po tak, jak by nie było, doświadczonym modelarzu. Mogłeś jakoś pocieniować, żeby podkreślić fakturę materiału i w ogóle dla finezji ;o) ; lotki wyglądają jakby nie były ruchome (nawet samo zapuszczenie linii przebiegającej przez krzyże wiele by dało), a dziwny (nieudany, sorry) zaciek pod silnikiem też realizmu nie dodaje... I te super błyszczące opony :?
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez Jaho63 » wtorek, 5 lipca 2011, 01:57

Fajny, jak na niemiecki z pierwszej to dziwnie "normalny", ale to w zalewie tych wszystkich lozenge jest jego plus.
Może faktycznie warto zapuścić linie. Nawet jeśli chcesz by był czysty, to same podziały, a szczególnie lotki i leżące na nich krzyże będą wyglądały lepiej.
A Osterkamp - 32 w WW1 i niby 6 w drugiej. Choć bardziej prawdopodobne są 2 i 4 niepotwierdzone.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez spiton » wtorek, 5 lipca 2011, 02:09

Fajna konstrukcja.
Fajne malowanie. Model przyzwoity.
Nie płacz, że ci ciężko było płat przykleić ,-)).
Najwyraźniej dwupłatów nie sklejałeś ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez waran » wtorek, 5 lipca 2011, 06:35

Jeśli opony mają kolor czarny -to błąd.brak też linek prowadzących od zastrzału do boku kadłuba ,brak wiatrochronu, nie dość dobrze zaszpachlowane miejsce w płacie -środek ,po oderwaniu od ramki ,śmigło powinno być warstwowe i tak pomalowane ,ale najważniejsze pierwszy krok ku budowie szmatopłatów został zrobiony
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez hacz » wtorek, 5 lipca 2011, 20:06

el Rozito napisał(a):Nawet jak na debiut w kategorii szmatopłatów to spodziewałbym się czegoś więcej po tak, jak by nie było, doświadczonym modelarzu. Mogłeś jakoś pocieniować, żeby podkreślić fakturę materiału i w ogóle dla finezji ;o) ; lotki wyglądają jakby nie były ruchome (nawet samo zapuszczenie linii przebiegającej przez krzyże wiele by dało), a dziwny (nieudany, sorry) zaciek pod silnikiem też realizmu nie dodaje... I te super błyszczące opony :?

waran napisał(a):Jeśli opony mają kolor czarny -to błąd.brak też linek prowadzących od zastrzału do boku kadłuba ,brak wiatrochronu, nie dość dobrze zaszpachlowane miejsce w płacie -środek ,po oderwaniu od ramki ,śmigło powinno być warstwowe i tak pomalowane ,ale najważniejsze pierwszy krok ku budowie szmatopłatów został zrobiony

Uderzam się w pierś :mrgreen: jednocześnie zgadzam się z wami, ale zrozumcie że nie zawsze trzeba się spinać, czasem można coś skleić tak dla przyjemności. Na warsztacie mam kilka modelików, z którymi walczę ...:P, tu będzie finezja obiecuję. :mrgreen:
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez el Rozito » czwartek, 7 lipca 2011, 13:25

Hacz, jeżeli moja wypowiedź była "spinająca" to nie takie były moje intencje :D . Dla mnie modelarstwo to rozluźnienie, chill out 8-) i tak ma być - bez spinki. A takie cieniowanie aerografem... luuuz, nirwana... Tak do tego podejdź.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Fokker E.V, Eduard 1/48

Postprzez Korowiow » czwartek, 7 lipca 2011, 17:58

Coraz bardziej sie przekonuję do tego, że choć samolotów nie sklejam to kiedyś się skuszę i to właśnie będzie coś z Wielkiej Wojny.
Model bardzo mi się podoba - jedyna uwaga to bąbel na kalkomanii, zdjęcie nr 4 krzyż po lewej stronie na spływie płata (.tak to się chyba nazywa)
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości