P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez Dominik » piątek, 8 lipca 2011, 19:53

Drugi model na wykończeniu. Teraz czekam na śmigło z Quickboosta ponieważ to z zestawu po kilkunastu próbach sklejenia połamałem z premedytacją. Sam model składało się całkiem przyjemnie. Dużym zaskoczeniem było dla mnie wyposażenie kabiny - jak na tą firmę niesamowicie bogate. Jest to pierwszy mój Mustang, pierwszy model pomalowany na srebrno (powinien być pomalowany farbą aluminiową ale niestety takowej nie mam na stanie) i po raz pierwszy użyłem kalek czeskiej firmy DP Caspar. Kalki kładły się bardzo fajnie choć należy uważać, ponieważ są delikatne. Obydwa napisy na silniku rozerwały mi się podczas nakładania. Podobnie jedna z liter na stateczniku. Z koloru łosza jestem bardziej zadowolony. Taki ciemny szary zaczyna mi pasować. okopcenia z rur wydechowych robione aerografem - chyba trochę przesadziłem. Następnym razem będzie delikatniej. No tak, wiem, że nie zaszpachlowałem linii podziału na skrzydłach, ale po lekturze tematów pogubiłem się całkowicie i zostawiłem je w spokoju.

Oto fotki do mojej prawie galerii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 9 lipca 2011, 10:31

Tyż ładnie :!:
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez pik » sobota, 9 lipca 2011, 13:43

Wypadałoby wspomnieć że 'Moonbeam McSwine' z 487th FS to była maszyna kapitana Williama Whisnera (15,5 zwycięstw). Chwali się, że wybrałeś inny "niebieski nos" niz samolot Meyera.

Obrazek

Mogłeś się wstrzymać z pokazaniem aż model będzie skończony, ale ogólnie przyjemnie. Jedynie nieudane osmalenia od wydechów nieco szpecą całość (tym bardziej że prawie nie było ich widać w oryginale - vide foto!). Brakuje tabliczki znamionowej na lewej burcie, ale może uzupełnisz. Podpis na owiewce kabiny jest innego pilota???

Poza tym to swoisty rodzynek, bo jakoś rzadko obecnie się widuje Hasegawę jeśli idzie o P-51D, mam wrażenie ze znacznie częściej robiona jest Tamiya... Ale na oko Hasa wygląda całkiem porządnie, w każdym razie znacznie lepiej niż Academy, które ostatnio popełniłem.

PS Sorki, "h" mi się zjadło podczas pisania. Dzięki za czujność! :D
Ostatnio edytowano sobota, 9 lipca 2011, 13:59 przez pik, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez Jaho63 » sobota, 9 lipca 2011, 13:57

pik napisał(a):Williama Wisnera (15,5 zwycięstw)

Właściwie William T. Whisner. I nie 15,5 tylko 20+2, a to zasadnicza różnica. ;o) Korea też się liczy.
Nie wiem do końca dlaczego, ale w wielu publikacjach granica 20 zwycięstw jest jakoś specjalnie podkreślana. Tak samo jak liczba 27, ale tutaj rozumiem, że chodzi o rekord Pierwszej Wojny. Niemniej Wishner to as ze ścisłej czołówki TOP 20. ;o)
Sam model obsmaruję jak będzie gotowy. :)
Ostatnio edytowano sobota, 9 lipca 2011, 23:17 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez pik » sobota, 9 lipca 2011, 23:05

15,5 to wynik Whisnera z okresu II WŚ. Mało jest znany fakt, że był przez długi czas skrzydłowym Preddy'ego. Na Mustangu Whisner odniósł 14,5 zwycięstw (pierwszy kill był na P-47). Interesujące, że większość z nich odniósł w 2 lotach. 21 paźdzernika 1944 zaliczył 5 sztuk pewnych i 2 prawdopodobne, a 1 stycznia 1945, podczas akcji Bodenplatte, zestrzelił 4 FW-190 (i to mimo, że został trafiony w skrzydła podczas startu z lotniska). Zresztą to była jedyna sytuacja, kiedy maszyna Whisnera została w ogóle trafiona przez przeciwnika. 19 września 1989 Whisner zmarł na skutek alergicznej reakcji na użądlenie osy... Mały owad okazał się dla niego bardziej zabójczy niż Luftwaffe! ;o)

Jeszcze jedna fotka jego Mustanga z littlefriends:
Obrazek

oraz coś dla rozluźnienia, w końcu mamy wakacje ;o) :
Obrazek
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez Dominik » niedziela, 18 września 2011, 21:04

Śmigło dotarło i w końcu mogłem skończyć Kucyka. Oto i zdjęcia po finiszu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Lepszych zdjęć nie będzie - jedynie wieczorem mam teraz czas na robienie zdjęć.

Pozdrawiam

PS. Jeśli mozna to poproszę Górze o usunięcie z tytułu "Prawie Galeria"
Ostatnio edytowano piątek, 23 września 2011, 08:20 przez Dominik, łącznie edytowano 1 raz
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 18 września 2011, 21:18

Światła pozycyjne jeszcze maźnij.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez Jaho63 » niedziela, 18 września 2011, 21:33

Jakości zdjęć nie komentuję bo sam robię słabe. Ale rozmiar mogłeś dać większy. Mustang ładny, czyściutki, no, lekko przybrudzony. Szkoda, że nie zróżnicowałeś odrobinę tej srebrzanki, choć na lotkach, sterach.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez Dominik » niedziela, 18 września 2011, 21:41

Co do rozmiaru to nie wiem o co kaman. Wcześniejsze też wstawiałem z Picasy i w oryginale maja rozmiar 800x600. I jak widać te lipcowe mają normalny rozmiar a te dzisiejsze są dziwnie pomniejszone.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez Jaho63 » niedziela, 18 września 2011, 21:44

Może niechcący zaznaczyłeś 480x640?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez pik » niedziela, 18 września 2011, 22:01

Model przyjemny, podoba mi się. Komentowałem go już, także nie będę się powtarzał. Co najwyżej wytknę czerwone pasy na klapach, przy kadłubie. Powinny być równoległe do kadłuba, a u ciebie jakoś zezują do przodu... No i brak owalnego znaczka producenta na łopatach śmigła, w oryginale był, widać to na archiwalnym zdjęciu.

Szkoda też, że poskąpiłeś dodatkowych zbiorników paliwa. Są dwa zdjęcia i na każdym z nimi jest! Ale to w żadnym razie zarzut, taka sobie dygresja.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez szymony » niedziela, 18 września 2011, 23:40

pik napisał(a): Co najwyżej wytknę czerwone pasy na klapach, przy kadłubie. Powinny być równoległe do kadłuba, a u ciebie jakoś zezują do przodu...

I wychodza poza klapy na plat. Ja tam jeszcze widze szpary laczenia polowek skrzydla na krawedzi natarcia.
prawy alt padl :-(
szymony
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 18:51

Re: P-51D Mustang, Hasegawa 1/72 [Prawie Galeria]

Postprzez pik » wtorek, 20 września 2011, 11:39

I wychodza poza klapy na plat.
To konsekwencja złego umiejscowienia, gdyby były połozone prawidłowo długość byłaby OK. Przy okazji ponownego zerknięcia na model wydaje mi się że golenie podwozia rozłażą się na zewnątrz, ale może to kwestia zdjęcia?
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 46 gości