B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez malinowski » środa, 3 sierpnia 2011, 20:11

Po wielu wielu latach budowy (~4.5 roku) spędzeniu ponad 1500h na żmudnym oklejaniu folią aluminową wreszcie skończyłem! Postanowiłem więc skormny efekt moich prac poddać surowej krytyce forumowiczów. Model wzbogacony został blaszkami Eduarda, kalki są produkcji własnej.

P.S To jest mój 3 porządny model więc proszę o wyrozumiałość. Wiem że nie wyszedł idealnie no ale cóż...

P.P.S Wątek warsztatowy: viewtopic.php?f=12&t=862

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Reklama

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez tomtre » środa, 3 sierpnia 2011, 23:20

malinowski napisał(a):To jest mój 3 porządny model więc proszę o wyrozumiałość. Wiem że nie wyszedł idealnie no ale cóż...


:shock: 4,5 roku... Chopie, jestem Twoim wyznawcą :mrgreen: Właśnie zbieram szczękę z podłogi.

ps
Ile "nieporządnych" zrobiłeś wcześniej?
Moja cała "kariera" na PWM
- Albatros DIII - viewtopic.php?f=13&t=17001
- Junkers D.I - http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=22657
I to by było wszystko jak do tej pory :)
Avatar użytkownika
tomtre
 
Posty: 309
Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2011, 19:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez malinowski » czwartek, 4 sierpnia 2011, 08:10

Wcześniej były różne modeliki 1/72 prosto z pudełka malowane Humbrolami
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez Slash » czwartek, 4 sierpnia 2011, 16:38

Już się bałem, że model utknął gdzieś pomiędzy szczebelkami drabiny niebytu urealnionego. Ale oto i jest. Przede wszystkim gratulację za wytrwałość i temat. Mało kto ostatnimi czasy się na to porywa bo sprawa prosta nie jest. Jakoś nawet revellacyjnego B-17 w 72 nie widać nigdzie w postaci sklejonej. A przecież taki lepszy od akademki i w ogóle :lol:
Wracając do tematu.. niedoróbki myślę, że sam widzisz, nie ma co wytykać. Z ciekawości tak tyko spytam co z wieżyczką w brodzie. Nie była duralowa? To samo chyba z osłoną pięćdziesiątek na ogonie.

Poza tym życzę powrotu do tematu kiedyś tam jeszcze :lol:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez malinowski » czwartek, 4 sierpnia 2011, 17:50

Wieżyczka z przody była malowana na szaro. Myślę że miało to związek z opancerzeniem. Te tylne podobnie, przynajmniej na niektórych zdjęciach tak to wygląda. Ale noszę się z zamiarem poprawienia tego kiedyś :) Model osobiście oceniam na 4/6 ale wygląda ładnie i cieszy oko w pokoju :D Dziękuję wszystkim kibicom...
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez Michał Janik » czwartek, 18 sierpnia 2011, 12:39

Zazdroszczę cierpliwości i wytrwałości w kończeniu tak dużego projektu!
Fajnie też widzieć coś oryginalnego i starociowatego - rzadko się widzi Monogramy na warsztacie , a zwłaszcza skończone. Za to dodatkowe +5 punktów!
Bardzo mi się podoba nose-art.
Fajnie malarsko wyglądają okopcenia, choć odbiegają od tego co widać na zdjęciach. Mam wrażenie że można było trochę próbować cieniować, różnicować powierzchnię fragmentów które są pomalowane farbą (ogon). Opony strasznie czarne?
Jeśli chodzi o efekt folii, to trochę ciężko ocenić. Trochę chyba widać rys, a może to tylko kwestia zdjęcia? Napisz proszę kilka słów gdzie kupowałeś folię i jakieś najważniejsze wskazówki do pracy z nią.
Aaa, jeszcze fajnie by zobaczyć na warsztacie tego Łosia którego masz w podpisie!

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez malinowski » czwartek, 18 sierpnia 2011, 23:04

Michał Janik napisał(a):Bardzo mi się podoba nose-art.

Samorobny na podstwie obrazka z internetu

Michał Janik napisał(a):Fajnie malarsko wyglądają okopcenia, choć odbiegają od tego co widać na zdjęciach. Mam wrażenie że można było trochę próbować cieniować, różnicować powierzchnię fragmentów które są pomalowane farbą (ogon).

Tak są przesadzone ale to szczyt moich umiejętności

Michał Janik napisał(a):Napisz proszę kilka słów gdzie kupowałeś folię i jakieś najważniejsze wskazówki do pracy z nią.

Folia to zwykła folia kuchenna. Klejona zgodnie z opisem kol. Wojtka Fajki przy okazji jego Thunderbolta (kiedyś była taka relacja na starym forum). Smaruje się klejem plastik następnie czeka aż wyschnie (oglądajac czy nie ma na nim kurzu który bardzo brzydko wygląda). Następnie klei folię układając ją patyczkami kosmetycznymi. Na koniec tnie nożem wzdłuż linii podziału blach i gotowe. Technika dośc żmudna i pracochłonna ale dająca dobre efekty.

Michał Janik napisał(a):Aaa, jeszcze fajnie by zobaczyć na warsztacie tego Łosia którego masz w podpisie!

Będzie w swoim czasie:D
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez Michał Janik » czwartek, 18 sierpnia 2011, 23:28

malinowski napisał(a):
Michał Janik napisał(a):Bardzo mi się podoba nose-art.

Samorobny na podstwie obrazka z internetu

Michał Janik napisał(a):Napisz proszę kilka słów gdzie kupowałeś folię i jakieś najważniejsze wskazówki do pracy z nią.

Folia to zwykła folia kuchenna. Klejona zgodnie z opisem kol. Wojtka Fajki przy okazji jego Thunderbolta (kiedyś była taka relacja na starym forum). Smaruje się klejem plastik następnie czeka aż wyschnie (oglądajac czy nie ma na nim kurzu który bardzo brzydko wygląda). Następnie klei folię układając ją patyczkami kosmetycznymi. Na koniec tnie nożem wzdłuż linii podziału blach i gotowe. Technika dośc żmudna i pracochłonna ale dająca dobre efekty.

Michał Janik napisał(a):Aaa, jeszcze fajnie by zobaczyć na warsztacie tego Łosia którego masz w podpisie!

Będzie w swoim czasie:D

ad. kalka - no to też szacunek.Wyszło 100% profi. Jeszcze bym chętnie popatrzył na jakieś zbliżenie ;o) Na czym drukowałeś?
ad folia - ciekawe czy zwykła kuchenna czymś się różni od "szpicjalistycznych" - chyba bare metal foil (oczywiście, oprócz ceny...)?

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez malinowski » piątek, 19 sierpnia 2011, 08:50

Drukowałem na przezroczystej kalce Techmodu przy użycia drukarki laserowej. Następnie lakier microscale. W zblżenie będzie najszybciej w przyszłym tygodniu jak wrócę do domu;)
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez pik » piątek, 19 sierpnia 2011, 10:47

Technika dośc żmudna i pracochłonna ale dająca dobre efekty.
Doceniam twój wkład pracy, ale z tego co obserwuję, to przy obecnych generacjach farb można uzyskać efekty nie ustępujące, a nawet lepsze niz folia aluminowa (np zróżnicowanie odcienia paneli blach) przy znacznie mniejszej pracochłonności.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez malinowski » piątek, 19 sierpnia 2011, 16:12

Nie powiedziałem najlepsze powidziałem dobre. I zgadzam się malując można uzyskać porównywalne efekty:). Na pewno przy następnym srebrnym samolocie sprawdzę malowanie;)
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: B-17G "A bit o' Lace" - Monogram 1/48 + Eduard

Postprzez Aleksander » sobota, 20 sierpnia 2011, 08:00

Ale co metal, to metal :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości