F/A-18F - Revell 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez slee » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 17:30

Witam

Wreszcie udało mi się coś skończyć :mrgreen: :mrgreen:
Przedstawiam model F/A-18F, wykonany z wyprasek f-my Revell. Same wypraski w sumie prezentują się całkiem nieźle, problemy zaczęły się dopiero przy montażu, a to za sprawą idiotycznych podziałów technologicznych poszczególnych elementów. Model niestety wymagał sporo szpachli aby ukryć miejsca łączeń. Dodatkowym utrudnieniem jest słaba instrukcja, utrudniająca montaż, oraz umiejscowienie kalkomanii, np. na schemacie brakuje położenia kilku kalek, a inne są źle umiejscowione. Dzieki temu strzeliłem najbardziej widocznego babola, czyli źle położone kalki z numerem na klapach, powinny być na klapach wewnętrznych. W schemacie tego akurat malowania klaki te nie były wogóle ujęte, a w drugim schemacie numery były umiejscowione właśnie tak jak ja je nakleiłem. Same kalkomanie rewelacyjne, do ich ułożenia wystarczył Gunze pod klaki, czyli ten słabszy.
Model wykonany praktycznie prosto z pudła, jedynym dodatkiem były żywiczne dysze. Z przeróbek to wyciąłem i opuściłem klapy, oraz zmieniłem zestaw uzbrojenia (podkradziony z innych zestawów:) ), dorobiłem też lusterka w limuzynie, ale zapomniałem je wkleić :) Model od początku planowałem mocno wytyrać, jak wyszło, oceńcie sami. Malowany akrylami MM, brudzony olejami dla plastyków. Werniks matowy też MM, uzbrojenie - rakiety semi-gloss, bomby pół na pół semi-gloss i flat. W modelu pierwszy raz próbowałem przyciemnić oszklenie, ale kiepsko to wyszło niestety.
Zapraszam więc do galerii, oceniajcie, krytykujcie...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotki są jakie są, niestety jak na złość dzisiaj się zachmurzyło, jak będzie lepsze światło to zrobię nowe.
Pozdrawiam Norbert
slee
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 18:37
Lokalizacja: Reykjavik

Reklama

Re: F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez spiton » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 17:36

Przepięknie pomalowany. Gratulacje.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 17:41

A wyspitonowany jeszcze lepiej.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 21:37

Fajnie brudny model. Revell=Hasegawa czy Italeri?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez slee » wtorek, 9 sierpnia 2011, 00:16

To oryginalny Revell. Tu można zobaczyć inboxa - http://mojehobby.pl/Revell-F-Aa18F-Super-Hornet-p-1-1124893.html
Pozdrawiam Norbert
slee
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 18:37
Lokalizacja: Reykjavik

Re: F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 9 sierpnia 2011, 00:26

Fajnie pomalowany i przybrudzony, przy tym trochę odstają błyszczące opony.
Nie mogę dojść do ładu z pylonami, mam wrażenie że się trochę porozchodziły i na prawym skrzydle są nieco skośnie w widoku z przodu (czy to tylko "rybie oko" obiektywu?)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez Matys » wtorek, 9 sierpnia 2011, 10:08

piotr dmitruk napisał(a):Nie mogę dojść do ładu z pylonami, mam wrażenie że się trochę porozchodziły i na prawym skrzydle są nieco skośnie w widoku z przodu (czy to tylko "rybie oko" obiektywu?)


A to nie jest tak, że super hornet je ma fabrycznie nieco skośnie? W sensie, że przody pylonów są bardziej do zewnątrz niż tyły :P Gdzieś o tym czytałem, tam były jakieś problemy z aerodynamiką i zasięgiem po przebudowaniu wlotów powietrza z tego co pamiętam..

A model naprawdę fajny, sam robiłem całkiem niedawno hasegawę w 72, ale tu się nie ma czym chwalić ;o)
Avatar użytkownika
Matys
 
Posty: 61
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2008, 13:28
Lokalizacja: Gliwice

Re: F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez Georg01 » wtorek, 9 sierpnia 2011, 10:39

Bardzo ładny, kabina ładnie przyciemniona. Chyba, że na żywo widać problemy, ale na zdjeciach jest super. Przybrudzenia wysokiej klasy ! Brawo. Sam bym chciał podobnie zrobić.
Źle na zdjęciach wyszły dysze. Na zdjęciu bocznym są bardzo nienaturalne, są za ciemne i jakoś dziwnie się świecą. Oglądałem trochę dysz na żywo (także w F-18) i nie były ciemne, a także nie świeciły się za bardzo. Może to tylko kwestia zdjęć i na modelu wyglądają dobrze. Do przepalonych dysz polecam Jet exhaust Alclada i rozjaśnianie innymi alcladami według potrzeb. Wspaniały kolorek.

Pozdrawiam,
GC
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03

Re: F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez slee » środa, 31 sierpnia 2011, 11:20

Witam
Zrobiłem parę poprawek, rozjaśniłem suchym (prawie) pędzlem dysze wylotowe, przemalowałem pasy i przykurzyłem opony.
Zrobiłem też kilka nowych fotek na świeżym powietrzu, przy naturalnym świetle. Dysze w rzeczywistości wyglądają lepiej, na zdjęciach dalej się jakieś ciemne wydają.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Norbert
slee
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 25 lipca 2010, 18:37
Lokalizacja: Reykjavik

Re: F/A-18F - Revell 1/48

Postprzez Marcin Witkowski » czwartek, 1 września 2011, 06:11

Przy całej misterności malowania, gdzieś uciekła geometria. To chyba nie kwestia zdjęć i zakrzywionej przez obiektyw perspektywy, ale skrzydła mają wyraźnie ujemny wznios. Chyba, że się mylę. Rozchodzą się też koła podwozia głównego. Jeśli o pylony chodzi, to powinny być odchylone od osi i dobrze to odwzorowałeś.
Matys dobrze napisał. Po oblotach prototypów okazało się, że "cudo" zaprojektowane od zera w komputerze jest niestateczne. Rozchylenie pylonów pomogło, ale zasięg, prędkość i zużycie paliwa się pogorszyły o około 10%.
Avatar użytkownika
Marcin Witkowski
 
Posty: 274
Dołączył(a): środa, 12 marca 2008, 09:13
Lokalizacja: Niekarmia


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości