Kawanishi N1K1-J Shiden; Tamiya 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Kawanishi N1K1-J Shiden; Tamiya 1/72

Postprzez Dominik » niedziela, 21 sierpnia 2011, 16:42

Oto pierwszy ukończony przeze mnie model po narodzinach synka. Pierwszy samolot Osi. Model lepiło się całkiem przyjemnie, nie licząc pewnej ilości szpachli i szlifierki. Jak zwykle w moich pracach są niedociągnięcia, ale bawiłem się świetnie.

Oto i model.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obecnie na dokończenie czeka niemiecka Dorotka:
Obrazek

Pozdrawiam
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kawanishi N1K1-J Shiden; Tamiya 1/72

Postprzez marco2607 » niedziela, 21 sierpnia 2011, 18:28

Z tego co widzę na zdjęciach wygląda dość sympatycznie. Muszę jednak zwrócić Ci uwagę na zbyt rozmyte plamki na bokach foki ( to jest 1/72) i jak będziesz robił mały makijaż wewnątrz paneli proponuję kolor bazowy rozjaśnić lub ciemniejszym psiknąć po liniach podziału.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kawanishi N1K1-J Shiden; Tamiya 1/72

Postprzez Dominik » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 11:21

Marco, po raz pierwszy w życiu maluję giermański kamuflaż i jeszcze się muszę dużo nauczyć.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Kawanishi N1K1-J Shiden; Tamiya 1/72

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 11:38

Shiden sprawia sympatyczne wrażenie, choć jakość fotek utrudnia mniej ogólną ocenę. Wydaje mi się że nie do końca wyszła rozjaśnienia paneli - wyszły dość schematycznie, szablonowo. Trudno mi to ująć bardziej precyzyjnie, ani napisać jak sobie to wyobrażam lepiej zrobić - bo sam miałem z tym problem na swoim Hayate. Trochę inny odcień rozjaśnień, albo wręcz kilka odrobinę się od siebie różniących? Mniej schematyczne nakładanie (tzn. duże plamy na środkach paneli)?

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Kawanishi N1K1-J Shiden; Tamiya 1/72

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 12:13

Marco ma rację, ale to własnie powinien być kolor bazowy, lub podobny do niego, bo na "Chmurce" masz chyba psikniękte jakimś rozcieńczonym szarm (białym?) i niezbyt realistycznie to wygląda.


A gdzie indziej widziałem jeszcze "konika" :?:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kawanishi N1K1-J Shiden; Tamiya 1/72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 14:08

Nieźle wyszedł ten Grześ, ale istotnie rozjaśnienia paneli są zbyt "wyraźne", wydaje mi się, że trzeba było na to jeszcze bazowy prysnąć. Przydałoby się tez robić cieniowanie, a przynajmniej zapuszczanie linii na najjaśniejszych miejscach (np. hinomaru). Ogólnie jest OK.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Kawanishi N1K1-J Shiden; Tamiya 1/72

Postprzez Dominik » wtorek, 23 sierpnia 2011, 14:16

piotr dmitruk napisał(a):A gdzie indziej widziałem jeszcze "konika" :?:


To na DWSie. Tu nie wrzucałem, gdyż jest prawie galeria juz założona o TUTAJ. Wszystko jest na najlepszej drodze do finału prac. Śmigło dotarło i już zacząłem obróbkę. Czekam tylko na lekkie ochłodzenie gdyż resin primer śmierdzi niesamowicie i chcę go nałożyć na świeżym powietrzu.

Dziękuję Wam za wskazówki dotyczące cieniowania. Spróbuję poszaleć podczas postarzania powłoki malarskiej na Dorotce.

Pozdrawiam
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości