1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez shivadog » czwartek, 25 sierpnia 2011, 22:48

Darek Trzeciak napisał(a):O co chodzi z tymi klapami?


Na górze pomiędzy klapą a skrzydłem jest masakryczna szczelina, w rzeczywistości to ładnie przylega.
Błąd chyba wszystkich 109 Hasegawy zarówno w 1:48 jak i 1:32 (przynajmniej w moim 109G też z tym walczyłem).

J
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Reklama

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez Aleksander » piątek, 26 sierpnia 2011, 00:05

Jeszcze raz wielkie dzięki za przychylne opinie :D . Od razu chce się dalej brać za robotę.
pik napisał(a):Dziwię się tylko trochę, że wybrałeś dla niego segmentowe malowanie, skoro masz już Messera w identycznym kamo... 109ki mają także inne, fajne malowania! :P

Ten starszy jest "do serii" z dwułopatowym Spitfire i (oczekującym na swoją kolej) dwułopatowym Hurricane - takie "dziadki" Wielkiej Trójki. Szkoda, że nie ma takiego Jaka-1 :lol: . A E-1 powstał, bo chciałem mieć "Emila" w innym, niż mottlingowe malowaniu, z września właśnie, żeby go postawić obok (czekającego - a jakże - na swoją kolej) P-11c :lol: i potem Karasia. Przyznam, że późniejsze wersje "Emili" mnie mniej bawią. Mam już jednego E-3, więc wystarczy.

shivadog napisał(a):
Darek Trzeciak napisał(a):O co chodzi z tymi klapami?

Na górze pomiędzy klapą a skrzydłem jest masakryczna szczelina, w rzeczywistości to ładnie przylega.

No to tego już w tym modelu nie poprawię... trudno. Ale dzięki za informację na tzw. zaś!

zenon-król woźnych napisał(a):Ja również jak najbardziej za fiatem jestem,koniecznie w malowaniu Ugo Drago (aczkolwiek front wschodni nie gryzie,może warto się przekonać i coś zrobić stamtąd? ;o) )Przyłączam się do próśb o galerię tego drugiego messera.

Fiat ma być w malowaniu zielono-szarym, bez cudów w kolorowe kanty. Wiem, że malarsko kiepski wybór, ale tego kolorowego wszyscy robią, a ja chcę mieć Włocha z Regia Aeronautica. Z frontu wschodniego będzie "Gustaw" w wersji G-6 - też Hasegawa - ale to jeszcze długo.
Dobra, zrobię tą galerię "Dory" - ale żeby nie było - sami chcieliście :lol: - i będzie dozwolona od lat 18! :P . Może mnie to natchnie do jej poprawienia?

Co do kolejnego wyboru - chyba jednak będzie Airacobra. Muszę tylko jakoś zdobyć kalki na Australijczyka (P-39F), a drugi będzie z Nowej Gwinei albo Guadalcanal. Dopiero po nich zrobię ankietę :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez chincz » piątek, 26 sierpnia 2011, 08:45

Jak Waszmość chcesz, ale proszę spojrzeć
Obrazek
Wydaje mi się, że akurat jest to jedna z prostszych rzeczy do poprawienia, a teraz psuje cały efekt. Teraz ta klapa wygląda... no nie wygląda i tyle.
Rany, ale krzyż! Dopiero teraz zwróciłem uwagę :lol:
chincz
 
Posty: 190
Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 13:41

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez Aleksander » piątek, 26 sierpnia 2011, 09:01

chincz napisał(a):Rany, ale krzyż! Dopiero teraz zwróciłem uwagę :lol:

Aleś mnie wystraszył! W moim też jest duży, ale zachodzi na sloty, nie na klapy i lotki. Już myślałem, że to fotka "mojego" i że dałem ciała :lol: .
Co do klap - wkleiłem je na CA i próba ich oderwania się nie powiodła, boję się uszkodzić resztę. Zostawię! (z bólem w sercu ;o) )
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez Darek Trzeciak » piątek, 26 sierpnia 2011, 12:16

shivadog napisał(a):Na górze pomiędzy klapą a skrzydłem jest masakryczna szczelina, w rzeczywistości to ładnie przylega.
Błąd chyba wszystkich 109 Hasegawy zarówno w 1:48 jak i 1:32 (przynajmniej w moim 109G też z tym walczyłem).

Tzn. tylko wtedy gdy robi się je wypuszczone a nie zamknięte, tak?
Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez Kuba P. » piątek, 26 sierpnia 2011, 22:08

Technologiczne rozwiązanie, Hase to tak zaprojektowała, kosztem wierności ułatwili montaż i odlewanie skrzydeł. Wiadomo, że grubości poszycia nie oddadzą w skali a technologia wtrysku wymusza pewną granicę grubości. Stąd jak się je chce wychylać to warto wyfrezować gniazda klap na górnym poszyciu, pocienić plastik i zaszpachlować klapy tam na uskoku.
No niestety model tak ma i tyle, trudno. I tak jest fajny.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez ewpiga » piątek, 26 sierpnia 2011, 22:39

Ciekawy styl Olku pokazujesz tutaj.., że tak powiem z innym wykopem, powiało świeżością -szczerze gratuluję.. i proszę, nie każ długo czekać na kolejne prace.
Osobiście uwielbiam modele samolotów pokazane w ten sposób.
Gratulacje.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez Aleksander » piątek, 26 sierpnia 2011, 23:57

ewpiga napisał(a):Ciekawy styl Olku pokazujesz tutaj.., że tak powiem z innym wykopem, powiało świeżością -szczerze gratuluję.. i proszę, nie każ długo czekać na kolejne prace.
Osobiście uwielbiam modele samolotów pokazane w ten sposób.
Gratulacje.

Dzięki :lol: - powoli więc, ale szybciej niż planowałem, biorę się za następne!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 27 sierpnia 2011, 21:31

Olku słowa uznania ta ten model.
Może podlecisz z nim do sklepu. Na żywo bedzie go można zobaczyć w Da-Ta ;o)
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 27 sierpnia 2011, 23:42

Aleksander napisał(a): "F-ki" są dwa/dwie - Hase i Zwezdy - to moja ulubiona wersja tego myśliwca, ale mam jedno wymaganie - ma być z frontu zachodniego, a o takie malowanie (poza Hahnem) trudno - więc czekają.

A dla chcącego nic trudnego. Kilka prostych do wykanania malowań jest w I części monografii z Kagero "Bf-109F" gdzie sztukując posiadane kalkomanie w prosty sposób je odtworzysz - przykładowo:godło JG-53 (w co drugiej kalkomanii jest), szewron, belka i tadam-gotowe. Czy jak tu-sam szewron:
http://wp.scn.ru/en/ww2/f/231/2/0/98
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: 1/48 Bf-109E-1 Hasegawa

Postprzez Aleksander » niedziela, 28 sierpnia 2011, 01:02

Coś tam spróbuję wyczaić - Fritza na pewno zrobię, ale najpierw Airacobra!
A czy pokażę "Emila" w sklepie? Jeszcze chyba nie teraz - jeszcze muszę poprawić warsztat! ;o)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7979
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości