Pe-2FT MPM 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Pe-2FT MPM 1/48

Postprzez Sudus » piątek, 26 sierpnia 2011, 22:13

Witam szanowne grono!
Przedstawiam Wam mój ostatni zrobiony model.Jest to Pe-2 FT z MPM`u prosto z pudła. Walczyłem z nim ponad pół roku i nie ukrywam, że kilkakrotnie chciałem go już wyrzucić :). Ale jakoś się zaparłem i go skończyłem. Nie jest jakąś rewelacją, sam widzę wiele popełnionych błędów, ale ja jestem zadowolony, że powiększy moją kolekcję samolotów z biało-czerwoną szachownicą. Na wersję szkolną którą też mam zamiar zrobić na razie brakuje mi chęci :)
Malowany Pactrami
Zapraszam do oglądania.
Piotr

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sudus
 
Posty: 82
Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 22:11
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: Pe-2FT MPM 1/48

Postprzez Marcin_Matejko » sobota, 27 sierpnia 2011, 13:01

Ładny, czego chcieć więcej, gratuluję udanej pracy.
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Pe-2FT MPM 1/48

Postprzez Michał Janik » sobota, 27 sierpnia 2011, 18:07

Miło obejrzeć nieczęsto spotykany model na Forum. Trochę okopcenia są niedopracowane. Szkoda że nie ma żadnych fotek z warsztatu, pokazujących np. ilość szpachli na modelu, albo elementy wnętrza. Czy model nie ma spodu??

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Pe-2FT MPM 1/48

Postprzez Marcin Kuźniar » sobota, 27 sierpnia 2011, 18:25

Sudus - czy możesz napisać z czym miałeś największe problemy sklejając ten model? Moja Peszka czeka w kolejce, wolę wiedzieć czego się spodziewać po tym zestawie.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Pe-2FT MPM 1/48

Postprzez Sudus » niedziela, 28 sierpnia 2011, 18:54

Marcin Kuźniar napisał(a):Sudus - czy możesz napisać z czym miałeś największe problemy sklejając ten model? Moja Peszka czeka w kolejce, wolę wiedzieć czego się spodziewać po tym zestawie.


Ja też mając ten model w "ramkach" byłem nim,że tak powiem - zachwycony :)
Jednak przy pierwszych przymiarkach jak to powiedział Siara - i w ... wylądował i cały misterny plan też w ... :)
Jako typowy short-run wszytko jest na "styk" ale największą niespodzianką było klejenie kadłuba którego końcówka za diabła nie chciała się zejśc :)
Obrazek

No i jak na górze wszytko pasowało to na dole nie !
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skrzydła też do idealnych nie należały :)

Obrazek
ten uskok można było trochę zniwelowac przy klejeniu ale i tak poszło tam dużo szpachli.

Następne miejsca szpachlowane to wszędzie tam gdzie wklejało się skrzydła w kadłub jaki i na górze tak i na dole.

Zdjęcia te zrobiłem mojej drugiej Peszce UT którą zacząłem robic równolegle z prezentowaną.Ale im bardziej zagłebiałem się w pierwszą tym coraz mniejszą miałem chęc na następną. Może kiedyś pzryjdzie taki czas że i tą zrobie :)
Pozdrawiam
Piotr
Sudus
 
Posty: 82
Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 22:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Pe-2FT MPM 1/48

Postprzez Marcin Kuźniar » niedziela, 28 sierpnia 2011, 19:25

Dzięki za fotki - dobrze wiedzieć, czego się po zestawie spodziewać.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Pe-2FT MPM 1/48

Postprzez Jaho63 » niedziela, 28 sierpnia 2011, 23:06

Twoja Peszka fajna, ale moim zdaniem brakuje jej cieniowania, jakiegoś zróżnicowania tej wielkiej, jednolitej powierzchni.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Pe-2FT MPM 1/48

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 07:41

Jest dobrze, nie zmanierowane, przecież to nie czołg, cieniowanie mu nie potrzebne :idea:

Na tym forum jest ogrom przedobrzonych modeli, zostaw jak jest, ewentualnie dopracuj okopcenia jak sugerował kolega Michał.
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Pe-2FT MPM 1/48

Postprzez Kuba Galicki » wtorek, 30 sierpnia 2011, 18:12

Model świetny, wielki szacun dla Ciebie, że wogóle podjąłeś się wykonania tego "modelu". Ja swojego Pe-2 UT męczę już od października zeszkłego roku i w dalszym ciągu nie mam zamiaru go ruszyć. Te obrazki zamieszczone wyżej również są mi znane... ja mam dodatkowy problem z rozwarstwiającym się plastikiem i nie pasującą, mleczną kabiną vacu...

K.
Obrazek
Kuba Galicki
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 15 kwietnia 2009, 15:52
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości