MIG 21 MF Academy 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MIG 21 MF Academy 1/48

Postprzez RadekFurlaga » wtorek, 30 sierpnia 2011, 16:33

Witam.
Przedstawiam świeżo skończony model MIGa 21 o numerze 6814 w specjalnym malowaniu 3 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego Poznań Krzesiny. Pomysłodawcą i projektantem tego malowania był Krzysztof Gładkij. Maszyna oddana została do użytku 21 grudnia 1972 r.
Co do modelu, nie sprawił mi większych kłopotów, bardzo przyjemnie się przy nim pracowało. Spasowanie części dobre. Malowany jest humbrolem 127, powierzchnie dielektryczne humbrol 02, bębny kół humbrol 105, wnęki podwozia itp oliwe drab i insignia yellow w proporcji 2:1. O kalkach powiem tylko jedno - Cartograph. Położenie ryby sprawiło troszeczkę kłopotów ale obeszło się bez znacznych uszkodzeń kalki. Kalki po zastosowaniu płynów set i sol idealnie wypełniły każde zagłębienie i każdy szczegół. Od siebie dodałem okablowanie goleni podwozia oraz oddzieliłem powierzchnie sterową statecznika pionowego. Zrezygnowałem z nanoszenia śladów eksploatacyjnych oraz washa, nie chciałem zepsuć modelu. Ograniczyłem się jedynie do delikatnych okopceń dyszy wylotowej.
Zapraszam do oceny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
RadekFurlaga
 
Posty: 72
Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2010, 23:37

Reklama

modele polskich samolotów

Re: MIG 21 MF Academy 1/48

Postprzez KK » wtorek, 30 sierpnia 2011, 16:51

Ładny,ciekawe malowanie ,brakuje mi tylko łosza i lekkiego cieniowania , który by podkreślił detale ,linie i panele ,Mam wrażenie ,że uszczelka niestarannie pomalowana
KK
 

Re: MIG 21 MF Academy 1/48

Postprzez RadekFurlaga » wtorek, 30 sierpnia 2011, 16:55

Dobre masz wrażenie :D W oryginale uszczelka nie jest jednolitą prostą krechą, jest troszeczkę rozlana, mi to rozlanie za bardzo się rozlało ;p Co do washa jak poćwiczę na jakimś złomie i będę pewny że nie zniszczę modelu to pokuszę się o zrobienie go na tym migu. Na razie sobie odpuszczam bo model według mnie naprawdę fajnie wyszedł i nie chce go sknocić.
Avatar użytkownika
RadekFurlaga
 
Posty: 72
Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2010, 23:37

Re: MIG 21 MF Academy 1/48

Postprzez KK » wtorek, 30 sierpnia 2011, 16:59

Jeśli masz dobrze położony lakier glos to nie ma możliwości aby łosz zepsuł model, ale nie namawiam ;o)
KK
 

Re: MIG 21 MF Academy 1/48

Postprzez RadekFurlaga » wtorek, 30 sierpnia 2011, 17:00

W sumie jak będę robił to temperami, tempera się zmyje bez problemu. Za olejne się nie chwytam :)
Avatar użytkownika
RadekFurlaga
 
Posty: 72
Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2010, 23:37

Re: MIG 21 MF Academy 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 30 sierpnia 2011, 17:47

RadekFurlaga napisał(a):Za olejne się nie chwytam :)

Nie ma się czego bać. Wiele modeli na różnych etapach odesłałem do wiecznego nieskończenia ale nigdy z powodu olejnego washa. Na Sidoluksie jedno i drugie ściera się tak samo a efekt po oleju lepszy.
A ha, MiG bardzo się podoba.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chudy Ed i 62 gości