Bf-109 D-1 1/48 Academy - obiecany

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf-109 D-1 1/48 Academy - obiecany

Postprzez Aleksander » niedziela, 4 września 2011, 17:11

Na prośbę paru osób pokazuję model "starszej siostry" mojego ostatniego Emila - czyli Dorę D-1 z firmy Academy, zrobioną przeze mnie 7 lat temu (wg mojej bazy danych - skończyłem dokładnie 20.09.2004 roku). Model w malowaniu Gr. Kommodore JGr.102 H. Gentzena, asa z września 1939.
Model jeszcze sprzed ery Sidoluxu, więc kalki się niestety mocno srebrzą. Z innych mankamentów, które okryłem, to nieprawidłowo osadzone MG w skrzyłach (powinny być bliżej kadłuba i z szerszymi otworami - może to kidyś poprawię) oraz rysunek "Gwizdałka" na prawej burcie - jest lustrzanym odbiciem tego na lewej, a powinien być taki sam jak na lewej. Niestety, prawidłowa kalka (także dołaczona do modelu) zaginęła, a próby jej pozyskania spełzły na niczym - biorąc pod uwagę jej kolorystykę i kształt, powinna być tylko i wyłacznie od tego modelu. Może jeszcze kiedyś kupię drugą Dorę i zrobię w malowaniu hiszpańskim, to "Gwizdałka" nakleję prawidłowego.
Samolot zrobiony na czysto - jeszcze wtedy nie brudziłem (bo nie umiałem - zresztą - nadal się uczę).

Skorzytałem z pogody oraz nowego "szkła" w aparacie Małżonki, która zrobiła zdjęcia. Oto one. Proszę o łagodne kopanie leżącego :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bf-109 D-1 1/48 Academy - obiecany

Postprzez Jaho63 » niedziela, 4 września 2011, 19:02

Co tam leżącego? Jedynie co troszkę paskudzi, to te srebrzące kalki. Ale ogólnie luz. Poza tym, z kampanii wrześniowej pierwszy model to P-11 Skalskiego, potem 109-ka Hanesa, a dopiero potem cała reszta! ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Bf-109 D-1 1/48 Academy - obiecany

Postprzez Aleksander » niedziela, 4 września 2011, 20:23

Jaho63 napisał(a):Poza tym, z kampanii wrześniowej pierwszy model to P-11 Skalskiego, potem 109-ka Hanesa,

Z tą "Jedenastką" fajnie wyszło, ale mi się wstyd zrobiło, że zamiast Polaka, to Szwaba na rocznicę zrobiłem, więc wyciągnąłem pudło z "Pezetelką"...
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Bf-109 D-1 1/48 Academy - obiecany

Postprzez Murek » niedziela, 4 września 2011, 21:05

Kalki faktycznie nieco psują ogólnie bardzo dobre wrażenie... no i nie jest tak całkiem czysty bo łosz jest dobrze widoczny ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Bf-109 D-1 1/48 Academy - obiecany

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 4 września 2011, 21:29

Jak na zabytek sprzed 7 lat to bardzo fajnie wygląda. Jedynie srebrzące kalki psują odbiór.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bf-109 D-1 1/48 Academy - obiecany

Postprzez Tomasz Borowski » poniedziałek, 5 września 2011, 01:02

Całkiem nieźle się prezentuje jak na starszy model. Ma swoje mankamenty, ale pomimo tego obejrzałem galerię z przyjemnością. Na warsztat P-11 też chętnie popatrzę.

Pozdrawiam Tomek
Tomasz Borowski
 
Posty: 116
Dołączył(a): niedziela, 26 września 2010, 12:09
Lokalizacja: Sanok

Re: Bf-109 D-1 1/48 Academy - obiecany

Postprzez Darek Trzeciak » poniedziałek, 5 września 2011, 11:09

Nie no Olku niezły ten "Oldtajmer". Zdaje się, że gdzieś mam kalki do "gwizdałka" z edycji Signum-a. Tylko nie wiem czy są one prawidłowe? Muszę poszukać.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości