A-37B Academy 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

A-37B Academy 1:72

Postprzez ariel007 » wtorek, 6 września 2011, 21:10

Witam po wakacjach.
Po 2 tygodniach zwiedzania hradów a zamków WRRÓÓĆ winnic i browarów południowych Moraw :mrgreen: czas na przedstawienie kolejnego modelu.

Model nr 8 (w mojej krótkiej karierze :D ) to A-37B DRAGONFLY Academy w skali 1:72.

Model przedstawia egzemplarz latający podczas wojny wietnamskiej.


Jest to mój drugi model malowany aerografem a pierwszy w życiu kamuflaż. Przy budowie został użyty Zoom Eduarda (SS106) i jedna igła lekarska. Podkład to Mr Surfacer 1200 (z aero) potem czarny preshading (znów niestety znikł). Model jest malowany farbami Lifecolor. Potem nałożyłem filtry MIG-a (Tan for tritonal camo na górę i Grey for bright white na spód). Wash to Neutral wash MIG-a. Na koniec trochę cieni Tamiy-i tu i tam.

Zapraszam

Pudełko

Obrazek

Model

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na koniec mała pamiątka z czasów Wietnamu :D

Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 6 września 2011, 21:37 przez ariel007, łącznie edytowano 1 raz
Niech się rury pną do góry...
In thrust we trust!
ariel007
 
Posty: 199
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:09
Lokalizacja: Wawer

Reklama

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 6 września 2011, 21:22

Bardzo sympatyczny samolocik i fajnie wykonany.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9957
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez Adam » wtorek, 6 września 2011, 21:23

Witam w klubie wietnamczyków. :mrgreen: Jak na debiut to strach się bać co będzie za jakiś czas. Moim zdaniem model bardzo dobrze pomalowany. Czekam na następny model.
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez ROMAN » wtorek, 6 września 2011, 21:29

Bardzo ładnie zrobiony model. Podoba mi się, podobnie jak sama prezentacja. Dobre czytelne zdjęcia i dobrze wykadrowane.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez rollingstones » wtorek, 6 września 2011, 21:30

Jako Vietnam fan jestem zdecydowanie za. Świetne zdjęcia.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez Tofik » wtorek, 6 września 2011, 21:33

Fajnie ci wyszedł ten maluch :) Jedyne do czego by się doczepił to wykonanie osłony luf działka z igły. Otwór przez który strzelało działko był prostokątny, ja w swoim modelu nakleiłem po prostu czarny prostokątny kawałek kalkomanii z odpadów.
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 21:22

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez shivadog » wtorek, 6 września 2011, 22:05

Świetny model, świetne zdjęcia, co tu więcej gadać!
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez erkamo » wtorek, 6 września 2011, 23:02

Jedyna rzecz jaka nie pasuje mi do świetnej całości to podstawki ze słoiczków z farbą :) . Taki model prosi się o coś specjalnego.
Sam samolot niespecjalnej urody, ale model i owszem :mrgreen:
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez karambolis8 » wtorek, 6 września 2011, 23:42

Czysto, estetycznie, bez przesady z brudzeniem, ale nie wygląda jak zabawka. Do tego świetne zdjęcia. Super.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez ariel007 » środa, 7 września 2011, 10:37

Dziękuję bardzo za poztywne oceny.

Tofik napisał(a):) Jedyne do czego by się doczepił to wykonanie osłony luf działka z igły. Otwór przez który strzelało działko był prostokątny, ja w swoim modelu nakleiłem po prostu czarny prostokątny kawałek kalkomanii z odpadów.


touche ;o)

chciałem to zaszpachlować i wcisnąć coś o przekroju kwadratu ale było by to tak maleńkie że... chyba byłoby niewidoczne


erkamo napisał(a):Jedyna rzecz jaka nie pasuje mi do świetnej całości to podstawki ze słoiczków z farbą :) . Taki model prosi się o coś specjalnego.
Sam samolot niespecjalnej urody, ale model i owszem :mrgreen:


słoiczki są tylko jako podstawki do pokazania spodu modelu
Niech się rury pną do góry...
In thrust we trust!
ariel007
 
Posty: 199
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:09
Lokalizacja: Wawer

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez Slash » środa, 7 września 2011, 10:40

Mocna rzecz. Prawdziwy mankament to przesunięta biel na kalkach....
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez ariel007 » środa, 7 września 2011, 21:29

Slash napisał(a):Mocna rzecz. Prawdziwy mankament to przesunięta biel na kalkach....


Niestety - takie dała Academy - dobrze, że były cienkie i nie świeciły jak te z f-89.
Niech się rury pną do góry...
In thrust we trust!
ariel007
 
Posty: 199
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:09
Lokalizacja: Wawer

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez dewertus » środa, 7 września 2011, 21:41

ariel007 napisał(a):Niestety - takie dała Academy


Trzeba było zapytać w jakimś wątku warsztatowym to by Waszmości cosik dostał lepszego...

Dla mnie model prima sort, choć mam wrażenie, że jeden z LAWów jakoś osi nie trzyma ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez Slash » środa, 7 września 2011, 21:52

Kalkomanie można przecież łatwo poprawić. Przy prostych krawędziach odciąć nadmiar skalpelem od linijki. Przy krzywiznach od czegoś okrągłego albo dosztukować. Błąd w sumie jeden z łatwiejszych jaki może być do poprawy, a jednak zostawione kuje w oczy (mnie przynajmniej). Mówisz, że nie wyszedł preszajding. Spróbuj zrobić postszajding przy pomocy tamiji smoke (X-19 bodaj), myślę, że Ci się spodoba ten wynalazek.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: A-37B Academy 1:72

Postprzez ariel007 » piątek, 9 września 2011, 14:27

dewertus napisał(a):
ariel007 napisał(a):Niestety - takie dała Academy


Trzeba było zapytać w jakimś wątku warsztatowym to by Waszmości cosik dostał lepszego...

Dla mnie model prima sort, choć mam wrażenie, że jeden z LAWów jakoś osi nie trzyma ;o)



Zapamiętam ofertę :mrgreen:

Teraz zabieram się do OA-10A italki (1:72) i tam troszkę firma przesadziła z piorunkami na statecznikach w jednym malowaniu (są za duże) a w drugim brakuje fajnego napisu z gondoli silnika (który jest w ich wersji 1:48).

A co do LAW-a to on taki ruchliwy był ;o)


Slash napisał(a):Kalkomanie można przecież łatwo poprawić. Przy prostych krawędziach odciąć nadmiar skalpelem od linijki. Przy krzywiznach od czegoś okrągłego albo dosztukować. Błąd w sumie jeden z łatwiejszych jaki może być do poprawy, a jednak zostawione kuje w oczy (mnie przynajmniej). Mówisz, że nie wyszedł preszajding. Spróbuj zrobić postszajding przy pomocy tamiji smoke (X-19 bodaj), myślę, że Ci się spodoba ten wynalazek.


Może to głupie, ale nie przyszło mi do głowy takie podejście do tematu (obciąć to co wystaje białe). Następnym razem nie omieszkam. Postszajding tak, ale nie w tej skali z takim małym modelem i moim opanowaniem aero (przypominam: drugi model malowany aero, pierwszy w życiu kamuflaż) oraz Piwatą. Ostrze zęby na Evolution.
Niech się rury pną do góry...
In thrust we trust!
ariel007
 
Posty: 199
Dołączył(a): niedziela, 29 sierpnia 2010, 19:09
Lokalizacja: Wawer

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości