He 162 A-2, Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez posejdon » niedziela, 18 września 2011, 23:15

Witam.
W międzyczasie, w ramach odpoczynku od stodziewiątki, ukończyłem brzydkiego He 162. Z założenia miał być modelem bezstresowym i takim był. Poza pasami, lufami z igieł i antenami wykonany prosto z pudła - w zasadzie nie ma za bardzo co do niedo dodać. Zestaw jest wspaniały pod względem składalności.
Model przedstawia egzemplarz należący do 1./JG1, za którego sterami Lt. Rudolf Schmitt zdołał jako jedyny osiągnąć na tym typie samolotu zwycięstwo powietrzne. Zresztą (z tego co mi wiadomo) nie znajduje ono potwierdzenia.
Miłego oglądania ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można się pastwić - wszelkie uwagi mile widziane :)
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Reklama

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez Czarny » poniedziałek, 19 września 2011, 00:11

bardzo fajnie i czysto zrobiony. Wiem, że one za duzo prochu nie powąchały ale mi osobiście brakuje troche tyrania i takiego ducha końca wojny. On jest po prostu za elegancki.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez nariman » poniedziałek, 19 września 2011, 09:17

Witam, zgadzam się z przedmówcą, ogólnie bardzo fajnie ale trochę "ducha" w niego pchnąć by się przydało.
Nie wiem, może okopcić kadłub i usterzenie za wylotem gazów z silnika.
Niemniej jednak bardzo ładny model, ciekawego samolotu. :D
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez posejdon » poniedziałek, 19 września 2011, 13:40

Macie rację. Mimo, że wiele nie polatał to można było go trochę pobrudzić. Pomyślę nad poprawieniem tego w kolejnych projektach. Pod farbą bazową jest preszejding ale widać go bardzo słabo. Jest niewyraźny.
W internecie znalazłem takie coś:

Obrazek

Rzeczywiście znacznie lepszy.
A co do tego okopcenia od gazów z silnika to nie widziałem takiego czegoś na zdjęciach, które posiadam ale są one słabej jakości i może coś mi umknęło
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez el Rozito » poniedziałek, 19 września 2011, 18:27

Utonąłeś z tym modelem Posejdon :mrgreen: .
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 19 września 2011, 19:50

Dobry model, podoba mi się.
Z przesadnym brudzeniem Heinkli bym nie ryzykował. Te maszyny mimo wszystko były dość dobrze utrzymane.
Biała 1, której barwy nosi model jest znana z kilku zdjęć zrobionych po kapitulacji w Leck.
To, co można ewentualnie zrobić:

[1] Spokojnie możesz dorobić okopcenia za lufami działek. Jest szereg zdjęć Heinkli z dobrze widocznymi śladami gazów prochowych na nosie, one układają się mniej więcej od wylotu lufy działka 151/20e w kształt wrzecionowaty, najszerzej jest na wysokości końca rynienki lufy i w ekstremalnym wypadku (patrz np. białe 4, 120067 fotografowany na lotnisku Kassel-Rothwesten) ślad pokrywa czubek kadłuba aż po koniec strzałki.
Białe 1 ma widoczne okopcenia przy czym nie aż tak obfite. Wygląda na to, że przynajmniej na tym czubku kadłuba ślady gazów prochowych były wytarte.
Acha, lufy działek czarne metaliczne, nigdy srebrne a na takie wyglądają na zdjęciach.

[2] Za wysoko nakleiłeś swastykę, gdzieś o połowę wysokości. Białe 1 podobnie jak inne Heinkle wczesnej produkcji EHAG Nord miały swastykę malowaną faktycznie nieco wyżej niż np. samoloty prod. Junkersa ale nie aż tak wysoko. Jedno ze zdjęć z Leck pozwala ustalić miejsce malowania swastyki.

[3] Krój kamuflażu zrobiłeś bardzo dobrze, dokładnie tak jak powinno to wyglądać na tej maszynie.

[4] W.Nr. białej 1 nie jest potwierdzony, przy czym raczej nie było to 120002 a 013 lub 017. Schmitt miał na tym samolocie wykonać tylko dwa loty, podczas drugiego w dniu 4 marca 1945 zgłosił zestrzelenie myśliwca RAF (prawdopodobnie Tempest) przy czym do zestrzelenia zgłosił pretensje także Flak. Zestrzelenie nie zostało potwierdzone.
Forsyth/Creek 2008

[5] Jeśli już jakieś ślady robić na tym Heinklu to prędzej ślady prześwitującego szpachlowania kadłuba, na nienajlepszych zdjęciach "1' mimo wszystko odrobinę te przebarwienia widać.

[6] Koło przednie miało jasną felgę i oponę z uziemieniem z jasnym (kremowym) bandażem. Widać to wyraźnie na zdjęciach. Kolor felg podwozia głównego nie jest potwierdzony, tylko na jednym widać fragment felgi zza prawdopodobnie zdjętej plandeki służącej do przykrycia silnika i osłony kabiny i wygląda na jasną, przy czym absolutnie nie można mieć pewności.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez posejdon » wtorek, 20 września 2011, 11:57

O nie! Miało być bezzstresowo a tu widzę, że jeszcze pełno roboty przede mną. Mogłem nie pokazywać :) . Ale dzięki Panowie za motywację.
Niestety jedyna dokumentacja jaką posiadam to skany TBiU i Monografii Lotniczych. Zdjęcia są niewyraźne więc będę musiał pogooglać trochę za lepszymi.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez Kuba P. » wtorek, 20 września 2011, 15:12

Nie nie, wszystko gra. Model jest fajny i nie masz absolutnie powodów by nie czuć satyfakcji z jego pokazania.
Te małe usterki jak będziesz chciał to łatwo usuniesz, to nie jest żaden problem.
;o)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez posejdon » czwartek, 6 października 2011, 23:50

Nie wiem czy nie powinienem założyć jakiegoś nowego wątku - jeżeli tak to przepraszam.
Ciekawa sprawa odnośnie zestrzeleń na Salamandrze.
Kończę czytać książkę Adolfa Dickfelda "Ścieżki myśliwego" i autor pisze tam o swoim pierwszym locie bojowym na tej maszynie. Otóż okazuje się, że Pan Dickfeld zestrzelił w nim P-47(!). To jeszcze nie koniec. Następnego dnia znowu para Dickfeld - Batz wyszła naprzeciw alianckiemu nalotowi i tym razem obaj dopisali do swoich kont po jednym zwycięstwie. :shock: Rozumiem, że autora poniosła fantazja (zresztą nie jest to jedyny przypadek).
Ogólnie rzecz biorąc książka jest bardzo ciekawa i polecam zainteresowanym :)
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez Georg01 » niedziela, 9 października 2011, 17:23

Dickfeld z Wilhelmem Batzem razem ? :shock: Chyba, że jakiś inny Batz.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez _iceboy » niedziela, 9 października 2011, 18:40

posejdon napisał(a):Nie wiem czy nie powinienem założyć jakiegoś nowego wątku - jeżeli tak to przepraszam.
Ciekawa sprawa odnośnie zestrzeleń na Salamandrze.
Kończę czytać książkę Adolfa Dickfelda "Ścieżki myśliwego" i autor pisze tam o swoim pierwszym locie bojowym na tej maszynie. Otóż okazuje się, że Pan Dickfeld zestrzelił w nim P-47(!). To jeszcze nie koniec. Następnego dnia znowu para Dickfeld - Batz wyszła naprzeciw alianckiemu nalotowi i tym razem obaj dopisali do swoich kont po jednym zwycięstwie. :shock: Rozumiem, że autora poniosła fantazja (zresztą nie jest to jedyny przypadek).
Ogólnie rzecz biorąc książka jest bardzo ciekawa i polecam zainteresowanym :)



Dokładnie o tym samym ostatnio się zastanawiałem po przeczytaniu książki i podjąłem dyskusję. Mimo jeśli fantazja to książkę wessałem w mgnieniu oka. Do tego bardzo ładna okładka :mrgreen: .
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: He 162 A-2, Tamiya 1/48

Postprzez posejdon » niedziela, 9 października 2011, 19:39

Georg01 napisał(a):Dickfeld z Wilhelmem Batzem razem ? :shock: Chyba, że jakiś inny Batz.


Oj nie nie! Przepraszam. To był Bartz (Erich?). Wymieniony tylko z nazwiska.
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości