Zimowy Horten Ho-229 (Revell 1/72)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Zimowy Horten Ho-229 (Revell 1/72)

Postprzez PiterATS » poniedziałek, 26 września 2011, 15:16

Witam
Dawno nie zrobiłem żadnego samolotu, więc trzeba było nadrobić zaległości. Trochę modeli latadeł, głównie w 1/48 mam w domowym składziku, ale wybór padł na Hortena-229 z Revella w 1/72. Przy budowie wspomagałem się blachami Eduarda. Niestety popełniłem tutaj mały błąd, a chodzi o fototrawioną tablicę przyrządów. Edek zrobił ją po prostu za wysoką i trochę za szeroką, przez co po zmontowaniu kadłuba wystaje nieco poza granicę wiatrochronu. Ja to zauważyłem właśnie po sklejeniu kadłuba. Poprawiać tego nie chciałem, bo to wiązałoby się z odklejeniem wszystkiego, wyjęciem tablicy i jej przycięciem z każdej strony, co wiąże się jednoznacznie z demolką całego modelu. Dlatego dałem sobie z tym spokój, zwłaszcza, że nie jest to tak bardzo widoczne.

Poza tym model jest wykonany prosto z pudła, z wyjątkiem anteny pętlowej, którą przeniosłem z grzbietu kadłuba na spód.
Malowanie fikcyjne, z zimy 1945-46. Chciałem by był to samolot-składak, stąd kadłub, skrzydła i osłona kabiny, mają inne kamuflaże bazowe. Poza tym model ten był czysto poligonem doświadczalnym, na którym testowałem malowanie zimowego kamuflażu. No cóż, jak na pierwszy raz, jestem całkowicie zadowolony uzyskanego efektu :)

Kilka zdjęć z budowy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I gotowy model:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Zimowy Horten Ho-229 (Revell 1/72)

Postprzez jachud3 » poniedziałek, 26 września 2011, 19:22

Gratulacje, jak dla mnie model bomba :shock: Fajnie poobdzierałeś skrzydła.
Ostatnia fotka jak z jakiegoś symulatora wyjęta ;o)
Podstaweczka się fajnie komponuje, zdradzisz z czego ją zrobiłeś?

pozdrawiam!
jachud3
 
Posty: 187
Dołączył(a): piątek, 2 października 2009, 20:02

Re: Zimowy Horten Ho-229 (Revell 1/72)

Postprzez topik77 » poniedziałek, 26 września 2011, 20:30

Faktycznie ładny kamo. Gratulacje
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 23:15

Re: Zimowy Horten Ho-229 (Revell 1/72)

Postprzez PiterATS » sobota, 1 października 2011, 12:04

jachud3 napisał(a):Podstaweczka się fajnie komponuje, zdradzisz z czego ją zrobiłeś?


Po kolei :)
- ułożenie płyt, zrobionych z polistyrenu,
- posmarowanie pędzlem powierzchni grubą warstwą lakieru nitro i poczekanie aż zacznie on działać z plastikiem,
- gdy plastik zmiękł, zacząłem go dziubać twardym pędzlem do zrobienia płytszych porów i szczotką drucianą, do głębszych,
- delikatne przeszlifowanie powierzchni, po stwardnieniu plastiku,
- malowanie, najpierw szarą farbą, a potem olejami (łosz, plamy),
- końcowe polakierownie powierzchni lakierem matowym.

Tak to wyglądało w skrócie.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zimowy Horten Ho-229 (Revell 1/72)

Postprzez Jaro1941 » niedziela, 2 października 2011, 14:16

Bardzo zajefajny model :mrgreen: Super wyszło Ci malowanie no i oczywiście podstawka... ;o)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości