F/A-18C Hasegawa 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » piątek, 30 września 2011, 01:13

Witam


Prezentuje wam mój ostatnio ukończony model. Jest nim F/A-18C Kuwejckich Śił Powietrznych. Plastik Hasegawy, uzbrojenie HB i Kinetic. Kalki to mix aeromasterów (napisy eksploatacyjne) i HiDecal Line. Samolot w konfiguracji do misji SEAD - zwalczania wrogiej obrony plot. Niestety w trakcie powrotu z wystawy w Niepołomicach kilka drobiazgów odpadło i popadło w niebyt.... :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez karambolis8 » piątek, 30 września 2011, 09:57

Fajne kamo i świetny weathering. Trzecie zdjęcie nie wygląda zbyt dobrze. Co się dzieje ze statecznikami? Wygląda to na celowy zabieg, ale dziwi mnie, że takie położenie było możliwe.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez zenon-król woźnych » piątek, 30 września 2011, 16:07

Piękny.Jak już mówiłem w Krakowie tematyka Pana prac bardzo przypadła mi do gustu.
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 30 września 2011, 17:18

Bardzo się podoba. Równie fajnie jest spojrzeć na nieco mniej szarego Horneta.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez ROMAN » piątek, 30 września 2011, 17:42

Czarny, ja tam na samolotach od strony merytorycznej się nie znam choć uwielbiam ich kształty i malowania (jak pewnie wiesz) i z ilości nitów nie będę Cię odpytywać. Ale pod względem malowania dziele je na dwie grupy. Typowe modele które też bardzo lubie i modele waloryzowane, znaczy z mgiełką służby. Przyznam Ci się, że dawno czekałem na Twój model bo Cie zapamiętałem. Twój model podoba mi się jako model z grupy drugiej. Jest zdecydowany w malowaniu i szczerze Ci powiem, że jestem zaskoczony takim jego przedstawieniem w sęsie malarskim. Jest modelem przyciągającym mój wzrok. Zdjęcia gorzej a na to zwracam uwagę. Troszkę problemy z kadrowaniem i z tłem oraz z balansem i ostrością. O fotkach wspominam tak wiele bo z tak dużą pieczołowitością pomalowałeś ten model że boli mnie, że ciut brakło w prezentacji.

Gratuluje, bo mi się podoba Twój model i już ;o)
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez tomek_chacewicz » piątek, 30 września 2011, 17:47

Bardzo przyjemnie się ogląda, ciekawe malowanie. Pokaż jakieś zbliżenia na detale.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » piątek, 30 września 2011, 21:38

zenon-król woźnych napisał(a):Piękny.Jak już mówiłem w Krakowie tematyka Pana prac bardzo przypadła mi do gustu.


Panowie wyginęli w 1945, tym bardziej na forum nie powinno ich być.


-> statecznik przekrzywił się podczas przesuwania modelu w namiocie robiąc zdjęcia i nie zauważyłem tego.

-> Romanie, taka recenzja z twoich ust znaczy przynajmniej dwa razy więcej od innych. Ciesze się, że udało mi się pokazać coś czym mogłem Cię zainteresować i być może przekonać, iż jestem równie dobrym pieniaczem co modelarzem. Co do samych zdjęć to miałem problem z oświetleniem. Fotki cykałem w namiocie bezcieniowym przy lekko pomiętym czarnym tle i małym doświetleniu. Niestety mój aparat ma dość ciemny obiektyw (Olympus E-520 jak dobrze pamiętam) a f ustawiłem na 14 co dawało czasy w granicach ok 30" naświetlania. Musze fotkeczki poprawić z lepszym tłem i lepiej doświetlone.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez Jaho63 » piątek, 30 września 2011, 21:51

Czarny napisał(a):Panowie wyginęli w 1945

W 1941 też, i później i jeszcze później. ;o)
Czarny napisał(a):Romanie, taka recenzja z twoich ust znaczy przynajmniej dwa razy więcej od innych.

No dobra, ale mimo wszystko też napiszę. :mrgreen:
Hornet, to Hornet, fajna sylwetka, słaba kartoteka. ALE!
Pomijając wszystkie ochy, podoba mi się bardzo ten postshading (?). A może pre. Nie ważne. Wyszedł pięknie.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » piątek, 30 września 2011, 21:54

Jaho63 napisał(a):
Czarny napisał(a):Romanie, taka recenzja z twoich ust znaczy przynajmniej dwa razy więcej od innych.

No dobra, ale mimo wszystko też napiszę. :mrgreen:
Hornet, to Hornet, fajna sylwetka, słaba kartoteka. ALE!
Pomijając wszystkie ochy, podoba mi się bardzo ten postshading (?). A może pre. Nie ważne. Wyszedł pięknie.


Bez urazy. Mieliśmy po prostu kiedyś z Romanem męską wymianę zdań, ot co. A shading jest post nie pre. Mix bezbarwnego lakieru Gunze H z Tamyia Smoke jakimś brązem i szarością do smaku w rozcieńczeniu prawie 1:1 z rozcieńczalnikiem do serii gunze C z retenderem.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez zenon-król woźnych » piątek, 30 września 2011, 22:09

To jeszcze trzy pytania do autora,jeśli można:
1.Będzie galeria Crusadera na forum?
2.W jakim stanie jest zaczęty w forumowym konkursie Mig-19?
3.Co następne ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F/A-18C Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » piątek, 30 września 2011, 22:17

Galeria Crusadera będzie jak go jeszcze podpicuje - podstawka i sprzęt na pokład lotniskowca.
Mig- 19 został zestrzelony w trakcie prac i galerii raczej nie będzie, no chyba, że zdecyduje się robić go jeszcze raz, co nie jest nie wykluczone.
Teraz chwila na 72 -> syryjski Mig-23 z dwoma Phantomami na koncie zestrzelony przez swoich; iracki Mig-25 i dwa F-15 w 1/48 -> najprawdopodobniej wersja C jako maszyna z Bittburga z wojny w zatoce i wersja I czyli Izraelska.
A jak Bóg da to w przyszłym roku odwiedzę Rzeszowską imprezę (jeśli tylko nie pokryjecie terminów z Niepołomicami)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości