Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez ZIO BY NAITT » piątek, 30 września 2011, 16:52

Witam

Konsekwentnie prezentuję kolejny model samolotu, który w mrocznych latach II Wojny Światowej ... nie władał przestworzami nad W.Brytanią, Francją, Niemcami, etc. :)

Równie konsekwentnie model jest niepobrudzony i niezłoszowany :)

Równie równie ;o) konsekwentnie jest to polonik - model przedstawia jedną z maszyn dyspozycyjnych z dywizjonu 305.

Garść informacji o samolocie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Percival_Proctor

A tutaj inbox zestawu - jak widać zawartość pudełka nie napawa optymizmem:

http://modelingmadness.com/reviews/alli ... review.htm

Model jest prosty do bólu, jednak nadrabia niewielką ilość części ich miernym spasowaniem i jakością (trafił mi się egzemplarz z bardzo już wyeksploatowanych form) - najwięcej problemów sprawiły mi centropłat (szpachlówka w ilościach ekstremalnych) i oszklenie (wytłoczyłem nowe - oryginalne nadawało się tylko do wykonania z niego kopyta).

Kalki to tradycyjnie zbieranina resztek z innych zestawów.

Zapraszam do odbioru:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez dewertus » piątek, 30 września 2011, 20:28

Bardzo sympatyczny "egzotyk". Rozważ jednak niewielkie "waszowanie" tego typu modeli - sądzę, że mogło by to je całkiem skutecznie pozbawić wrażenia "płaskości".

S/n sam sobie "klecisz" czy masz jakieś gotowce?
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez Marcin_Matejko » piątek, 30 września 2011, 21:13

Świetny model interesującego samolotu :shock: . "Chwalić Pana" że nie zmanierowany metodami czołgowymi ;o)
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez Jaho63 » piątek, 30 września 2011, 21:32

Modelik spoko. Popieram zdanie Huberta. NIEWIELKIE waszowanie.
Marcin_Matejko napisał(a):"Chwalić Pana" że nie zmanierowany metodami czołgowymi

Marcin. Jeżeli rozróżniasz tylko fazę "golas" i "panzer-tuning", to wierz mi nie wiesz o czym piszesz. Zio, może robić modele jakie chce. Ale delikatnie zapuszczenie lotek czy innych podziałów i zagłębień, nawet przy obstawaniu wersji na czyściocha (czyli bez zadrapań, i wybrudzeń) dałoby trochę więcej realizmu.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez pik » piątek, 30 września 2011, 22:02

Uroczy i rzadko spotykany samolot. Wykonanie też mi się podoba! :) Zresztą nie dziwne, bo zadeklarowanemu "vintażyście" brak washa nie może przeszkadzać! ;o) Tak trzymać Zio, czekam na twoje kolejne produkcje!

PS Choć w stery i lotki mogłeś jednak trochę zapuścić tego washa... :P
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez Marcin_Matejko » sobota, 1 października 2011, 10:11

Może i delikatny wash by nie zaszkodził, ale i tak widać gdzie są lotki i stery, cień zagłębień się wyraźnie odcina.
Oczywiście wszystkie metody uplastyczniania są dopuszczalne, nie znaczy jednak że konieczne. Zresztą te sprawy dotyczą wyłącznie autora pracy, gdyż to jest jego wizja modelu. Ja szanuję tą pracę z pomysł, wykonanie i czystość :!: Wszystkie te aspekty mogą być odbierane różnie, jak kto woli :idea:

Marcin. Jeżeli rozróżniasz tylko fazę "golas" i "panzer-tuning"


Jeszcze ponoć jest "Bejcowanie" "Bajerowanie" i figurki "SF" :P

Marcin... wierz mi nie wiesz o czym piszesz


Nie będę się z tobą spierał, masz oczywiście rację :evil:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez Jaho63 » sobota, 1 października 2011, 13:13

Marcin_Matejko napisał(a):Nie będę się z tobą spierał, masz oczywiście rację

:) Doceniam.
Mnie się podoba kolekcja ZioBryNajta. ;o) Pewnie jedna z liczniejszych "colección de aviones polacos".
Podjąłem tylko uwagę Huberta o DELIKATNYM watheringu. Czyli nawet w myśl idei "na czyściocha", czyli bez okopceń, zadrapań, przybrudzeń. Model nadal może być czysty, a jedynie zapuszczone miejsca poprawiające "autentyczność".
Sam model pamiętam, miałem go (choć nie skleiłem) i to co Zio z niego zrobił, to i tak jest kosmos.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez ZIO BY NAITT » sobota, 1 października 2011, 20:38

Dziękuję Kolegom za wszystkie uwagi.

W sprawie efektowności moich prac to powiem szczerze że idę raczej w stronę ilości niż jakości - wystarcza mi poprawne sklejenie zestawu, przez co mogę szybciej zabrać się za kolejny projekt (aktualnie na warsztacie Blenheim gen.Andersa).

dewertus napisał(a):S/n sam sobie "klecisz" czy masz jakieś gotowce?


Świetny zestaw liter kodowych i seriali Tally Ho!, niestety od dawna nie produkowany.

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez Sherman » niedziela, 2 października 2011, 01:12

No, w końcu go skleiłeś ;)

A jak wyglądał wyjściowy materiał dobrze wiem bo miałem ten konkretny model w łapkach... i oszklenie miał straszne :(
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez ZIO BY NAITT » niedziela, 2 października 2011, 17:15

Heh, pomału kończą mi się modele które od Ciebie nabyłem, właściwie zostały mi tylko Cherokee Arrow i Wallace :)

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez el Rozito » poniedziałek, 3 października 2011, 12:16

Zio, Szanowny Kolego, nie wiem ile masz lat, a od tego należałoby zacząć ocenę tej "pracy". Jeżeli tak około 10-ciu... 12-stu to model zrobiłeś super.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 3 października 2011, 12:45

el Rozito napisał(a):Zio, Szanowny Kolego, nie wiem ile masz lat, a od tego należałoby zacząć ocenę tej "pracy". Jeżeli tak około 10-ciu... 12-stu to model zrobiłeś super.

Dość ofensywny ten Twój post...To po prostu VIntage w czystej postaci, bez parcia na medale w konkursach. Element większej kolekcji, gdzie mniej liczy się zdetalowanie poszczególnych modeli. Faktycznie nie jest to żaden przykład zaawansowanego modelarstwa, a niemal prosto z pudełka, a co w pudełku dała fabryka, to wszyscy dorośli wiedzą.
Poza tym 10 latki nie tłoczą kabinek własnym sumptem. Bez tego byłby to rzeczywiście "strucel".
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez Milos Varak » poniedziałek, 3 października 2011, 14:02

Model może nie wgniata w fotel, ale mi się podoba, pudełkowiec w czystej postaci :).Zauważyłem pewną manierę na forach, że jak ktoś sklei model który pierwszy wypust miał w latach 60/70 ,nie wsadzi tam tony blach i żywic, nie przeryje i przenituje pokrycia, to model jest BE. Sam jestem "fanatykiem" modeli NOVO/FROG i poluje na nie z czystą premedytacją, mając świadomość tego co znajdę w środku :mrgreen:.
Milos Varak
 

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez el Rozito » wtorek, 4 października 2011, 01:54

Grzegorz2107 napisał(a): Dość ofensywny ten Twój post...To po prostu VIntage w czystej postaci, bez parcia na medale w konkursach. Element większej kolekcji, gdzie mniej liczy się zdetalowanie poszczególnych modeli. Faktycznie nie jest to żaden przykład zaawansowanego modelarstwa, a niemal prosto z pudełka, a co w pudełku dała fabryka, to wszyscy dorośli wiedzą.
Poza tym 10 latki nie tłoczą kabinek własnym sumptem. Bez tego byłby to rzeczywiście "strucel".

Nie taki znowu ofensywny... szczery, co pomyślałem to napisałem. Jako 10cio, 12latek takie właśnie modele kleciłem (no może oszklenie było dużo gorsze i kalki się błyszczały). Z tego co napisałeś wynika, że ten model sama kabinka czyni, a bez niej byłby "strucel". Z tym się zgadzam :mrgreen: . Nie potrzeba tony blach i żywic, ja nie o tym piszę. Malowanie jest na poziomie modelarza we wspomnianym wieku. Tyle.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Percival Proctor - 1/72 - Frog/Novo

Postprzez ZIO BY NAITT » wtorek, 4 października 2011, 08:42

30 lat.

Natomiast model wygląda tak jak wszystkie pozostałe moje prace - jak już napisałem wcześniej idę raczej na ilość niż na jakość.

Wiele lat temu przestałem z premedytacją rozwijać swoje umiejętności modelarskie gdyż uznałem że na moje potrzeby osiągnąłem poziom zadowalający.

Sklejam z reguły starsze zestawy, nie pakuję do modeli żywic i blach (chyba że to konieczne), nie stosuję bardziej zaawansowanych technik malarskich, przez co w dość krótkim czasie udało mi się stworzyć dość liczną kolekcję poloników zawierającą przekrój tematu od Ni.11 do MiG-29. Takie status quo mi odpowiada i cóż - chyba tak już zostanie.

PZDR i zapraszam do przyszłego odbioru ;o)
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości