P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez Milos Varak » czwartek, 20 października 2011, 17:24

Jaho63 napisał(a):A z nieprezentowanych modeli chcę obejrzeć przynajmniej tą "N-kę". Sam planuję w tym malowaniu kiedyś zrobić. Pilot Wang Kung-Fu? Kalki bodaj z Techmodu? Pokaż go.


Na prośbę Janusza pokazuję moje P-40, chociaż wcale nie ma co oglądać. Na zdjęciach znów powychodziły babole, które nie są zbyt widoczne kiedy stoją na półce. Zdjęcia też są nie tegez, ale nie wiem już jak walczyć z moją cyfrówką, nie ma ona żadnych manualnych ustawień, wszystko z automatu. Koniec biadolenia, czas na modele. Obydwa zrobione z pudła, kalkomanie zestawowe. Ten z paszczą rekina to, jak już wspomniał Janusz malowanie Chińskiego asa, nie wiem, na schemacie nic wspomnieli o pilocie. Standardowo malowane Pactrami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Milos Varak
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 20 października 2011, 18:31

Okropne są te bananowe kształty Hobbybossowych Kity-chałków.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 20 października 2011, 18:57

Pietrek nie przesadzaj. Z profilu faktycznie jakoś dziwnie wyglądają (zaraz za kołpakiem powinno być szerzej) ale ogólnie swojego pierwowzora przypominają. Zdaża się wielu "Poważnym" firmom jeszcze bardziej skopać sylwetki.
Ale malowane są grubaśnie. Skoro masz warunki tylko na pędzel, musisz się tego nauczyć. Mamy na forum kilku pędzel-mistrzów. Jedną zasadniczą zasadę i ja pamiętam, to malowanie cieniutkimi warstwami.
U mnie osobiście plus za asa (wiem niezasłużony, bo był w pudełku ;o) ), bo samolot samolotem, ale samolot z prawdziwą historią, to zawsze będzie dla mnie miało głębszy sens. Dziwi mnie tylko, że kupiłeś dwie N-ki. HB robi tez chyba E? Tak w ogóle to jak będziesz chciał jakieś paszczakowate modele dla doskonalenia warsztatu malarskiego, to daj znać na priv.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 20 października 2011, 19:22

P-40 z paszczą to jednak jest klasyk !!
Większość modeli P-40 N w 72 ma za dużą kabinę. W tym konkretnym przypadku cześć winy ponoszą zdjęcia ,które deformują sylwetkę modelu .
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 20 października 2011, 19:41

Ale ta "piękna" pólkolista linia spodu kadłuba w sylwetce bocznej to nie zniekształcenie zdjęcia. W tym ustawieniu zniekształcenie typu rybiego oka jest niemożliwe.
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez spiton » czwartek, 20 października 2011, 20:38

Fakt. Ciekaw jestem jak te modele robią, że im wychodzą karykatury. Wydawało mi się, że dzisiaj przy wszechobecności technik cyfrowych uzyskanie poprawnej geometrii to głównie znalezienie dobrej dokumentacji.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez pik » czwartek, 20 października 2011, 21:32

Nie potrafią nawet zwymiarować kalkomanii! Chińskiego malowania nie znam, ale "49" ma na pewno za mały numer i zbyt małą gwiazdę na kadłubie... Zreszta o ile pamiętam archiwalną fotkę, to ten P-40 miał odwrócony tyłem do przodu zbiornik podwieszany. Prawdziwy "smaczek", szkoda że Milos pominął ten detal! Aha, na felgach kól była jakaś grafika...

Milos, P-40ki lepiej mi się podobaja niż twój Spitfire z Lotni. Choć malowanie faktycznie grubo wygląda, może spróbuj Humbroli? Póki nie miałem aero, to zazwyczaj kładłem 2 warstwy tej farby i wyglądało to lepiej (możesz zerknąć na Tempesta lub 109E w moim portfolio). Z innych uwag, to fatalnie wygląda w HB szczelina połączenia kadłub-skrzydło. W sumie się nie dziwię, że tego nie wyszpachlowałeś Milos, ale szwy na rurach wydechowych mogłeś potraktować pilnikiem... :?

Co do P-40 w 1/72 to moim zdaniem w tej klasie cenowej Academy jest zdecydowanie lepszy.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez Milos Varak » czwartek, 20 października 2011, 22:22

Dzięki za słowa krytyki i ukrytej pochwały ;o).
Odnośnie bananowego kształtu, to patrząc po zdjęciach w sieci, spód kadłuba powinien być bardziej płaski, coś jak w P-40 Airfixa?
Janusz, są dwie N-ki, dlatego że obydwie mają motywy które wręcz uwielbiam na samolotach, tj. szczęka rekina i trupia czaszka :) (mam jeszcze 2 paszczate mustangi, a F-51 leży w magazynku), a P-40E czeka w kolejce i też będzie paszczaty. Czasem mam wrażenie, że P-40 zaprojektowano w takim kształcie, właśnie dla takich malunków, jego sylwetka idealnie się do tego nadaje. A jeśli idzie o sławnego Spitfire, to tylko był jeden z takim motywem (Grey Nurse). Nawet kiedyś kupiłem Phantoma z PM, właśnie dla kalek ze szczękami.
Odnośnie malowania modeli, to owszem, tylko pędzluję i przy malowaniu Warhawk`ów zastosowałem metodę rozcieńczonej farby i cienkich warstw. Sam już nie wiem w którym momencie kaszanię malowanie.
Aha, mógłbyś powiedzieć parę zdań o Chińskim pilocie, który latał tą PeCzterdziestką?

Pik, wiem że na "49" było stosowane takie podwieszanie zbiornika, i jeśli dobrze pamiętam, to zbiorniki te były używane jako bomby napalmowe. Zbiornik jest, tylko że nie podwieszony, wykorzystuję patent w tych modelach, gdzie mocowanie jest na wcisk, więc mogę zmieniać od czasu do czasu, zbiornik na bombę. Na felgach powinny być dwie kostki do gry, Chińczycy nie dali jej w kalkomanii.
Milos Varak
 

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez Soris000 » czwartek, 20 października 2011, 22:48

Milos Varak napisał(a):...motywy które wręcz uwielbiam na samolotach, tj. szczęka rekina...

To na pewno jeszcze Bf 110C i Ju 87B powinieneś popełnić.
Edit: i 109 oraz Typhoon-a
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez Jaho63 » czwartek, 20 października 2011, 23:23

Wang Kuang-Fu. Pilot 3 CACW, 7FS, uznanych 6,5 zwycięstw.
Na P-40N 5,5v plus jedno na P-51K. W/g innych źródeł miał 8,5v (3 na Mustangu).
Nazwa własna samolotu to "Great Grandfather Commander" (jakiś tam tytuł z dynastii Ming ? ;o) )
Paszczastych malowań było więcej. Jaki, Ła-5, D-520, P39, P-38, B-25 nawet B-24. Izraelski Ouragan, Bostony nie przypomnę teraz ale jest w czym wybierać, gdyby tak kto chciał zrobić kolekcję "uzębionych" samolotów.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P-40N x2 HobbyBoss 1/72

Postprzez Milos Varak » piątek, 21 października 2011, 21:46

pik napisał(a):Zreszta o ile pamiętam archiwalną fotkę, to ten P-40 miał odwrócony tyłem do przodu zbiornik podwieszany. Prawdziwy "smaczek", szkoda że Milos pominął ten detal!

Już jest na miejscu ;o)
Obrazek
Obrazek
I jeszcze 3 fotki, na dowód że się kręci :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Soris000 napisał(a):To na pewno jeszcze Bf 110C i Ju 87B powinieneś popełnić.
Edit: i 109 oraz Typhoon-a


Typhoon leży i czeka, będzie paszczaty :). Była też jedna foka, ale jej malowanie nie przypadło mi do gustu, a B-24 otrzymały szczęki po przybyciu do Chin i gdzie były eskortowane przez Latające Tygrysy.
Milos Varak
 


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości