Ki 84 Hayate Sword 1:72 (early)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ki 84 Hayate Sword 1:72 (early)

Postprzez Jaro_Su » niedziela, 6 listopada 2011, 11:24

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ki-84 w wersji wczesnej: wydechy, kształt steru kierunku, inny kozioł przeciwkapotażowy. Pudełkowe malowanie, jeden z "sentai" utworzony na bazie jednostek szkolnych, obrona wysp macierzystych, tak więc patrzcie na tę drobną improwizację dżungli w tle z przymrużeniem ;o) oka....


:)
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Ki 84 Hayate Sword 1:72 (early)

Postprzez Jaho63 » niedziela, 6 listopada 2011, 11:36

Fajny, szybki (?) projekt. Prosty, dałby się przełknąć, gdyby nie ten srebrny odkurz na pasie przeciwodblaskowym.
Dżungla OK. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Ki 84 Hayate Sword 1:72 (early)

Postprzez pik » niedziela, 6 listopada 2011, 21:06

Fajnie zobaczyć Hayate w mojej ulubionej skali, tym bardziej że złożonego Sworda jeszcze nie widziałem. Napisz Jaro więcej jakie masz wrażenia ze składania tego czeskiego shorta... Do planów go przykładałeś?

Co do wykonania to model OK, choć w paru fragmentach widać drobne niedoróbki. Np coś się dzieje na osłonie silnika po prawej stronie, "szczerba" na spływie prawego skrzydła, nie wyszlifowane przejście skrzydła-kadłub na dole... No i jakieś dziwne ciemne plamy w okolicy wlewu paliwa na prawym skrzydle. Choć może to zamierzony efekt eksploatacyjny?
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Ki 84 Hayate Sword 1:72 (early)

Postprzez spiton » niedziela, 6 listopada 2011, 23:02

Odkurz po prostu zetrzyj. Model fajny .Trochę surowy. Czysty, ale powierzchnie płatowca jedynie pomalowane.
Fajne fotki
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Ki 84 Hayate Sword 1:72 (early)

Postprzez Jaro_Su » poniedziałek, 7 listopada 2011, 07:56

Swordzik składa się miodnie, tylko ten niskotemperaturowy plastik czasem pod wpływem kleju dostaje "konsystencji gnojówki" więc najlepiej do składania, no chyba, że ktoś mi podpowie co innego, wychodzi mi kombinacja kleju Tamiyi i żelu cyjanoakrylowego ( z naciskiem na żel).... Ale to bolączka większości nowych produkcji.....

W sumie Hayate to zdaje się projekt sprzed Re2005, więc mogę porównać, że składa się tylko nieco bardziej trudno.....

Ten "odkurz" to specjalnie nanosiłem na czarny, aby taki "spod igły" nie wyglądał, ale spróbuję zeszlifować, może zejdzie....

Niestety - pierwsze w karierze nakładanie alkada nie wyszło od razu, a jakoś "niedomalowania" dziwnie trudno się poprawiają. alkad na alkad głupio się trzyma, może po prostu trzeba zetrzeć, dać znowu podkład i od nowa alkada....

Te brzydactwa na silniku i spod spodu - to właśnie próba ponownego nałożenia w miejscach gdzie mi się "niedomalowało".

jak się przyjrzeć, to nieco za wylotami tak jak i od spodu jest czarnym podcieniowany, ale na zdjęciach srebrny kontrastuje z tłem i nie widać. W sumie nie zawsze jestem fanem brudzenia, jeden model mi pasuje, drugi nie, tak jak i jeden mi sie podoba z otwartą kabina a inny z zamkniętą, właśnie takie "fanaberie" sprawiają przyjemność.....
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości