PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez el Rozito » piątek, 11 listopada 2011, 02:03

Witam Szanownych Kolegów 8-) .
Dawno nic nie pokazywałem to teraz poudaje Greka ;o) . Samolot w barwach Królewskich Sił Lotniczych Grecji. Zdjęć warsztatowych niestety nie robiłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Borek » piątek, 11 listopada 2011, 08:14

moim zdaniem super :)
Avatar użytkownika
Borek
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 28 września 2011, 16:24

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 11 listopada 2011, 09:56

Linki anten trochę sztucznie wyglądają a łączenie prawej i kadłubowej wygląda na źle przyciete ale reszta robi świetne wrażenie. Jak wyglądało spasowanie silnika i rur wydechowych?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Jaro_Su » piątek, 11 listopada 2011, 10:21

skoro samolot był malowany w Polsce przed wysyłką to czy piaskowy nie powinien być nieco bardziej "beżowy", a znaki bardziej ciemno niebieskie?...

Tak się zastanawiam bo przymierzam się do P-24 w 1:72.....
:roll:
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Phantom » piątek, 11 listopada 2011, 10:23

Takich modeli nigdy za dużo.
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 11 listopada 2011, 10:34

Jaro_Su napisał(a):skoro samolot był malowany w Polsce przed wysyłką to czy piaskowy nie powinien być nieco bardziej "beżowy", a znaki bardziej ciemno niebieskie?...

Wszystkie P.24 dla Grecji były fabrycznie niemalowane. Kamo otrzymały w Grecji koło 1939/1940.
Obrazek
http://www.warbirdphotos.net/browse.asp ... rs/PZL-P24
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Kuba P. » piątek, 11 listopada 2011, 10:44

Model na pierwszy rzut oka ładny, taki solidny forumowy poziom. Ładnie namalowane plamy kamuflażu. Plus za samo zbudowanie tego niełatwego, niewdzięcznego zestawu. Niestety na zbliżeniach widać wiele niedoskonałości:

[1] Niedoszpachlowane i niedoszlifowane łączenia elementów;
[2] Zatarte miejscami linie, których wash nie wypełnił;
[3] Źle docięte maski lub źle naklejone - podciekła farba.
[4] Końcówka prawego skrzydła pokazana na zbliżeniu - widoczny źle poprowadzony przebieg farby niebieskiej (choć światełko ładne).

Nie podobają mi się absolutnie wykonane ślady gazów prochowych w okolicach broni pokładowej. Jeśli gazy zostawiają ślad, to raczej za oknem wylotowym łusek, za lufą nieznaczny. Te ślady byłyby właściwe dla jakiejś szybkostrzelnej broni większego kalibru i to w większej skali. Poza tym, jeśli to P.24 F to chyba powinien mieć dwa działka Oerlikon (20mm) i dwa km 7,9mm a na modelu wszystkie lufy są identyczne.

Nie podobają mi się linki anteny. Czy one powinny być takie grube i jasne? Widać łączenia linek.

Nie podobają mi się też ślady wykonane na śmigle. To wygląda jak poważne uszkodzenia kwalifikujące śmigło do wymiany a nie ślady wyeksploatowanej, startej farby.

Model sprawia trochę wrażenie robionego na szybko, dla kogoś (zgadłem?). Szkoda, że nie ma otwartej kabiny i nie było zdjęć z warsztatu. Na pewno tych kilku problemów udałoby się uniknąć z pomocą forumowiczów.
8-)
O kolorach nie ma co dyskutować, być może są science-fiction a być może nie...
Nie znam się na tym i nie podejmuję tematu. Wizualnie prezentują się fajnie.

Michał, czekamy na tego Bf 110!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez el Rozito » piątek, 11 listopada 2011, 11:32

Jacek dzieki za wyręczenie mnie z odpowiedzią za kamo. Spasowanie rur było fatalne ale osłona silnika je ... osłoniła.
Linka istotnie się do końca nie przycięła.
Teraz Kuba, który wyliczył błędy niedostrzegalne dla większości oglądających (no może poza maskowaniem szkiełka).
Wskaż te niedoszpachlowania (sugerujesz, że jest ich kilka) niech ludziska wiedzą; zatarte miejscami linie? no i co z tego, strasznie to razi tak?; o maskach czyli taśmie maskującej było (podszedł biały surfacer, nie radzę używać bo bardzo łądnie wpływa we wszelkie zakamarki :-/ ); linia źle, uch hu hu ale świetny problem, no weź przestań...
Oerlikony były cztery i jak mają po 20mm to chyba mogą zakopcić, jakkolwiek nie chodziło mi czy mogą czy nie tylko o efekt (tak robię modele dla efektu, jestem efekciarzem).
Linka anteny ma 0,15 mm grubości, widać to na zbliżeniu na pierwszym zdjęciu.
Śmigło - większego komplementu nie mogłeś mi wrzucić, "to wygląda jak poważne uszkodzenia", efekt jest... i to jaki poruszający hehehe. Szybko wymieniajmy to śmigło!
Model jest dla kogoś, istotnie ale robiony na szybko nie był. Dla siebie do takich glutów nawet nie podchodzę, no może z wyjątkiem Hurricane z PCM, którego włąśnie kończę.
Kabina otwiera się do góry i trzeba by było ją ciąć.
Kolory na podstawie plansz Kagero z Monografii.
Kuba czekamy na Fokę lub jakikolwiek model. Będzie święto, wiwaty, przestaniesz być modelarskim prawiczkiem :D . Chyba, że mnie to wydarzenie ominęło, bo ostatni zabiegany jestem...
Ogólnie nie zauważyłem byś tak skrupulatnie komentował wszystkie inne pojawiające się na forum prace. Rozumiem Luftwaffe, ale Grecy ?
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez ROMAN » piątek, 11 listopada 2011, 11:48

Kuba perfekcyjny do bólu jak zawsze i dobrze. Mnie się Twój model podoba ogólnie bo patrzę z innej strony na niego niż Kuba.

Co do kolorków kamo, kiedyś go kleiłem i podobnie w tej konfiguracji zdefiniowałem kolory. Ciekawe czy to intuicja czy przypadek. Antenki biją blaskiem lamp fotograficznych i dokładnie jak ja je skleiłeś. Na półce nie widać wystających wąsów ale w powiększeniu wychodzą rogi na łączeniach. Linki zbrunatnić rogi przyciąć i antenki będą cycuś.


Fajna praca, Osobiście bardzo mi się podoba. Ja akurat mam to dobrodziejstwo, że widzę Twoje prace w realu co jakiś czas, więc wiem jak wyglądają ekspozycyjnie Twoje prace nie tylko w blasku lamp i w powiększeniu na forum.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Jaho63 » piątek, 11 listopada 2011, 12:30

No, cóż mam podobne zdanie. Model dla oka ładnie się prezentuje, ale jak się przyjrzeć to "felerki" ma. Nie rozumiem tylko czemu się El Rozi tak rzucasz? Dałeś zbliżenie na końcówkę lewego skrzydła? Dałeś. Jest tam zgubiona linia podziału barw? Jest.
Mnie bardziej interesuje czy masz jakiś podkład pod taki wygląd tego "106"? Warsztatu chyba nie było, albo nie pamiętam, a ciekaw jestem, czy to model na pełen luz, czy jakieś fotki miałeś? Ja znam to malowanie tylko z artykułu Przemka Skulskiego z Lotnictwa (swoją drogą bardzo ciekawy) gdzie jest tylko kolorowanka (z nieco innym układem plam z resztą).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » piątek, 11 listopada 2011, 12:38

el Rozito napisał(a):Oerlikony były cztery i jak mają po 20mm to chyba mogą zakopcić

Od kiedy to P.24 F miał za uzbrojenie 4 Oerlikony FF? Coś mnie ominęło, czy Tobie coś pomyliło się z planowaną wersją J?
Pomijam drobiazg, że nabój do Oerlikona należał do dość słabych (jak na działko) i specjalnie nie kopcił.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » piątek, 11 listopada 2011, 12:39

Brawo Michał, kolejny bardzo dobry Twój samolot.
"Grubość" linek na peno na żywo nie będzie raziła.
Roman możliwe, że i tym razem będzie okazja aby Greka podziwiać/krytykować po bezpośrednim kontakcie z modelem na lotnisku w DA-TA. :P
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Arcturus » piątek, 11 listopada 2011, 12:48

Model się podoba, szczególnie malowanie i nie przesadzanie z "gnojeniem" maszyny. Dobra robota!
Mam pytanie/uwagę odnośnie osłony kabiny, jako że sam wczoraj właśnie zamknąłem kadłub w moim greckim P.24G i "siedzę w temacie". O ile dobrze rozumiem literaturę (np. nowe wydanie monografii Kagero) P.24 Gi F nie miały szyb w przednich bocznych okienkach osłony kabiny. Właśnie rozważam, jak je wyciąć, pewnie nawiercę otwory i będę skrobał skalpelem. Zawsze w sytuacji awaryjnej można dorobić ramę własnym sumptem. A jeśli mylę się w temacie i szyby jednak były, to proszę mnie poprawić.
Ostatnio edytowano piątek, 11 listopada 2011, 13:01 przez Arcturus, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 11 listopada 2011, 12:53

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a): Od kiedy to P.24 F miał za uzbrojenie 4 Oerlikony FF? Coś mnie ominęło, czy Tobie coś pomyliło się z planowaną wersją J?

P.24J to budowany na zamówienie bułgarskie P.24 z silnikiem GR-14 N21 i 4 km. Podobnie uzbrojony miał być oferowany w 1938 polskiemu lotnictwu P.24H. Plotki i niepotwierdzone informacje dotyczą uzbrojonego w 4 działka P.24K i uzbrojonego w 2 działka i 200kg bomb P.24L, które podobno były na etapie projektów w 1939. Biorąc jednak pod uwagę demontaż działek w rumuńskich P.24E i zastąpienie w części greckich P.24F działek dodatkową parą karabinów nie wierzę w sens i możliwość zabudowy 4 bardzo przeciętnych działek w górnopłacie.

Arcturus napisał(a):Mam pytanie/uwagę odnośnie osłony kabiny, jako że sam wczoraj właśnie zamknąłem kadłub w moim greckim P.24G i "siedzę w temacie". O ile dobrze rozumiem literaturę (np. nowe wydanie monografii Kagero) P.24 Gi F nie miały szyb w przednich bocznych okienkach osłony kabiny. Właśnie rozważam, jak je wyciąć, pewnie nawiercę otwory i będę skrobał skalpelem. Zawsze w sytuacji awaryjnej można dorobić ramę własnym sumptem. A jeśli mylę się w temacie i szyby jednak były, to proszę mnie poprawić.

Nie jest pewien ale niepełną osłonę kabiny miały wczesne P.24A/B/C. Greckie powinny mieć pełną a jak było z rumuńskimi nie wiem.
Tutaj co prawda turecki P.24, podpisany jako wersja G. Spotkałem się z niepotwierdzoną informacją że jest oryginalny grecki P.24G internowany w Turcji w 1941.
Obrazek
http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=6946140

Była już dyskusja o oslonie kabiny P.24.
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=8381&start=15
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL P.24 F, Mirage Hobby, 1/48.

Postprzez Stratocaster » piątek, 11 listopada 2011, 13:54

Ciekawy i dobrze zrobiony model. Biorąc pod uwagę jakość (bylejakość) materiału to nawet bardzo dobrze!

gratuluję
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości