Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Leszek Szopieray » wtorek, 22 listopada 2011, 20:57

Zestaw Rewella z kalkami Techmodu których nie wezmę już nawet za darmo :evil: . Świecą w niektórych miejscach pomimo zastosowania płynów do kalek. Na domiar złego źle położyłem oznaczenia na burtach kadłuba - niesymetrycznie ( gdy się zorientowałem były już po lakierowaniu). Obraz rozpaczy dopełnia zwisająca antena. Po szybkiej decyzji-lot do kosza, wpadłem na pomysł pobawienia się eksploatacją. Okopcenia – na początek zwykły olejny wash. Potem poszedł proszek grafitowy – na koniec prysnąłem z aero czarnym na te bohomazy które miały imitować subtelne okopcenia gazów prochowych działek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez pik » wtorek, 22 listopada 2011, 21:32

Model może nie idealny, ale miło że polskich barwach. Nie kojarzę Leszku Twoich innych modeli, także nie wiem czy to szczytowe osiągnięcie czy też wpadka, także nie wdając się nazbyt w detale, na pierwszy rzut oka:
- kokarda na kadłubie wcale nie musi być symetrycznie!
- osmalenia od działek IMHO mocno przesadzone i mało realistyczne
- żółte końcówki łopat śmigła zbyt duże
- serial zbyt cofnięty do tyłu

Tak na marginesie to dziwi mnie modelarska kariera Hurriego o oznaczeniu WC-F. Jakoś nie kojarzę zdjęcia archiwalnego tej maszyny... (może ktoś posiada???) Zdjęć Mk IIc z 309go w ogóle nie ma wiele, ale można coś tam wygrzebać, np:
Obrazek
Chyba łatwiej robi się model jak jest podkładka zdjęciowa?
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 22 listopada 2011, 22:20

Leszku, nie ma co go zaraz "koszować". ;o) Tak źle znow nie jest. Srebrzenie kalek można załatwić dwoma sposobami. Pierwszy, to odpowiednie przygotowanie powierzchni. Odpowiednie, czyli maksymalnie gładkie. Polerka, błyszczący lakier etc. Drugi, to obcięcie (przed nałożeniem) nadmiaru filmu. To eliminuje srebrzenie raz na zawsze. ;o) Na druciki anten w tej skali mogę polecić nitki wywleczone z damskich rajstop, najlepiej koloru grafitowego. Bardzo łatwo przykleić CA, są zawsze napięte i trwałe.
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez erkamo » wtorek, 22 listopada 2011, 23:11

Do kosza ten model nie pasuje absolutnie. Poza tym wydaje mi się, że pamiętam Cię jako fana rurek typu 21 (chybaż że coś pokręciłem),tak więc Twój skok w bok byłby w takim przypadku całkiem udany ;o) .
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Leszek Szopieray » wtorek, 22 listopada 2011, 23:24

Pik- dlaczego WC-F? Miał być czarny LK-A ( nawet pozyskałem od Krzysztofa T. kalki z oznaczeniami) ale ostatecznie pozyskałem chyba jedyne kalkomanie do naszego IIC. Mój główny nurt to nasze lotnictwo po 1950 roku, samoloty które zmieniają kierunek podczas startu raczej mało mnie interesują. Huri to taka incydentalna produkcja na kilka wieczorów. Może kiedyś jeszcze skuszę się na spitfire z kroplową owiewką i czterołopatowym śmigłem (nawet nie wiem jaki to typ :oops: ).
Krzysztof -pow. pod kalki była gładka jak lustro, tak samo zaczęły się marszczyć przy spitfireVb - stare kalki techmodu. Może płyn Gunze był za mocny i zdeformował kalkę? Drut faktycznie nie nadaje się na linki, nie można go dobrze naciągnąć. Spróbuję z Twoim patentem, jak przyjdzie ochota na II wojenny śmigłowiec.
erkamo- ano rurki, głównie MiG-21 ale nie tylko. Ostatnie same skoki w bok - ostatnio nawet dla syna DAF XF105 w 1/24. Teraz będzie już normalnie na warsztacie - TS-11 i kontynuacja ambitnego(jak dla mnie) Su-22UM-3k z pootwieranymi lukami i gratami lotniskowymi.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Paweł Wymysłowski » środa, 23 listopada 2011, 00:09

Leszek Szopieray napisał(a):Na domiar złego źle położyłem oznaczenia na burtach kadłuba - niesymetrycznie ( gdy się zorientowałem były już po lakierowaniu).

Zważywszy, że zaproponowane malowanie i tak jest tylko pewną wariacją na temat, to nie masz co się przejmować.
pik napisał(a):- serial zbyt cofnięty do tyłu

Skąd wiesz, skoro
pik napisał(a):Jakoś nie kojarzę zdjęcia archiwalnego tej maszyny...
;o)
pik napisał(a):Tak na marginesie to dziwi mnie modelarska kariera Hurriego o oznaczeniu WC-F.

A mnie nie do końca - to jedyne dostępne na rynku oznakowanie maszyny 309.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez spiton » środa, 23 listopada 2011, 00:18

Zrób dobre zdjęcia, bo te są jakieś "biedne". Szkoda, że Revell, zrobił takie nieprawdziwe listwy na kadłubie(chodzi mi o ich przebieg) bo model jest ładny i tani.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 23 listopada 2011, 00:30

Leszek Szopieray napisał(a): Obraz rozpaczy dopełnia zwisająca antena.


Amputuj linkę anteny i będzie lepiej. Rozpacz się zmniejszy, bo samolot ten nie miał anteny rozciągniętej między masztem, a sterem kierunku, jak zresztą wszystkie myśliwce bazujące w W.Brytanii w tym czasie. :)
Zabrakło trochę doświaczenia, bo rzeczywiście nawet jak nie ma zdjęcia, to pewnie na 95% samolotów oznaczenia i serial były na tych samych miejscach. Brakuję więc żółtych krawędzi natarcia.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Paweł Wymysłowski » środa, 23 listopada 2011, 01:02

Grzegorz2107 napisał(a):Amputuj linkę anteny i będzie lepiej. Rozpacz się zmniejszy, bo samolot ten nie miał anteny rozciągniętej między masztem, a sterem kierunku, jak zresztą wszystkie myśliwce bazujące w W.Brytanii w tym czasie. :)

W zamian dodaj antenę IFF-a.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Leszek Szopieray » środa, 23 listopada 2011, 16:34

spiton napisał(a):Zrób dobre zdjęcia, bo te są jakieś "biedne".

Nie da rady, po południu brak warunków do zdjeć, a przy sztucznym oświetleniu udało mi się zrobić takie jakie są. Zresztą nie jest to praca warta zabawy w super fotki. Skończę coś extra to i fotki będą porządne. Przy prostym modelu za 20 zł wolę zrobić od nowa niż bawić się w poprawki.
Pozdr
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 23 listopada 2011, 16:42

Leszek Szopieray napisał(a):. Przy prostym modelu za 20 zł wolę zrobić od nowa niż bawić się w poprawki.
Pozdr

Po co od nowa. Ty tego modelu jeszcze nie skończyłeś. :)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Leszek Szopieray » środa, 23 listopada 2011, 17:15

Grzegorz2107 napisał(a): Ty tego modelu jeszcze nie skończyłeś. :)

Już o nim zapomniałem ;o) , niech kurzy się w spokoju.
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Leszek Szopieray » środa, 7 grudnia 2011, 12:58

Usunąłem zwisającą antenę i zrobiłem trochę lepsze zdjęcia, niestety nadal przy sztucznym świetle:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 7 grudnia 2011, 13:07

Jakim pięknym samolotem Hurricane był:)
Kiedyś przy okazji, wytnij jeszcze pasek z żółtej kalkomanii, taki szeroki na 2mm i naklej na krawędź natarcia, wtedy będzie wyglądał jak prawdziwy myśliwiec.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Hurricane IIC WC-F, Revell 1/72

Postprzez posejdon » środa, 7 grudnia 2011, 13:18

A czemu na lewej burcie płótno obite do gołej blachy? ;o)
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości