P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez robert.bednarczyk » czwartek, 24 listopada 2011, 15:46

Witam. Jako, że dziś na tym forum się zarejestrowałem, zamieszczając pierwszy post w innym temacie, nie chciałbym debiutować jako ktoś kto tylko pisze, a nie pokazuje tego co sam zrobił. Tak więc oto jeden z moich modeli - Thunderbolt 1/48 Tamiyi, którego zrobiłem ok. 3 lata temu. W tym roku dokonałem pewnych poprawek, po dostrzeżeniu drobnych błędów lub niezgodności merytorycznych. Model w zasadzie prosto z pudła, choć dorabiałem okablowanie silnika i przewody we wnękach podwozia. Pilot to figurka z białego metalu austriackiej firmy Hecker & Goros. Moje modele w większości mają załogę, gdyż uważam, że to je ożywia, a poza tym uwielbiam pracę nad figurkami w skali 1/48 - nie jest to temat łatwy ale bywa bardzo satysfakcjonujący. Niestety fotografia pozostaje dla mnie sztuką tajemną, co uwiadacznia jakość zdjęć. Pracuję nad tym i postaram się poprawić. Model był już prezentowany na innym forum ale myślę, że nie jest to nic niestosownego. :) Pozdrawiam - Robert Bednarczyk - Lublin.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Reklama

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez Murek » czwartek, 24 listopada 2011, 16:57

Bardzo ładny, czysto pomalowany model. Pilot super!
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez pik » czwartek, 24 listopada 2011, 17:09

Mnie też się wykonanie podoba! Tylko ten "Little Chief" trochę oklepany...
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 24 listopada 2011, 17:16

Popraw proszę fotografie. Na tym forum nie można linkować do stron hostingowych z reklamami.
Pierwsze zdjęcie poprawiłem.

Model fajny, pilot jeszcze lepszy.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9948
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez Jaho63 » czwartek, 24 listopada 2011, 17:57

Bardzo na plus delikatne odrapania, na leciutki minus ramki oszklenia i jednolity OD. Ja wiem, że nie każdy model trzeba od razu cieniować i cudować, ale Olive Drab to specyficzna farba. Może 3 lata wstecz też bym tak zrobił, ale teraz nie wyobrażam sobie OD jako jednego koloru.
piotr dmitruk napisał(a):pilot jeszcze lepszy

Aż wróciłem do początku, czy czegoś nie przeoczyłem, ale gdzie, o pilocie ani słowa! ;o)
A figurka pilota zacna.
Ostatnio edytowano czwartek, 24 listopada 2011, 19:53 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez dewertus » czwartek, 24 listopada 2011, 19:51

Podoba mi się lekkie i fajnie stonowane brudzenie i odrapania, pilot prima sort.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez Josef Priller » czwartek, 24 listopada 2011, 20:49

Model pierwsza klasa, bardzo mi się podoba. Jakich farb użyłeś do kamuflażu Olive Drab/Neutral Grey?
Avatar użytkownika
Josef Priller
 
Posty: 78
Dołączył(a): środa, 23 września 2009, 16:16

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez robert.bednarczyk » piątek, 25 listopada 2011, 11:03

Witam. cieszę się, że model zainteresował Kolegów i dziękuję za wszystkie uwagi.
Josef Priller napisał(a):Model pierwsza klasa, bardzo mi się podoba. Jakich farb użyłeś do kamuflażu Olive Drab/Neutral Grey?

Generalnie do modeli lotniczych używam farb Gunze Mr Color serii C - uważam je za najlepsze. Góra P-47 to Olive Drab C 304, natomiast nie pamiętam oznaczenia użytej na dolne powierzchnie farby Neutral Gray.

Jaho63 napisał(a):Bardzo na plus delikatne odrapania, na leciutki minus ramki oszklenia i jednolity OD. Ja wiem, że nie każdy model trzeba od razu cieniować i cudować, ale Olive Drab to specyficzna farba. Może 3 lata wstecz też bym tak zrobił, ale teraz nie wyobrażam sobie OD jako jednego koloru.
piotr dmitruk napisał(a):pilot jeszcze lepszy

Aż wróciłem do początku, czy czegoś nie przeoczyłem, ale gdzie, o pilocie ani słowa! ;o)
A figurka pilota zacna.


Lekko na swoją obronę co do ramek oszklenia powiem, że fotki są w bardzo dużych zbliżeniach ale mam świadomość, że można to było zrobić lepiej :( . Całkowicie się z Tobą zgadzam, że OD nie może tworzyć jednolitej powierzchni. W tym modelu też to delikatnie różnicowałem ale moje marne fotki tego w zasadzie w ogóle nie pokazują. Model z założenia robiłem jako niezbyt zmęczony wojną, choć nie wiem czy to założenie słuszne bo to konkretne malowanie uwidacznia już 5 zwycięstw Lt Franka Kibbe i z tego co pamiętam pochodzi z początku 1944 r.

pik napisał(a):Mnie też się wykonanie podoba! Tylko ten "Little Chief" trochę oklepany...


Wiem ale jak w 2005 r. kupiłem ten model i zobaczyłem piękne pudło z "Little Chiefem" od razu podjałem decyzję, że żadne inne malowanie nie wchodzi w grę.

piotr dmitruk napisał(a):Popraw proszę fotografie. Na tym forum nie można linkować do stron hostingowych z reklamami.
Pierwsze zdjęcie poprawiłem.

Model fajny, pilot jeszcze lepszy.


Przepraszam jeśli coś nie tak z fotkami - faktycznie nie przeczytałem Waszych zasad zamieszczania fotek i pojechałem prosto z mojej strony na image shack. Rozumiem, że chodzi o to by fotki nie zawierały linków do strony, z której pobrane zostały zdjęcia ? Jeśli coś jeszcze jest nie tak prosze o podpowiedź, gdyż na tej samej stronie mam inne fotografie moich modeli, które także chciałbym zamieścić.

Cieszę się, że model generalnie został dobrze odebrany, a z ocen pilota cieszę sie jeszcze bardziej bo figurki w 1/48 to bardzo ważny element prawie każdej z moich prac . Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez Mac Eyka » piątek, 25 listopada 2011, 12:30

Nie no, modello prima sort normalnie ci wyszedł.
Fajowy taki jest.
Ale, widzisz, zauważyłem, że nie opanowałeś jeszcze jednej, bardzo ważnej techniki, wręcz można by rzec niezbędnej w tej wielkości modelach.
Wierzę jednak, że w kolejnych miniaturkach poprawisz się, i będą one superaśne na 100%.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez robert.bednarczyk » piątek, 25 listopada 2011, 13:02

Mac Eyka napisał(a):Nie no, modello prima sort normalnie ci wyszedł.
Fajowy taki jest.
Ale, widzisz, zauważyłem, że nie opanowałeś jeszcze jednej, bardzo ważnej techniki, wręcz można by rzec niezbędnej w tej wielkości modelach.
Wierzę jednak, że w kolejnych miniaturkach poprawisz się, i będą one superaśne na 100%.


Maćku ale jak nie napiszesz o jaką technikę chodzi to jak mam się poprawić na te 100 %. Chyba, że to jakaś najnowsza wiedza tajemna ;o) . RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 25 listopada 2011, 13:22

robert.bednarczyk napisał(a):Maćku ale jak nie napiszesz o jaką technikę chodzi to jak mam się poprawić na te 100 %. Chyba, że to jakaś najnowsza wiedza tajemna ;o) . RB.


Robert, on to ma w podpisie. Kręcalność śmigiełka ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez robert.bednarczyk » piątek, 25 listopada 2011, 13:29

K.Y.Czart napisał(a):
robert.bednarczyk napisał(a):Maćku ale jak nie napiszesz o jaką technikę chodzi to jak mam się poprawić na te 100 %. Chyba, że to jakaś najnowsza wiedza tajemna ;o) . RB.


Robert, on to ma w podpisie. Kręcalność śmigiełka ;o)


No to chyba pobiegnę po jakąś lecytynkę bo widzę, że moja wydolność intelektualna spada :oops: A na temat "kręcalności śmigełka" będę myślał od dziś każdego wieczoru przez 10 minut przez zaśnięciem - może coś wymyślę (z lecytyną) :lol: . Poboba mi sie klimat Waszego forum :D . Pozdrawiam.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 25 listopada 2011, 13:44

robert.bednarczyk napisał(a):Przepraszam jeśli coś nie tak z fotkami - faktycznie nie przeczytałem Waszych zasad zamieszczania fotek i pojechałem prosto z mojej strony na image shack. Rozumiem, że chodzi o to by fotki nie zawierały linków do strony, z której pobrane zostały zdjęcia ?

Dokładnie tak.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9948
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez robert.bednarczyk » piątek, 25 listopada 2011, 13:46

piotr dmitruk napisał(a):
robert.bednarczyk napisał(a):Przepraszam jeśli coś nie tak z fotkami - faktycznie nie przeczytałem Waszych zasad zamieszczania fotek i pojechałem prosto z mojej strony na image shack. Rozumiem, że chodzi o to by fotki nie zawierały linków do strony, z której pobrane zostały zdjęcia ?

Dokładnie tak.


Dzięki. Kolejne dwie galerie zamieśliłem już dziś regulaminowo. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: P-47 D Thunderbolt 1/48 Tamiya

Postprzez erkamo » piątek, 25 listopada 2011, 14:31

Ja zwrócę uwagę tylko na jedną rzecz. Nieco zaniedbywaną, ale przynajmniej dla mnie, istotną.
Model tej klasy aż prosi się o coś więcej niż tło w postaci pomiętego, kuchennego ręcznika.
Oprawa, wbrew pozorom, to niezwykle ważna sprawa. Jest niejako świadectwem szanowania własnego nakładu pracy i ewentualnego odbiorcy gotowego dzieła. ;o)
To Twój pierwszy wpis i dlatego udzielam Cie jedynie malutkiego upomnienia. :-| :lol:
Modelarsko stoisz na bardzo wysokim poziomie.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości