harrier Gr 7 Mk II Revell 1/144

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

harrier Gr 7 Mk II Revell 1/144

Postprzez alphard » czwartek, 24 listopada 2011, 21:35

Witam!
Na wstępie wypada się przywitać :)... na forum trafiłem przypadkiem (sam już nie wiem jak to się stało) i normalnie przez pierwszy tydzień nie mogłem się naczytać i nadziwić jak można składać takie świetne modele:)... no i postanowiłem sam coś złożyć ... mieszkam w maleńkiej mieścinie więc o jakichkolwiek "specyfikach" modelarskich nawet nie ma tu mowy, a że to dopiero początek być może całkiem fajnej przygody z modelarstwem nie chciałem odrazu rzucać się na głęboką wodę i wydawać sporej gotówki na potrzebny sprzęt, narzędzia, chemie itp.
Model powstał z ogólnodostępnych materiałów- jakiś klej do plastiku, farby ze sklepu z materiałami szkolnymi, wikol i piasek na podstawkę i inne rzeczy do znalezienia w piwnicy czy tez garażu:)
Tak więc o to jest moje pierwsze "dzieło" - jako że model z pudełka wydawał się zbyt prosty postanowiłem troszkę go ulepszyć.
Nie jestem żadnym fachowcem w sprawach merytorycznych więc wybaczcie mi jak napisze coś bez sensu :)... na pierwszy ogień poszły te małe dziurki przy wlocie do silnika (podejrzałem na zdjęciach z netu ze tam są te luki otwarte). Model początkowo miał lądować na jakimś starym nieużywanym lotnisku (dlatego jest taki ubrudzony) więc "końcówki" skrzydeł zostały wycięte i wklejone w odpowiedniej pozycji - dołożyłem też hamulec aerodynamiczny na spodzie:) no i oczywiście do środka wskoczył taki mały pilocik, a raczej tułów i biały kask z czarną plamą imitującą szybkę :)

Trochę się rozpisałem - za największy błąd uważam użycie zbyt gęstej farby - no ale trudno robiłem to pierwszy raz .. no i oczywiście pośpiech ... wiadomo pierwszy model więc człowiek chce skończyć jak najszybciej.

To chyba tyle - pozdrawiam i z góry dziękuje za konstruktywną krytykę :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
alphard
 
Posty: 352
Dołączył(a): wtorek, 15 listopada 2011, 14:16
Lokalizacja: Podlaskie

Reklama

Re: harrier Gr 7 Mk II Revell 1/144

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 24 listopada 2011, 22:21

alphard napisał(a): farby ze sklepu z materiałami szkolnymi, ]


Co to za farby? W każdym razie farba dużo zepsuła.

Ważne próbować i się nie zrażać. Po dziesiątym modelu zauważysz dużą różnicę. :mrgreen:

Scenka egzotyczna i raczej mało mnie przekonuje. Przy ciągu skierowanym w dół, na tak małej wysokości, woda by się "gotowała". :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: harrier Gr 7 Mk II Revell 1/144

Postprzez alphard » czwartek, 24 listopada 2011, 22:31

Nie chce mi się iść spisywać nazwy z pudełka, farby akrylowe w tubkach.
Scenka bardzo nie realistyczna, ale to z powodu żony.. jak zobaczyła lodujący samolot na "płaskim" lotnisku namówiła mnie na zmianę koncepcji:).. przy okazji nauczyłem się robić palemki :D
Obrazek
Avatar użytkownika
alphard
 
Posty: 352
Dołączył(a): wtorek, 15 listopada 2011, 14:16
Lokalizacja: Podlaskie

Re: harrier Gr 7 Mk II Revell 1/144

Postprzez Paweł Wymysłowski » piątek, 25 listopada 2011, 00:06

alphard napisał(a): na pierwszy ogień poszły te małe dziurki przy wlocie do silnika (podejrzałem na zdjęciach z netu ze tam są te luki otwarte).

Zrobiłeś je w pozycji, jaką przyjmują przy niepracującym silniku. Jeśli samolot jest w zawisie lub porusza się z niewielką prędkością postępową wszystkie są otwarte.
http://www.airliners.net/photo/UK---Nav ... 2018022/M/
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: harrier Gr 7 Mk II Revell 1/144

Postprzez alphard » piątek, 25 listopada 2011, 00:12

tak to jest jak człowiek się nie zna:/... przy następnym modelu założę warsztat ... w pudełku już czeka F-104 również w 1/144 :)
Obrazek
Avatar użytkownika
alphard
 
Posty: 352
Dołączył(a): wtorek, 15 listopada 2011, 14:16
Lokalizacja: Podlaskie


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości