Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez RH » wtorek, 13 grudnia 2011, 12:17

Obrazek
w sobotę trzeciego grudnia ,zostałem szczęśliwym posiadaczem Modelu Hawker Hart w skali 1:32 produkcji krakowskiej firmy Silver Wings. .Nie namyślając sie długo ,odstawiłem wszystkie inne "skorupy 'i ochoczo zabrałem się za ten płatowiec .Już po pierwszych przymiarkach ku mojemu zdziwieniu ,wszystko składało sie bez żadnych niespodzianek .(co nie mogę powiedzieć o niektórych żywicach z innych ,firm nie wspomnę nazw aby nie zapeszać producentów :))
Mogę z pełną odpowiedzialnością napisać ze produkt ten jest na najwyższym poziomie produkcji.
Obrazek
Obrazek
Dopełnieniem tych pochwal może być moment kiedy miałem przykleić górny płat .Wszystkie zastrzały jak i podpórki środkowego baldachimu są tak wykonane ,że wystarczyło je wkleić a następnie osadzić górne skrzydło, które pięknie sie wpasowało . To znaczy jego symetria w stosunku do dolnego płata była prawidłowa ,do tego stopnia że wklejenie bocznych zastrzałów to tylko formalność Podsumowując ten opis napisze tylko , że pierwszy raz mi sie zdarzyło aby w modelu żywicznym tak łatwo zmontowało sie oba Platy .Klejąc wcześniej modele tej firmy takie jak He51 ,Fiat czy Fw 44 troszkę musiałem popracować nad tym problemem.
Obrazek
Obrazek
No a teraz trochę historii ,i danych technicznych które pozwoliłem sobie przekopiować z Wikipedii
W 1926 roku Ministerstwo Lotnictwa rozpisała konkurs na samolot bombowy ,o metalowej konstrukcji i maksymalnej prędkości 160 mph (258 km / h)Do przetargu stanęły Hawker, Avro i de Havilland.
Projekt Hawker był jako jedyny dwupłatowiec zasilany przez Rolls-Royce F. XI chłodzony wodą silnik V12 (silnik, który później stał się znany jako Rolls-Royce Kestrel). Miał on, jak wymagane w specyfikacji, konstrukcji metalowej, z kadłubem konstrukcji rur stalowych pokryty panelami aluminiowymi i płótnem , ze skrzydłami z dźwigarem stalowym i żebrami aluminiowymi pokryte płótnem Załoga składała sie z dwóch członków załogi ,pilota i strzelca bombardiera .Uzbrojenie samolotu składało sie z km w kadłubie obsługiwanego przez pilota i 0.303 (7,7 mm) karabin Vickers Oraz km Levis obserwatora w obrotnicy Uzbrojenie bombowe składało sie z 4 wyrzutników pod skrzydłami o udźwigu łącznym 520 funtów (240 kg)
Prototyp oblatano w 1928r.W sumie wybudowano 992 szt Harta
Produkowany bombowiec wyposażony w silnik 525 KM (390 kW) Rolls-Royce Kestrel IB 12-cylindrowy silnik typu V;. Prędkość 184 mph (296 km / h) oraz szereg z 470 mi (757 km) [ 10] był szybszy niż większość współczesnych myśliwców, zdumiewające osiągnięcie biorąc pod uwagę, że to lekki bombowiec i miał dużą zwrotność,


Hart wszedł do służby z nr 33 Dywizjonu RAF w lutym 1930 roku, zastępując tym większy i wolniejszy Hawker Horsley. Nr 12 Dywizjonu zastąpiła Foxes z Harts w styczniu 1931,

Harty zostały rozmieszczone na Bliskim Wschodzie w czasie kryzysu Abisynii z 1935/36.Hart działał bardzo skutecznie w północno-zachodnich, Indiach Brytyjskich w okresie międzywojennym. Cztery Harty Hawker ze szwedzkiego Air Force brały udział jako bombowce nurkujące w czasie wojny 1939-1940 Zimą w ramach szwedzkiej eskadry wolontariuszy, oznaczonych F19, walczących na stronie fińskiej. Choć już przestarzałe w Wielkiej Brytanii na początku II wojny światowej, Hart nadal służyly , główniej ako maszyny szkoleniowe az do ich kasacji w 1943 roku.

Hart okazał się udaną maszyną eksportową służącą w Royal Air Force egipskich, Royal Indian Air Force, South African Air Force, estońskich Sił Powietrznych, Rodezji Południowej, Szwecji (gdzie został wyznaczony B4) i Królestwa Jugosławii.

Obrazek

Model w malowaniu 601(City of London)Squadron, Hendon 1934
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 13 grudnia 2011, 20:55 przez RH, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez Jaho63 » wtorek, 13 grudnia 2011, 12:37

Noooo. Mimo, że Silver Wings to nie mój klimat, ale się wypowiem. Ja wiem, że skala robi swoje, że duże znaczenie ma, co producent wpakował do pudła, ale ten Twój Hart wygląda... Nie wiem jak to napisać, żeby nie było znów filozofii, wygląda jak samolot. Może sam widziałbym ciut słabszy preshading pod tym srebrnym, ale co chcę powiedzieć. Twoje modele zawsze zwracają na siebie uwagę, zawsze są fajnie wymalowane, ale zawsze też jest jakiś mały cierń. Ja wiem, tu tez pewnie napiszesz, że robiłeś go 3 dni, pyk, pyk. No, ale nie szkodzi. Nawet, jeśli, to wygląda jak taka typowa, misterna, piękna, modelarska robota.
Jeszcze raz sobie obejrzałem, i kurcze wiatrochron jakoś krzywo przyklejony?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez RH » wtorek, 13 grudnia 2011, 12:46

Jaho63 napisał(a):Noooo. Mimo, że Silver Wings to nie mój klimat, ale się wypowiem. Ja wiem, że skala robi swoje, że duże znaczenie ma, co producent wpakował do pudła, ale ten Twój Hart wygląda... Nie wiem jak to napisać, żeby nie było znów filozofii, wygląda jak samolot. Może sam widziałbym ciut słabszy preshading pod tym srebrnym, ale co chcę powiedzieć. Twoje modele zawsze zwracają na siebie uwagę, zawsze są fajnie wymalowane, ale zawsze też jest jakiś mały cierń. Ja wiem, tu tez pewnie napiszesz, że robiłeś go 3 dni, pyk, pyk. No, ale nie szkodzi. Nawet, jeśli, to wygląda jak taka typowa, misterna, piękna, modelarska robota.
Jeszcze raz sobie obejrzałem, i kurcze wiatrochron jakoś krzywo przyklejony?


Też to zauważyłem ale to nie sprawa przyklejenia a raczej nie doklejenia .Po tym zdjęciu po prostu go podkleiłem i teraz jest cacy:)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez spiton » wtorek, 13 grudnia 2011, 13:48

Preszejding trochę sztuczny na ogonie, ale zróżnicowanie srebra, na masce i płótnie przednie. I ogólnie model wygląda jak prawdziwy samolot. Chyba najbardziej realistyczny w Twoich modeli. Mi się bardzo podoba.Gratulacje.
Ostatnio edytowano wtorek, 13 grudnia 2011, 14:24 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez Jaro_Su » wtorek, 13 grudnia 2011, 14:09

Mniam mniam....

;o)
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 13 grudnia 2011, 14:54

Do pełni szczęścia brakuje obmalowania na skórzany kolor brzegów kabiny pilota.
Czepiłbym się też odcienia czerwieni na dyskach kół. Powinny moim zdaniem mieć taki sam jak oznaczenia na kadłubie.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 13 grudnia 2011, 20:02

Bardzo eleganckie wykonanie.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 13 grudnia 2011, 20:23

Ech, szkoda, że to nie Sea Gladiator z Silver Wingsa ;o) Podoba mi się "blaszaność" okapotowania, skala i ogólnie dobre wrażenie zestawu i wykonania :) . Do cierni Janusza, dorzucę "szklane" opony i rozpraszające tła (przyskąpy karton :P ).
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 13 grudnia 2011, 21:08

Pięknotka maszyna ! A oponki matem bezbarwnym i będą OK.
Silver Wings sprawia że Polacy nie gęsi i modele piękne wydaja !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2545
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez dewertus » wtorek, 13 grudnia 2011, 22:12

Tia, to czego szczerzę zazdroszczę to umiejętność robienia naciągów - mnie ten element skutecznie odstrasza i zniechęca (a marzy mi się Sea Gladaitor i Swordfish z Malty...)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez RH » wtorek, 13 grudnia 2011, 22:24

dewertus napisał(a):Tia, to czego szczerzę zazdroszczę to umiejętność robienia naciągów - mnie ten element skutecznie odstrasza i zniechęca (a marzy mi się Sea Gladaitor i Swordfish z Malty...)

Nie jest to znowu takie straszne ,Wystarczy powertować strony internetowe gdzie wielu modelarzy pokazuje swoje sposoby i wybrać coś dla siebie :)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 13 grudnia 2011, 23:00

Zostałeś widzę etatowym testerem nowości.
Ale nie dziwię się- korzystny stosunek czasu i jakości wykonania.
Rondle na skrzydłach malowane? Chyba tak, skoro są tak ładnie wycieniowane.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez S.G » wtorek, 13 grudnia 2011, 23:06

Całkiem przyzwoicie zrobiony modelik, szkoda że Silver Wings nie robi go w „48”, jakiś czas temu zrobiłem ich Woodcocka i też się składał jak klocki. Mam pytanie, jakich farb użyłeś, szczególnie do imitacji płótna, bardzo mi się podoba ten Twój silver dope.
szymon grzywocz
IPMS SILESIA
S.G
 
Posty: 87
Dołączył(a): piątek, 2 listopada 2007, 23:35

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez RH » wtorek, 13 grudnia 2011, 23:11

S.G napisał(a):Całkiem przyzwoicie zrobiony modelik, szkoda że Silver Wings nie robi go w „48”, jakiś czas temu zrobiłem ich Woodcocka i też się składał jak klocki. Mam pytanie, jakich farb użyłeś, szczególnie do imitacji płótna, bardzo mi się podoba ten Twój silver dope.

Alcad II Aluminium .
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Hawker Hart 1:32 Silver Wings

Postprzez S.G » wtorek, 13 grudnia 2011, 23:20

RH napisał(a):
S.G napisał(a):Całkiem przyzwoicie zrobiony modelik, szkoda że Silver Wings nie robi go w „48”, jakiś czas temu zrobiłem ich Woodcocka i też się składał jak klocki. Mam pytanie, jakich farb użyłeś, szczególnie do imitacji płótna, bardzo mi się podoba ten Twój silver dope.

Alcad II Aluminium .

A to ciekawe, na fotkach wcale go nie przypomina, nakładałeś na niego jakiś werniks?
szymon grzywocz
IPMS SILESIA
S.G
 
Posty: 87
Dołączył(a): piątek, 2 listopada 2007, 23:35

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości