Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez young » czwartek, 29 grudnia 2011, 18:33

Tak Jacku. Szukam zdjęć tych antków od ponad pół roku. Bo były etatowo dwa i nie te same cały czas. Jeden zaliczył wywrotkę, inny spalił się doszczętnie. Tak czy siak nie ma :evil: A w pułku latały jeszcze Iskry, wcześniej Limy, Iły, szkolne jaczki i Biesy. Wszystko standardowo identyczne. Gdyby znalazł się Ił-10 z 4 PLSz ze strzałą tak jak w ostatnim numerze Lotnictwa z Szachownicą, nie zastanawiałbym się...
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez young » poniedziałek, 6 lutego 2012, 15:33

Poprawiłem, tak jak koledzy radzili, naciągi (czarny humbrol) i przybrudziłem silnik. Doszło do tego kilka nowych detali, co myślę wyszło modelowi na dobre...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To już ostateczna galeria. Nie zamierzam więcej poprawiać, bo zacznę tylko psuć efekt końcowy :lol:
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez spiton » poniedziałek, 6 lutego 2012, 15:58

Fajnie, że poprawiłeś najważniejsze rzeczy. Jest zdecydowanie lepiej.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez Adam » poniedziałek, 6 lutego 2012, 16:26

Moim zdaniem jest lepiej.
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez jambus » poniedziałek, 6 lutego 2012, 17:03

young napisał(a):Poprawiłem, tak jak koledzy radzili, naciągi (czarny humbrol)

A więc jednak czarny wyszczupla :mrgreen: ,teraz to naprawdę bardzo fajny model.
Pozdrawiam Jarek.
Avatar użytkownika
jambus
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 21 czerwca 2009, 18:23

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez DUDE » poniedziałek, 6 lutego 2012, 18:59

Acha! Fajnie, że nie odpuściłeś. Model klasa!
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 6 lutego 2012, 20:34

Niby drobiazg z kolorem cięgieł, ale efekt olbrzymi (in plus oczywiście). Gratuluję i tematu, i wykonania!
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 7 lutego 2012, 13:56

Samolot idealnie nadaje się do małej dioramy na której malarze właśnie zwijają sprzęt skończywszy malowanie.
Model jest tak czysty że aż się prosi o tabliczkę - Nie dotykać świeżo malowane !
W natłoku różnych bardziej lub mniej steranych i poobijanych maszyn ,przydaje się taka jedna świeża :lol:
Naciągi po poprawce zdecydowanie lepsze !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2545
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez RH » wtorek, 7 lutego 2012, 14:31

Model ładny ,bombki" prima sort" (u mnie niestety z zestawu:( ) Ale niestety silnik jest do bani ,wymaga wymiany na żywiczny
I nie chodzi bynajmniej o jego wykonanie przez kolegę ,ale o wymiarowość i ogólny kształt .który jest daleki od orginalu
ja taki właśnie dałem i przyznasz że jest różnica
Tutaj widać orginal
http://www.airmuseumsuk.org/airshow/200 ... detail.htm


Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez jasio-g » wtorek, 7 lutego 2012, 19:10

Tak dla ścisłości - naciągi skrzydeł były wykonane z taśmy stalowej o przekroju soczewkowatym i kolorze srebrno-stalowym.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez Pjodlowski » wtorek, 14 lutego 2012, 18:33

Dla pana RH . Niezbyt ładnie pakować się do kogoś ze swoim modelem. Człowiek zrobił to co umiał i uważam ze zrobi super.
powodzenia i wiecej takich modeli.
Pjodlowski
 

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez RH » wtorek, 14 lutego 2012, 19:00

Pjodlowski napisał(a):Dla pana RH . Niezbyt ładnie pakować się do kogoś ze swoim modelem. Człowiek zrobił to co umiał i uważam ze zrobi super.
powodzenia i wiecej takich modeli.

Nikt się nie pchał:) po prostu mówiąc o silniku żywicznym wrzuciłem fotkę aby zobrazować ten element .Jak bym to miał na myśli to wpakowałbym serie fotek .
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez marco2607 » środa, 15 lutego 2012, 11:37

jasio-g napisał(a):Tak dla ścisłości - naciągi skrzydeł były wykonane z taśmy stalowej o przekroju soczewkowatym i kolorze srebrno-stalowym.


Powiedzmy że się pobrudziły. ;o) . Zamiast malować farbą , można użyć pisaka do płyt CD. Szybciej i mniej kłopotu, szczególnie jak naciągi są z żyłki.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3312
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez young » środa, 15 lutego 2012, 22:08

Nie mam pretensji za to zdjęcie Po-2 sklejonego przez RH. Pisał o żywicznym silniku, więc wrzucił fotkę pokazującą sklejony zestaw. Faktycznie wygląda lepiej. Widziałem model RH wcześniej i myślałem czy inwestować w ten dodatek. Jednak, wiedząc że to moje pierwsze podejście do modelu dwupłatowca, przewidywałem jak wyjdzie model. Dla mnie jest ładny, ale do wysokiego poziomu brakuje mu tyle ile silnikowi z zestawu do żywicznego zamiennika :mrgreen: Dlatego też odpuściłem temat, aby nie szaleć z dodatkami, kiedy wciąż mam braki w technikach malowania itp. ;o)
Dzięki koledzy za dobre oceny :)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Po-2LNB - 2 PNB - Gavia 1/48

Postprzez RH » środa, 15 lutego 2012, 22:23

young napisał(a):Nie mam pretensji za to zdjęcie Po-2 sklejonego przez RH. Pisał o żywicznym silniku, więc wrzucił fotkę pokazującą sklejony zestaw. Faktycznie wygląda lepiej. Widziałem model RH wcześniej i myślałem czy inwestować w ten dodatek. Jednak, wiedząc że to moje pierwsze podejście do modelu dwupłatowca, przewidywałem jak wyjdzie model. Dla mnie jest ładny, ale do wysokiego poziomu brakuje mu tyle ile silnikowi z zestawu do żywicznego zamiennika :mrgreen: Dlatego też odpuściłem temat, aby nie szaleć z dodatkami, kiedy wciąż mam braki w technikach malowania itp. ;o)
Dzięki koledzy za dobre oceny :)


Myślę że nie byłoby tak źle jeżeli chodzi o koszt silnika .Tutaj można go nabyć stosunkowo tanio (tam zresztą był nabyty do mojego modelu) z tym że najlepiej skontaktować sie ze sprzedawca telefonicznie
http://www.karaya.pl/pl/
Z wymianą na ten żywiczny w gotowym modelu tez raczej nie było by problemów .A to za sprawą tego ,że silnik jest oddzielną częścią w tym modelu i tylko go wystarczy odkleić a na jego miejsce wstawić sklejony i pomalowany odpowiednik żywiczny
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości