Supermarine Spitfire Mk XVI (CMR 1/72)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Supermarine Spitfire Mk XVI (CMR 1/72)

Postprzez Ipkinss » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 02:39

Witam!

Ponieważ chciałem nieco zaktualizować swoje portfolio, aby pozostać w zgodzie z zasadami, przedstawiam galerię mojego Spita wykonanego w czerwcu 2010 roku. Jest to bardzo przyjemny w montażu żywiczny zestaw CMR-u. Wykonałem model samolotu Aleksandra Gabszewicza, na którym latał wiosną 1945 roku.

Z modelu jestem średnio zadowolony. Nie brak mu niedoskonałości, których powodem było tylko i wyłącznie moje podejście. Nie przyłożyłem się do niego tak jak staram się to robić przy słabiutkich zestawach. Sądziłem, że taki fajny model sklei się sam. Niemniej, jest to mój pierwszy Spitfire w kolekcji i cieszę się, że stoi na półce :) Na szczęście jest jeszcze cała gama Spitfire'ów do zrobienia więc traktuję go jako przetarcie "Spitowego szlaku" :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam

Ipkinss
Obrazek
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:36
Lokalizacja: z Krużewnik...

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Supermarine Spitfire Mk XVI (CMR 1/72)

Postprzez spiton » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 02:53

Bardzo przyzwoity.
Mam taka myśl, że przy modelach o tak wyraźnych liniach podziału, wasz zrobiłbym z farby ciemno szarej, a nie czarnej.
Bardzo mi się podoba to co się dzieje na skrzydłach koło kabiny. Nie wiadomo o co chodzi, ale że się po nim chodzi. Bardzo fajny efekt.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Supermarine Spitfire Mk XVI (CMR 1/72)

Postprzez Marcin Witkowski » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 11:23

Niby żywiczny, więc teoretycznie powinien być bardziej dopracowany, a poza wklęsłymi liniami (zbyt ordynarnymi) i może owiewką, nie widzę w tym zestawie zbyt wielu walorów przewyższających go nad stareńkiego Hellera, który męczę. Ma nawet dość poważne wady, jak wydająca się być nieco za krótka sekcja silnika, czy zbyt pękate skrzydła. Jakość dziwnie układa się też linia kabiny na styku z wiatrochronem. Chłodnicom brakuje płynnego przejścia przy ich mocowaniu do skrzydeł. To tylko te większe błędy.
Tyle o zestawie, a co do wykonania, to dość dobrze oddałeś fakturę powierzchni. Z tego co obserwuję na zdjęciach, szykując się do malowania swojego modelu, to latem 45go roku one się tak właśnie lekko błyszczały. Nie wiem czy nie za bardzo rozmyte masz przejścia kolorów. Ale jeśli tak, to minimalnie i można to zaakceptować. Kalki się nieco świecą. Widać to szczególnie na numerze seryjnym.
Avatar użytkownika
Marcin Witkowski
 
Posty: 274
Dołączył(a): środa, 12 marca 2008, 10:13
Lokalizacja: Niekarmia

Re: Supermarine Spitfire Mk XVI (CMR 1/72)

Postprzez jachud3 » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 11:44

I widać niedomalowaną żywicę na 3cim zdjęciu od końca :twisted: :P
jachud3
 
Posty: 187
Dołączył(a): piątek, 2 października 2009, 20:02

Re: Supermarine Spitfire Mk XVI (CMR 1/72)

Postprzez Murek » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 13:51

Nie wiem czy robienie zdjęć na tak ciemnym tle było najlepszym pomysłem - model trochę ginie w tej ciemności :(
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Supermarine Spitfire Mk XVI (CMR 1/72)

Postprzez skusz » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 21:35

Miła ta Szesnastka. Dywizjonowy lakiernik tak się rozpędził z malowaniem, że mu się światła pozycyjne zamalowało. Śpieszyło mu się five o'clock się zbliżał.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3152
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Supermarine Spitfire Mk XVI (CMR 1/72)

Postprzez Ipkinss » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 22:47

skusz napisał(a):Śpieszyło mu się five o'clock się zbliżał.


Well... indeed ;o)

Dzięki za uwagi. Na pewno się przydadzą :)

Pozdrawiam Ipkinss
Obrazek
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:36
Lokalizacja: z Krużewnik...


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości