Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez hadzi » niedziela, 8 stycznia 2012, 14:05

Model wykonałem ok. 10 lat temu z zestawu żywicznego Dujin (F).
Ci którzy mieli do czynienia z firmą wiedzą, a Ci co nie to niech się dowiedzą, ze to strasznie masakryczny model. :twisted:
Wnętrze wykonałem od podstaw opierając się na konstrukcji Hurrcane’a, podwozie przejąłem bodaj z modelu Novo Firefly’a.
Nie znam niestety numeru seryjnego tego samolotu – malowanie na podstawie rysunku T.J.Kowalskiego z książki „Godło i barwa w lotnictwie polskim cz.2” WkiŁ – Biblioteczka Skrzydlatej Polski. Kalki składaki, godło wykonał dla mnie przyjaciel.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Reklama

Re: Hawker Henley TT - Dijon 1/72

Postprzez ZIO BY NAITT » niedziela, 8 stycznia 2012, 14:54

Dodajmy jeszcze do opisu że maszyna pochodzi z C (Polish) Flight 639 squadronu (inną ciekawostką z tej eskadry jest jedyne znane zdjęcie Hurricane Mk.IV z szachownicą).

Tym że Dujin miał w ofercie Henleya zaskoczyłeś mnie niemiłosiernie - do tej pory żyłem w przekonaniu że tylko Magna ma w ofercie model tej maszyny.

Sam model oczywiście przecudnej urody : RAF, polonik i czyściutki - 3 X tak :)

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Hawker Henley TT - Dijon 1/72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 8 stycznia 2012, 15:07

Jurek, ulituj się nad naszymi oczami, pozwól podziwiać model, wstaw większe fotki.
Gratuluję samozaparcia, ja swojego Heńka jeszcze nie miałem odwagi ruszyć.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez posejdon » niedziela, 8 stycznia 2012, 15:15

Fajny samolot. Nie wiedziałem o istnieniu takiego. Przypomina Hurricane'a. Model ładnie wykonany ale słabo go widać na tych zdjęciach. Co to jest to co mu wystaje z lewej burty? Czy to jest to coś do holowania celu?
Avatar użytkownika
posejdon
 
Posty: 876
Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 16:05
Lokalizacja: Bródno

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez hadzi » niedziela, 8 stycznia 2012, 15:28

posejdon napisał(a):Fajny samolot. Nie wiedziałem o istnieniu takiego. Przypomina Hurricane'a. Model ładnie wykonany ale słabo go widać na tych zdjęciach. Co to jest to co mu wystaje z lewej burty? Czy to jest to coś do holowania celu?


Tak to wiatraczek napedu wciągarki liny do holowanego celu.

piotr dmitruk napisał(a):Jurek, ulituj się nad naszymi oczami, pozwól podziwiać model, wstaw większe fotki.
Gratuluję samozaparcia, ja swojego Heńka jeszcze nie miałem odwagi ruszyć.


Wydawało mi sie że fotki nie moga byc za duże na forum. Postaram sioę wstawić w przyszły weekend.

ZIO BY NAITT napisał(a):Dodajmy jeszcze do opisu że maszyna pochodzi z C (Polish) Flight 639 squadronu (inną ciekawostką z tej eskadry jest jedyne znane zdjęcie Hurricane Mk.IV z szachownicą).

Sam model oczywiście przecudnej urody : RAF, polonik i czyściutki - 3 X tak :)


Zgadza się co do jednostki i Hurriego.
Model naprawde jest trochę umorusany, ale nie bardzo widać to na zdjeciach. Postaram się wstawić nowe za tydzień.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 8 stycznia 2012, 15:39

hadzi napisał(a):Wydawało mi się że fotki nie mogą być za duże na forum. Postaram się wstawić w przyszły weekend.

Fotki mogą być dość duże, forum automatycznie zmniejszy podgląd do 800 px, z mozliwością powiększenia przez kliknięcie.
Oczywiście nie należy również przesadzać w drugą stronę ;o)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez spiton » niedziela, 8 stycznia 2012, 15:39

Do takich fotek, to należałoby dodać lornetkę.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez hadzi » niedziela, 8 stycznia 2012, 16:35

tak na próbę, mam nadzieję, że nie naruszam przepisów forum. Zdjecie jest linkiem do pełnego wymiaru.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niestety miniaturki tak wstawione naruszają zasady - linkują do zewnętrznej strony.
Pierwszy adres Ci poprawiłem. Trzeba prawym przyciskiem kliknąć w powiększoną miniaturkę, skopiować adres obrazka,
wkleić zamiast tego kodu co jest teraz, zaznaczyć kod i wcisnąć przycisk Img (tuż nad oknem do pisania postów), lub dodać img wpisując ręcznie. Popraw pozostałe analogicznie. Jak byś miał problem daj znać.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie zrazisz się początkowymi kłopotami z wstawianiem obrazków.

też Jerzy (shivadog)
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez Karol » niedziela, 8 stycznia 2012, 19:19

Twój model to dla mnie całkowita niespodzianka. Nie wiedziałem, że istniał taki samolot i do tego nosił polskie malowanie. Nieźle!!
Avatar użytkownika
Karol
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 22 listopada 2010, 21:39
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez Murek » niedziela, 8 stycznia 2012, 20:01

Też nie wiedziałem że coś takiego istniało :shock: Model ładny, czysty, zdjęcia są większe ale mamy do dyspozycji tylko trzy ujęcia, nie ma też zbliżeń :(
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 8 stycznia 2012, 20:44

Murek napisał(a):Też nie wiedziałem że coś takiego istniało :shock:(


Pierwotnie miał to być lekki bombowiec nurkujący. Miał komorę bombową, stąd głębszy niż w Hurricane kadłub i przesunięta chłodnica pod silnik. Można powiedzieć, że Henley i Hotspur ( myśliwiec z wieżyczką http://en.wikipedia.org/wiki/Hawker_Hotspur ) były tym wobec Hurricane, co Hart i Demon dla Furego.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez hadzi » niedziela, 8 stycznia 2012, 21:21

Murek napisał(a):Też nie wiedziałem że coś takiego istniało :shock: Model ładny, czysty, zdjęcia są większe ale mamy do dyspozycji tylko trzy ujęcia, nie ma też zbliżeń :(


A przepraszam, na co mialy by byc te zblizenia? Model nie ma ciekawych szczegolow, nie ma co pokazywac.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez Murek » niedziela, 8 stycznia 2012, 21:38

hadzi napisał(a):A przepraszam, na co mialy by byc te zblizenia? Model nie ma ciekawych szczegolow, nie ma co pokazywac.


Mamy uwierzyć na słowo? ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Hawker Henley TT - Dujin 1/72

Postprzez spiton » niedziela, 8 stycznia 2012, 23:36

To była sprytna koncepcja. Taki szybki sztukas.
Ciekaw jestem jak była rozwiązana sprawa wyrzutnika bombowego i hamulców aerodynamicznych, kiedy samolot miał być jeszcze bombowcem nurkującym.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości