Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez Lewy » niedziela, 12 lutego 2012, 11:54

Właściwie nie wiem po co robię tą galerię, model nieudany, zdjęcia lipne i w ogóle jakoś ostatnimi czasy chyba kryzys modelarski przechodzę.
Model znany, malowanie jedno z dwóch srebrno czerwonych Lublinków (drugi to SP-AMG). Litery malowane od zrobionych w Corelu masek, reszta to maskowanie taśmą (prócz kalki na stateczniku pionowym). Jeśli ktoś by chciał to mam jeszcze dwa zestawy masek. Brakuje jednego napisu na kadłubie, ale nie miałem takiej kalki.
Płat wisi na jedną stronę, linki się wyciągnęły, wszędzie ślady po klejeniu i w ogóle nie jestem zadowolony. Taki ładny samolot, a tak go popsułem, eh :-/ .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Reklama

Re: Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez shivadog » niedziela, 12 lutego 2012, 13:13

Hej,

wygląda bardzo ładnie, można się przyczepić do różnych detali ale całość na plus.
Ja jestem chętny na maski! Czy one są krzywo przycięte, czy to niedopatrzenie przy naklejaniu?
Na tym zdjęciu z epoki wygląda trochę jak by boki były białe, jesteś pewien, że cały był srebrny?

Pozdrawiam,

J
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez Lewy » niedziela, 12 lutego 2012, 13:31

shivadog napisał(a):Ja jestem chętny na maski! Czy one są krzywo przycięte, czy to niedopatrzenie przy naklejaniu?


Podaj adres na priva, jutro wyślę (dwa duże SP-ANG na płat i dwa małe na kadłub plus jeden zapasowy). Chodzi Ci o dolną stronę płata? Tam faktycznie krzywo nałożyłem maski i zrobił się skos.

shivadog napisał(a):Na tym zdjęciu z epoki wygląda trochę jak by boki były białe, jesteś pewien, że cały był srebrny?


Nie jestem pewien. Zasugerowałem się sylwetkami barwnymi z różnych źródeł, wszędzie był srebrny, RWD-8 też były srebrno czerwone. Zdjęcie było robione najprawdopodobniej w silnym słońcu, przez co srebrny kolor bardzo błyszczał i może się wydawać biały.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez skusz » niedziela, 12 lutego 2012, 17:43

Bardzo ładny Lublinek, mnie się podoba, taki srebrny. Tylko fotki takie jakby przydymione, chyba że tak miało być, retro.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3154
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez Phantom » niedziela, 12 lutego 2012, 19:14

Bardzo ładny Lublinek, taki niesztampowy.
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Re: Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez xmald » poniedziałek, 13 lutego 2012, 01:30

Model zdecydowanie ciekawy. Lublin w wersji cywilnej przynajmniej dla mnie jest czymś nowym. Wykonany naprawdę fajnie. Zwróciłem jedynie uwagę na płozę ogonową (powinna być drewniana nie srebrna z tego co wiem) i na rysunku widać końcówki łopat śmigła w kolorze żółtym. Świetny model! Gratulacje
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 13 lutego 2012, 10:16

Nie ma co się tak samobiczować. ;o) Model jest OK jak na pudełkowca, duży plus za malowanie. Jedyne co mi się nie podoba, to okolice silnika. Małym wysiłkiem mógłbyś uplastycznić trochę osłonę karteru i otworzyć te małe żaluzje, albo chociaż je trochę wyłoszować. Również te popychacze malowane na czerwono mało mnie przekonują.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez potez » poniedziałek, 13 lutego 2012, 12:22

Zdecydowanie temat bardzo fajny ale:
1) Nie zaszpachlowałeś grzbietu kadłuba za obrotnicą oraz spodu i pojawiła sie tam paskudna linia na złączeniu, inna sprawa, że na grzbiecie to tam akurat powinny być listwy widoczne
2) Chyba w trakcie malowania podciekły Ci maski, bo czerwone obwódki jakieś takie nierówne mocno wyszły(delikatnie mówiąc) zwłaszcza na stateczniku pionowym
3) Moim zdaniem kompletnie nieudane malowanie liter od masek - w tak skomplikownych kształtach, to po pierwsze potrzeba natychniast po wycięciu okleić maski z wierzchu folią transferową, po drugie jak najszybciej użyć, bo maski niestety się deformują z czasem i sam się o tym boleśnie przekonałem :( Nie dotyczy to masek "zasłaniających" z tymi nie ma problemu ale tutaj użyłeś "odsłaniających" i z nimi jest duży problem, zwłaszcza gdy potrzebna jest symetria i dość cieńka równa linia - to najbardziej widać w "S" na rejestracjach...
4) Nie poprawiłeś skrzydła - pal diabli, że ma złą fakturę i obrys ale najbardziej w oczy się rzuca krawędź baldachimu a właściwie jej brak - powinno być zejście z tyłu tak jakgdyby żebra były krótsze a Ty zrobiłeś "prawie zaokrąglone" tak jak to schrzaniono w modelu...
5) to chyba miał być eksperyment w używaniu własnych masek? Bo tak patrzę i widzę, że opony też są nierówno zamaskowane co w połączeniu ze srebrnym, niestety bije po oczach :cry:
Jako wprawka w zrobieniu nietypowego lublina jest ok, jako model od Ciebie to dużo lepsze pokazywałeś...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez Lewy » poniedziałek, 13 lutego 2012, 16:38

potez napisał(a):Zdecydowanie temat bardzo fajny ale:
1) Nie zaszpachlowałeś grzbietu kadłuba za obrotnicą oraz spodu i pojawiła sie tam paskudna linia na złączeniu, inna sprawa, że na grzbiecie to tam akurat powinny być listwy widoczne
2) Chyba w trakcie malowania podciekły Ci maski, bo czerwone obwódki jakieś takie nierówne mocno wyszły(delikatnie mówiąc) zwłaszcza na stateczniku pionowym
3) Moim zdaniem kompletnie nieudane malowanie liter od masek - w tak skomplikownych kształtach, to po pierwsze potrzeba natychniast po wycięciu okleić maski z wierzchu folią transferową, po drugie jak najszybciej użyć, bo maski niestety się deformują z czasem i sam się o tym boleśnie przekonałem :( Nie dotyczy to masek "zasłaniających" z tymi nie ma problemu ale tutaj użyłeś "odsłaniających" i z nimi jest duży problem, zwłaszcza gdy potrzebna jest symetria i dość cieńka równa linia - to najbardziej widać w "S" na rejestracjach...
4) Nie poprawiłeś skrzydła - pal diabli, że ma złą fakturę i obrys ale najbardziej w oczy się rzuca krawędź baldachimu a właściwie jej brak - powinno być zejście z tyłu tak jakgdyby żebra były krótsze a Ty zrobiłeś "prawie zaokrąglone" tak jak to schrzaniono w modelu...
5) to chyba miał być eksperyment w używaniu własnych masek? Bo tak patrzę i widzę, że opony też są nierówno zamaskowane co w połączeniu ze srebrnym, niestety bije po oczach :cry:
Jako wprawka w zrobieniu nietypowego lublina jest ok, jako model od Ciebie to dużo lepsze pokazywałeś...


Ad. 1. Fakt, ale model miał być tylko złożony i pomalowany, jak najszybciej, jak najłatwiej.
ad. 2 i 3 Na kadłubie i płacie użyłem masek zasłaniających (najpierw czerwony kolor, na to maski i dopiero srebrny) wyciętych na plotterze z folii Oracal 641. Folia okazała się za sztywna, a powierzchnia zbyt obła, stąd babole. Stateczniki były malowane odwrotnie, najpierw srebrny, dopiero maski i czerwony. Zdjęcia są słabej jakości, bo mój aparat jest już wiekowy, zaś lustrzanka nadal leży w częściach, w realu wygląda to trochę lepiej.
ad. 4 i 5. Jak w pkt. 1 i2, sklejałem bez większego zagłębiania się w przeróbki i poprawianie fabrycznego wypustu. Masek własnej produkcji używam już jakiś czas, muszę tylko zmienić folię na bardziej miękką, ale nad tym już pracuję.
Jakoś nie miałem zapału podczas budowy tego modelu, chociaż samolot, zwłaszcza w tym malowaniu mi się podoba.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Lublin RXIIID SP-ANG, Mirage, 1/48

Postprzez Lewy » wtorek, 14 lutego 2012, 17:50

Może na tych fotkach będzie widać troszkę lepiej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości