Fw 190 D9 1:48 Tamiya Bodenplatte

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fw 190 D9 1:48 Tamiya Bodenplatte

Postprzez karolkonw » sobota, 10 marca 2012, 22:27

Witajcie,

To moja pierwsza próba w większej skali Dora Tamiya jest jaka jest, zrobiłem ja prawie prosto z pudła(nie licząc blaszki zoom) to taki test większej bez stresu bo sam model nabyłem za pół darmo.
Nie wiem czy ktoś podziela to doświadczenie, ale dla mnie to "jakby" inne modelarstwo, po pierwsze 1/48 to i większe możliwości i jakby większa przyjemność a z drugiej... no niestety widzę, że inaczej niż 1/72, ta skala nie wybacza niczego.

Po raz pierwszy próbowałem też obić - sól + pisak żelowy, na zdjęciach wygląda to fatalnie ale na żywo jest takie jakie chciałem- nie wiem czy to efekt makro i ostrego światła?

Kamuflaż: gunze RLM82/83 76 w odcieniu niebieskim i żółtym, spód metal (supermetalic gunze)

o pilocie/maszynie

Obergefreiter Dieter Krageloh 3./JG26.
Po pięciu lotach bojowych 1 stycznia 1945 został zestrzelony niedaleko Heidekapel, zakleszczył się w kabinie, aby go wydobyć musiano "poszarpać" siekierą. Ranny Krageloh trafił do niewoli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fw 190 D9 1:48 Tamiya Bodenplatte

Postprzez Okrach » sobota, 10 marca 2012, 23:02

Ladnie pomalowany model. Szkoda ze nie skorygowales bledu wnek podwozia - powinno byc widac silnik...
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Fw 190 D9 1:48 Tamiya Bodenplatte

Postprzez karolkonw » sobota, 10 marca 2012, 23:05

Okrach napisał(a):Ladnie pomalowany model. Szkoda ze nie skorygowales bledu wnek podwozia - powinno byc widac silnik...


Jedyną "ingerencją" i tzw wkładem własnym było zaszpachlowanie kołpaka:) reszta prosto z pudła, inna sprawa że to moja druga Tamiya i kurcze to naprawdę przyjemnośc
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Fw 190 D9 1:48 Tamiya Bodenplatte

Postprzez Czarny » sobota, 10 marca 2012, 23:40

Karol, bardzo fajny. Przejście na dużą skalę, do którego i ja cie namawiałem, było dobrą decyzją. Biorąc pod uwagę, czym malujesz to kamuflaż wyszedł ci świetny. Schrzaniłeś chyba za to koła - chyba opony są źle ułożone
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Fw 190 D9 1:48 Tamiya Bodenplatte

Postprzez karolkonw » sobota, 10 marca 2012, 23:48

Czarny napisał(a):Karol, bardzo fajny. Przejście na dużą skalę, do którego i ja cie namawiałem, było dobrą decyzją. Biorąc pod uwagę, czym malujesz to kamuflaż wyszedł ci świetny. Schrzaniłeś chyba za to koła - chyba opony są źle ułożone


no to mnie zdziwiłeś, że ci się podoba... mam nadzieję, że to nie jest bonus za znajomość:)

co do tego czym maluje to tu był największy w sumie problem - moja dmuchawa czyli to:
Obrazek
po 15-20 minutach zaczyna się grzać, wręcz palić tego w 72 nie miałem
a koła widzisz - to jest jedyna rzecz która mnie drażni na tyle że ja wymieniam i ich nie wkleiłem na stałe - kupiłem Dorę Eduarda i jak tylko przyjdzie to wymienię:)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Fw 190 D9 1:48 Tamiya Bodenplatte

Postprzez mały15 » niedziela, 11 marca 2012, 00:00

Jak na pierwszy model w skali 1/48, to naprawdę dobra robota ;o)
Avatar użytkownika
mały15
 
Posty: 58
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 16:25


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 44 gości