Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez Hajnel » wtorek, 20 marca 2012, 22:43

spiton napisał(a):Jak na Ciebie to fajnie ubrudzony ,-))

To pośniegowy brud,na archiwalnych fotografiach to dobrze widać
spiton napisał(a):Bardzo ładne foty !

dzięki,chyba załapałem o co w tym chodzi,i jak się to robi :oops:
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Reklama

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez Okrach » środa, 21 marca 2012, 00:10

Ladny. Az za ladny. Troche za nowo wyglada.

Czyste, ladne wykonanie swiadczy od znakomitym warsztacie. Fotki kapitalne. Ostre, subtelne i wspaniale skadrowane.

Sie mi podoba.
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 21 marca 2012, 01:15

Hajnel napisał(a):Obrazek

Świetnie zrobiony ale...
-Dark Green jak na mój gust za bardzo przypomina Olive Drab,
-przyklejane prostokąty na spodzie płata to pomysł Tamiyi na zamaskowanie zatrzasków blokujących skrzydła po przyklejeniu do kadłuba, do zaszpachlowania po zabiegu,
-reflektory do lądowania wyglądają za zamalowane.
Reszta czyli 95% bardzo się podoba.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez greatgonzo » środa, 21 marca 2012, 02:08

Jacek Bzunek napisał(a):-Dark Green jak na mój gust za bardzo przypomina Olive Drab


Jak na mój gust nie sposób tego nazwać wadą. Ale to uwaga tylko do słów. Nie podejmuję się odniesień do koloru ze zdjęć modelu. U mnie wprawdzie wygląda jak jedna z rzadziej spotykanych odmian lotniczego OD, rzeczywiście ta bardziej odległa od brytyjskiego DG. Ale jak jest w rzeczywistości? Za daleko... .
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez Hajnel » środa, 21 marca 2012, 11:59

Jacek Bzunek napisał(a):-Dark Green jak na mój gust za bardzo przypomina Olive Drab


Dark Green z zestawu,polerka,pastele + oświetlenie robią swoje,na żywca odcień jest inny

Jacek Bzunek napisał(a):-przyklejane prostokąty na spodzie płata to pomysł Tamiyi na zamaskowanie zatrzasków blokujących skrzydła po przyklejeniu do kadłuba, do zaszpachlowania po zabiegu


to taki kompromis z mojej strony że to tak zostawiłem
Jacek Bzunek napisał(a):-reflektory do lądowania wyglądają za zamalowane.


nie są zamalowane,guma została,zerwałem maskowanie i jest OK,dzięki za spostrzegawczość
Model został zrobiony jako "ku pamięci" Pana Henryka Hojnowskiego-Kulczyka i " wariacje"modelarskie raczej musiałem stonować
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez robert.bednarczyk » sobota, 31 marca 2012, 14:34

A mnie się bardzo podoba. Uważam, że model jest świetnie pomalowany, delikatnie wycieniowany, wcale wg mnie jest za czysty. Musimy mieć na uwadze, że Mosquito to niewdzięczny temat do nanoszenia śladów eksplaatacji - zbyt wielu obić raczej na jego drewnianej konstrukcji zrobić sie nie da ;o) . A z płowieniem kamuflażu lepiej nie przesadzać bo wychodzi japoński komiks. Gratulacje - model super. Robert Bednarczyk - Lublin.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez Jaho63 » sobota, 31 marca 2012, 15:06

robert.bednarczyk napisał(a):wcale wg mnie jest za czysty

A kto pisał, że jest za czysty?
robert.bednarczyk napisał(a):zbyt wielu obić raczej na jego drewnianej konstrukcji zrobić sie nie da

Ale Mossie nie był cały z drewna.
robert.bednarczyk napisał(a):Uważam, że model jest świetnie pomalowany

Większość tak uważa. Uwagi dotyczą raczej błędów technicznych.
robert.bednarczyk napisał(a):A mnie się bardzo podoba.

Mnie też. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez robert.bednarczyk » sobota, 31 marca 2012, 21:47

A choćby te opinie odebrałem jako sugerujące za mało zużycia - może błędnie ale subiektywnie tak to zrozumiałem:
hacz napisał(a):Ładny ''czyścioch''.

spiton napisał(a):Jak na Ciebie to fajnie ubrudzony ,-))
Bardzo ładne foty !


Cały z drewna nie był - "zaledwie" w około 80 % - to chyba jednak sporo i niewąpliwie ma wpływ na specyfikę budowy modelu.
No a poza tym to się zgadzamy :mrgreen: . Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez Hajnel » niedziela, 1 kwietnia 2012, 12:14

Panowie dajcie spokój wielu wie co nieco w temacie każdego samolotu a jak nie wie to sobie "wygogluje" po co się spinać co kto komu powiedział lub napisał.A w temacie błędów tylko ten ich nie robi co nic nie robi.Jeśli o mnie chodzi wyznaję zasadę jeśli nie potrafię zrobić lepiej lub na tym samym poziomie to nie podejmuję się krytyki lub oceny,produktu innej osoby (nie dotyczy podoba się lub nie bo to rzecz gustu) wyjątkiem dla mnie od tej reguły był śp.Zygmunt Kałużuński ale on był tylko jeden :mrgreen:
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez Jaho63 » niedziela, 1 kwietnia 2012, 13:36

Hainel. Ale o co znowu chodzi? Że jak ktoś nie umie zaszpachlować niepotrzebnego elementu, to innemu nie może powiedzieć, że źle to zrobił? :shock:
Krążysz jakoś dziwnie. Zrobiłeś parę kiksów i już. Nikt z tego nie robi histerii, mnie model i tak się podoba. Po co te ozdobniki, jaki kompromis? Dlaczego dla "ku pamięci" lotnika należy robić złą wersję? Zamiast się tłumaczyć pisz, że "to faktycznie zignorowałem", "to przeoczyłem, a to nieprawa". Reszta to takie nasze "fandzolenie".
Nie wiem też czy wiesz, ale ze zdania:
Hajnel napisał(a):Jeśli o mnie chodzi wyznaję zasadę jeśli nie potrafię zrobić lepiej lub na tym samym poziomie to nie podejmuję się krytyki lub oceny,produktu innej osoby (nie dotyczy podoba się lub nie bo to rzecz gustu) wyjątkiem dla mnie od tej reguły był śp.Zygmunt Kałużuński ale on był tylko jeden

Wychodzi, że oceniałeś ponad swoje kompetencje wyłącznie Kałużyńskiego? Chyba nie o to Ci chodziło? :lol:
Jeżeli napisałem gdzieś nieprawdę napisz. Jeżeli weźmiesz to za kolejną okazję do ataku, to mam to gdzieś. Naprawdę chodzi tylko o model.
Pozdro!
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez Hajnel » niedziela, 1 kwietnia 2012, 17:23

O Boże
Janusz ja tylko zrobiłem model a Ty mnie o coś lub za coś,nie wiem. Boję się że prezentując
jakiś model a później odpowiadając na posty można być o coś "podejrzany"lub co gorsze posądzony nie o tę filozofię co trzeba

Ps

1/ napisałem że model z pudełka czyli bez przeróbek
2/"XXX" tak napisałem bo model nie jest prawidłową wersją
3/najpierw dostałem model z informacją taki ma być no to go zrobiłem bo czas gonił, a potem otrzymałem fotki jaki miał wygląd w rzeczywistości ,pisałem o tym
4/kompromis - bo czas - szpachlowanie i przeróbki zajmują go zbyt wiele
5/"ku pamięci" bo ktoś chciał pamiętać i mieć pamiątkę no ale w końcu to tego czasu brakło,nie życzę nikomu takiej sytuacji
Jeśli chcesz mieć bardziej dokładne i precyzyjnie informacje a wiem że to lubisz (jesteśmy w temacie prawie 30 lat)to pisz prześlę wszystko co mam na temat lotnika i tej maszyny
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez pik » niedziela, 1 kwietnia 2012, 21:43

W sumie temat nie warty dysputy, ale dla wyjaśnienia nie znam podziału technologicznego Tamiya Mosquito i wydawało mi się, że ta linia na panelu nad silnikiem wynikała z niewłaściowej obróbki. Okazało się, że się myliłem i to błąd producenta zestawu. OK, jak widać Tamiya nie jest bezbłędna i jednak czasem warto porównać model z planami. Zaszpachlowanie takiej linii to żadna robota, także można to łatwo poprawić nawet jak z założenia wykonywany jest standard.

Jeśli o mnie chodzi wyznaję zasadę jeśli nie potrafię zrobić lepiej lub na tym samym poziomie to nie podejmuję się krytyki lub oceny,produktu innej osoby
Tak, tak. Zgodnie z tą zasadą np krytyk sztuki powinien być przynajmniej cenionym malarzem, a krytyk filmowy obowiązkowo wybitnym reżyserem... Nie popadajmy w paranoję. Mosquito wszystkim się spodobało, w tym mnie, ale jeśli ktoś jest jakoś specjalnie przeczulony na najmniejszą krytykę, to nie powinien publicznie pokazywać swoich prac.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Mosquito "Mk XXX" 307 dyw.Tamiya 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 1 kwietnia 2012, 22:13

pik napisał(a): jeśli ktoś jest jakoś specjalnie przeczulony na najmniejszą krytykę, to nie powinien publicznie pokazywać swoich prac.

Brawo. Coraz częściej spotyka się tu na forum postawę "wypłoszonej Rozdymki". Też się pod tym podpisuję. Moskit oczywiście mi się bardzo podoba.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości