Spitfire Mk.XVI ZFoP, 1:48 ICM

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Spitfire Mk.XVI ZFoP, 1:48 ICM

Postprzez gryzu » piątek, 23 marca 2012, 16:57

Obrazek
Witam i zapraszam do oglądania nawet komentowania mojego modelu Spita. Zestaw który wykorzystałem to wszystkim znany model ICMu, od siebie dodałem nowe nożyce, lusterko wsteczne i przerobiłem wolant. Malowanie przedstawiam maszynę mjr pil. Karola Pniaka Dowódcy 308 Krakowskiego Dywizjonu Myśliwskiego. Farby użyte do malowani modelu to Gunze serii H, oznaczenia malowane od szablonów wykonanych przez kolegę iras67a, godło dywizjonu 308 wykonane we własnym zakresie. Przepraszam za jakość zdjęć (robione telefonem), aaa owiewka/limuzyna nie jest przyklejona i w czasie zdjęć przesunęła się.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 24 marca 2012, 17:17 przez gryzu, łącznie edytowano 1 raz
Sprzedam: Su-24 C Italeri + Pavla 1:72 ; więcej info na PW
Avatar użytkownika
gryzu
 
Posty: 245
Dołączył(a): środa, 17 września 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Reklama

Re: Spitfire Mk. XVI PoZF 1:48 ICM

Postprzez ROMAN » piątek, 23 marca 2012, 17:20

Modelarsko to mi się bardzo podoba. Znaczy półkowo na regale pewnie wygląda idealnie. Merytorycznie wypowiedzą się inni.
Fotograficznie trzeba popracować i jakby co zapraszam na PW. Potencjał jest. Bardzo interesująco zrobiony model.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Spitfire Mk. XVI PoZF 1:48 ICM

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 23 marca 2012, 17:47

Kilka zastrzerzeń. Pierwsze to rozmieszczenie seriali na skrzydłach. Zdaje się górna krawędź liter na prawym, a dolna na lewym powinna leżeć na linii dźwigaru. I chyba napisy powinny być nieco mniejsze. Druga rzecz to kokardy. Nie widziałem zdjęcia TD317, ale skoro dywizjon miał oznaczenia 2 TAF (żółta obwódka na górnych rondlach), to raczej powinien mieć również przepisowe dolne rondle - także z obwódką. Czy brak żółtych końcówek łopat śmigła jest udokumentowany? Brak także anteny IFF pod skrzydłem i świateł pozycyjnych. Za to raczej niepotrzebny remote contactor na prawej burcie kabiny. I jeszcze, moim zdaniem, zbyt rozmyte granice kolorów oraz błyszczące i nieugięte opony. ;o) A poza tym całkiem przyjemny Spitfie, choć jego drążka nie nazwałbym wolantem :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Spitfire Mk. XVI PoZF 1:48 ICM

Postprzez Grzegorz2107 » piątek, 23 marca 2012, 18:53

Krzysztof wytknął co trzeba, ja dodam, że pomimo poprawek malowania nie spróbowałeś skonfrontować swojego kamuflażu z fotografią, bo nie przeoczyłbyś szarej plamy na dziobie po prawej stronie.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Spitfire Mk. XVI PoZF 1:48 ICM

Postprzez Soris000 » piątek, 23 marca 2012, 19:06

Dodam jeszcze niecentrycznie namalowaną żółtą obwódkę lewego, kadłubowego rondla.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Spitfire Mk. XVI PoZF 1:48 ICM

Postprzez gryzu » sobota, 24 marca 2012, 01:46

Z tą żółtą obwódką to jest tak, że to była moja pierwsza przygoda z maskami ;o) wolałem już nic nie poprawiać żeby nie popsuć :oops: Co do tej plamki to nie wiem jak ją przeoczyłem, bo dostałem skan z ModelFan'a i na nich się opierałem malując spita. Za mało jest zdjęć tej konkretnej maszyny, żeby powiedzieć coś więcej. Serial namalowałem za pomocą masek i ułożyłem je tak jak wskazywała to plansza barwna w MF. Brak anteny spowodowany nie wiedzą :oops: a światła brakiem materiałów, jak dorwałem w 'łapki' model nie miałem żadnego kolorowego plastiku. Teraz mam ale nie będę ich robić, bo boje się że coś mi nie wyjdzie. Granice kolorów są zbyt rozmyte i tu winny jestem ja :mrgreen: jest to mój 4 model malowany aero. Ttechnikę malowani i maskowania nie mam jeszcze dobrze opanowanej :roll:. Do takich bóbli w moim wykonaniu dodam że felgi i golenie powinny być srebrne, a są pomalowane w MSG :-/. W planach mam jeszcze jedną XVI 'Janetka' , model i kalki są :mrgreen: , tam postaram się poprawić ;o). Zastanawia mnie jedno, czy da się wcisnąć do XVI z ICM'u kokpit Airesa dedykowany do IX z Hasegawy :?: Przerabiał już ktoś ten kokpit pod XVI :?:
Sprzedam: Su-24 C Italeri + Pavla 1:72 ; więcej info na PW
Avatar użytkownika
gryzu
 
Posty: 245
Dołączył(a): środa, 17 września 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Re: Spitfire Mk. XVI PoZF 1:48 ICM

Postprzez Jaho63 » sobota, 24 marca 2012, 02:12

gryzu napisał(a):jest to mój 4 model malowany aero

:shock:
No, to Panie kolego, nieźle, naprawdę.
Ja mam wrażenie, że łopaty śmigła są odchylone do przodu, ale wiem, że to czasem tak fałszywie na zdjęciach wychodzi.
P.S. Dlaczego podpisałeś go PoZF, a nie ZFoP jak Pan Bóg przykazał? ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Spitfire Mk. XVI PoZF 1:48 ICM

Postprzez gryzu » sobota, 24 marca 2012, 17:29

Jaho63 napisał(a):
gryzu napisał(a):jest to mój 4 model malowany aero

:shock:
No, to Panie kolego, nieźle, naprawdę.
Ja mam wrażenie, że łopaty śmigła są odchylone do przodu, ale wiem, że to czasem tak fałszywie na zdjęciach wychodzi.
P.S. Dlaczego podpisałeś go PoZF, a nie ZFoP jak Pan Bóg przykazał? ;o)


Teraz jest po Bożemu ;o) , co do łopat to faktycznie są trochę odchylone do przodu. Zobaczę co da się z tym zrobić :?
Sprzedam: Su-24 C Italeri + Pavla 1:72 ; więcej info na PW
Avatar użytkownika
gryzu
 
Posty: 245
Dołączył(a): środa, 17 września 2008, 11:52
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Re: Spitfire Mk. XVI ZFoP 1:48 ICM

Postprzez Marcin Witkowski » sobota, 24 marca 2012, 17:36

A możesz napisać jak podszedłeś do tematu malowania stelażu za płytą pancerną/pod owiewką?
Też mam bliźniaczą, bo TD242, XVI'tkę na warsztacie, ale w skali 1:72 i zastanawiam się nad granicą kolorów pomiędzy IG i kamuflażem.

Co do błędów to Krzysiek zdaje się wymienił je właściwie wszystkie. Ja dodam, że jeśli zrobiłeś model z okresu wiosna/lato '45 to powinien mieć jednak nieco odrapań w wiadomych w przypadku Spitfire miejscach. Ponad to, na samolotach z 308go w tym okresie było niemało zacieków. No i jeszcze jedna ważna sprawa, czyli zaczepy bombowe pod skrzydłami. Końcówka wojny to przede wszystkim misje powietrze-ziemia, a i po wojnie również z nimi latali. Dodatkowo, tuż po zakończeniu wojny domalowane były na samolotach RAFu oznaczenia wyjść awaryjnych. W przypadku MkXVI chodziło żółtą przerywaną linię na ramie owiewki. Literatura sugeruje również ślad po zamalowanym pasie SKY i rondlach poprzedniego typu. Choć nie wiem na ile powinno być to widoczne na modelu.

Generalnie, model bardzo ciekawy.
Avatar użytkownika
Marcin Witkowski
 
Posty: 274
Dołączył(a): środa, 12 marca 2008, 10:13
Lokalizacja: Niekarmia


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości