MiG-21 MF 1:72 (Plastyk)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MiG-21 MF 1:72 (Plastyk)

Postprzez Scan » czwartek, 3 maja 2012, 15:53

Witam! Jest to moja pierwsza galeria na jakimkolwiek forum modelarskim. Modelarstwem zajmuję się dość krótko, ale chciałbym przedstawić Wam mój, dzisiaj ukończony model polskiego Mig'a-21 MF( moja ulubiona maszyna) niegdyś z 10 plm w Łasku. Niestety nie znalazłem żadnych zdjęć oryginału, ani praktycznie żadnych konkretnych informacji. Z tego co wiem znajduje on się teraz w Ridgeway( Kanada) jako eksponat.

Plastyk jak każdy wie nie zachwyca, jednak w przeciwieństwie do np. F-16 Mastercrafta czuć różnicę na plus. Producent niestety nie dodał godła 10 plmu, ani nawet godła 2 plmu, które widnieje na pudełku i w instrukcji...

Prosiłbym o krytykę (jestem gotów nawet na najgorsze opinie, krytyka motywuje do pracy :) ), oraz o wytykanie moich( zapewne licznych) błędów. Bardzo mi zależy szczególnie na opinii MiGo maniaków :)

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania :)

(Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie posiadam jednak dostępu do aparatu, więc staram się robić zdjęcia komórką. Mam nadzieję, że cokolwiek widać :) )

Obrazek

Edit: Koledzy namówili mnie do zrobienia nowej sesji :) dorwałem się do lustrzanki ojczulka( nie powiedział nawet, że ją przy sobie miał...) i zabrałem się do robienia fotek. W modelu poprawiłem również kilka elementów.

Model malowany był Pactrą 74, 54, Humbrolem 76, Revellem 49( wnętrze)- pędzlem. Do tej pory sklejałem same Mastery i Plastyki, więc do jakości produktu tego typu jestem przyzwyczajony i nie sprawiało mi wielkiej boleści sklejenie tego modelu :) Szpachli poszło sporo, ale bez przesady (F-16 Mastera to była udręka), detali wielu nie ma, ale jeżeli się chce to można coś wykrzesać. Od siebie dodałem prymitywny celownik, który daleko odbiega od oryginału.


Sory za jakość fotek, ale nie okiełznałem aparatu niestety :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 5 maja 2012, 19:05 przez Scan, łącznie edytowano 1 raz
Scan
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 25 grudnia 2011, 18:24

Reklama

Re: MiG-21 MF 1:72 (Plastyk)

Postprzez Murek » sobota, 5 maja 2012, 14:21

Pierwsza sprawa - zdjęcia. Jeśli nie masz aparatu to pożycz albo poproś kolegę (koleżankę ;o) ) żeby zrobił zdjęcia. Postaraj się o lepsze tło (wystarczy kupić brystol w papierniczym), dobre oświetlenie (jeśli nie masz sprzętu to poczekaj na słoneczny dzień). Napisz coś o warsztacie - jakieś trudne momenty w budowie, może coś dorabiałeś, jakimi farbami malowałeś (kolory, producent), czym malowałeś (pędzel czy aero)... Na razie ciężko cokolwiek powiedzieć. Zrób nową sesję to na pewno więcej osób się zainteresuje Twoją pracą.
pozdrawiam :->
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3012
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: MiG-21 MF 1:72 (Plastyk)

Postprzez spiton » sobota, 5 maja 2012, 14:32

Jest potencjał. Model jest dobrze złożony , dobrze wyszpachlowany i ma elegancką geometrie ( nic mu nie zwisa i wszystko jest równo). Malowanie srebrnych samolotów to nie jest prosta sprawa.
Zdjęcia to też nie jest łatwa sprawa, ale jak w przypadku srebrnych samolotów, czy samolotów w trudne kamuflaże można od tematu uciec ( ja na przykład robię samoloty szare ,-)) tak przed nauką robienia zdjęć ucie się nie da. Kup sobie jakikolwiek statyw, albo rób zdjęcia przy zewnętrznym naturalnym oświetleniu.
Ostatnio edytowano niedziela, 6 maja 2012, 00:35 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: MiG-21 MF 1:72 (Plastyk)

Postprzez Phantom » sobota, 5 maja 2012, 19:08

Bardzo fajny model do nauki (bo tani ). Ja na nim uczyłem się robić linie podziału. Tobie też radzę spróbować, a model nabierze charakteru.
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Re: MiG-21 MF 1:72 (Plastyk)

Postprzez Scan » sobota, 5 maja 2012, 19:15

Linie podziału miały być bardzo delikatne. W moim poprzednim MiGu( który niestety skończył u mnie na biurku w częściach czekając na renowację) linie powychodziły za bardzo wyraziste, a ten model, który teraz zrobiłem chciałem żeby był jak najbardziej czysty i subtelny :)
Scan
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 25 grudnia 2011, 18:24

Re: MiG-21 MF 1:72 (Plastyk)

Postprzez xmald » niedziela, 6 maja 2012, 00:14

Kiedyś sklejałem ten model i pamiętam, że cudo to nie jest stare KP chyba... Nie moja tematyka ale podoba mi się to, co zrobiłeś z tym zestawem. Fajna i czysta robota. Co do zdjęć to ostatnia fota bardzo mi się podoba. Na tym forum też jestem raczej nowy i żaden ze mnie ekspert ale trzymaj tak dalej i następnym razem wrzuć wątek warsztatowy; koledzy na pewno dużo Ci pomogą. Gratulacje fajnej rury;)
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: MiG-21 MF 1:72 (Plastyk)

Postprzez Murek » niedziela, 6 maja 2012, 00:31

Wygląda na solidną robotę, tak jak pisał Spiton zachowana geometria. Poszpachlowany, jak na pędzel jest bardzo fajnie :)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3012
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 219 gości