P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Postprzez Maciej Gruca » wtorek, 19 czerwca 2012, 21:01

Witam po paru miesiącach niebytności modelarskiej. Drugi raz zdarzył mi się aż tak długi, bezproduktywny okres. Ale mniejsza o to. Po przerwie tytułowy Mustang. Model traktowany jako eksperymentator nowych technologii. Owa "technologia" to pofałdowanie powierzchnie płatowca wynikłe z nitowania itp. Trzy razy podchodziłem do tematu, zawsze z marnym skutkiem. Koniec końców zostawiłem najlepszą wersję, acz byłem bliski by wywalić model do śmieci. Pomyślałem jednak, że pobawię się w malowanie Alcladami i w końcu nie miałem serca by go "zwodować". Nie ustrzegłem się paru podstawowych baboli (srebrząca kalka). To pewnie wina długiej przerwy :mrgreen:
Model to ICM, spodziewałem się że będzie wykonany w dużo gorszej jakości. Póki co całkiem dobrze została skopiowana Tamyia :) Trochę ...jam skurczowych, koszmarna owiewka, ale reszta niczego sobie. Dorobiłem prościutką podstawkę, by golasa nie stawiać na półce. Tyle pitolenia ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i na odstresowanie, wymieniony w tytule INBOX:

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Reklama

Re: P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Postprzez Murek » wtorek, 19 czerwca 2012, 22:16

Fajny, ciekawe ślady eksploatacji - np zacieki na zbiornikach dodatkowych. Jedynie zaciek pod korkiem za owiewką trochę przesadzony. Inbox super :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Postprzez spiton » wtorek, 19 czerwca 2012, 22:42

Zaciek o którym mówi Murek. Jest faktycznie trochę nie teges. Ten zaciek bym spróbował zmazać, żeby wyglądało, że mechanik, chciał wytrzeć ,-)). Poza tym bardzo wyraziście pomalowany model. Nie muszę mówić, ze bardzo mi się podoba. Przy czym sama koncepcja po tym co Maćku pokazywałeś ostatnio wydaje się być nadspodziewanie skromna ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Postprzez pik » wtorek, 19 czerwca 2012, 22:53

Realizm dyskusyjny, bo Mustangi na ETO z reguły były bardzo zadbane, ale faktem jest że jeśli jest tu jakiekolwiek pofałdowanie powierzchni płatowca to ubrudzenie w każdy możliwy sposób skutecznie ten efekt zamaskowało.

Prawa goleń podwozia jest ewidentnie przekrzywiona.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 19 czerwca 2012, 23:07

pik napisał(a):Realizm dyskusyjny, bo Mustangi na ETO z reguły były bardzo zadbane, ale faktem jest że jeśli jest tu jakiekolwiek pofałdowanie powierzchni płatowca to ubrudzenie w każdy możliwy sposób skutecznie ten efekt zamaskowało.

Prawa goleń podwozia jest ewidentnie przekrzywiona.


Zbiorniki dodatkowe w ogóle były bardzo zadbane, bo w większości przypadków były jednorazowego użytku.
Jestem też niemal pewny, że zielony nos był bardziej błyszczący niż matowy. Taki amerykański gust... :mrgreen:

Tak jak Pik, zgłaszam wątpliwości do tego utytłania płatowca, a innym punktem obniżajacym ocenę jest brak zróżnicowania odcieni blach, co akurat w Mustangu jest dość powtarzalne.

Nie wiem czy to przekłamanie mojego monitora, ale światło pozycyjne na prawym skrzydle jest chyba niebieskie. :shock:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Postprzez spiton » wtorek, 19 czerwca 2012, 23:17

Chłopaki (Grzegorz i pik) wasze zamiłowanie do "plastikowych" powłok lakierniczych jest znane. I chyba nie ma sensu przekonywać do tej koncepcji modelarstwa Maćka. On już z niej wyrósł dawno ,-))).
Macku, postaraj się zrobić fotę, pokazująca to sfalowanie powierzchni.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Postprzez Kuba P. » wtorek, 19 czerwca 2012, 23:35

Oglądam zdjęcia modelu, fajnie fajnie ale myślę - gdzie Kot Zdzisław. Muszę zapytać o kota. przewijam i jest :D
Kot rządzi. Trochę podobny do mojego ś.p. Gustawa :)

Mustang fajny, chociaż za mocno go na moje oko zbrudziłeś. Mam dla Ciebie pomysł - zrób sobie Messerschmitta 109 G-10, takiego właśnie z końca wojny. I naturalny metal można zrobić i malowanie ciekawe a zasyfić ten samolot można masakrycznie. Naprawdę są zdjęcia takich flejtuchów, że szok.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Postprzez Maciej Gruca » środa, 20 czerwca 2012, 00:01

Teraz moja kolej ;o)
Spiton napisał(a):Przy czym sama koncepcja po tym co Maćku pokazywałeś ostatnio wydaje się być nadspodziewanie skromna ,-))

Masz rację, to już raczej...antykoncepcja :mrgreen:
Skromna, bo i taka miała być. Szkoda mi było trwonić sił na ten model. Skupiałem się na obmyślaniu czegoś innego,dużo bardziej wymagającego. To jednak temat na kiedy indziej.

Murek napisał(a):Jedynie zaciek pod korkiem za owiewką trochę przesadzony.

Dopiero gdy to przeczytałem i ponownie spojrzałem na model, stwierdziłem że nie wiem co mi do łba wpadło. Jutro spróbuję coś z tym zrobić. Przy odrobinie szczęścia powinno się odbyć bez komplikacji. Model nie jest pokrywany żadnym lakierem bezbarwnym (poza pasem antyodblaskowym i zielonym okapotowaniem silnika), wiec z alcladów powinno się łatwo zmyć.

Pik napisał(a):Realizm dyskusyjny, bo Mustangi na ETO z reguły były bardzo zadbane, ale faktem jest że jeśli jest tu jakiekolwiek pofałdowanie powierzchni płatowca to ubrudzenie w każdy możliwy sposób skutecznie ten efekt zamaskowało.

W większości mych modeli realizm historyczny odkładam na dalszy plan. Staram się, natomiast modele w miarę realistycznie brudzić (rozróżniam te dwa aspekty). W tym jednak przypadku, robiłem wszystko by zatrzeć efekt pofałdowania blach. Jak wspominałem, nie wyszedł on dobrze. Pójdę krok dalej, on wyszedł źle! :) Z tego też powodu, nie będę chyba przedstawiał zdjęć tychże pofalowań, bo nie ma się czym chwalić. Na czymś trza się uczyć. Następne będą lepsze.
Pik napisał(a):Prawa goleń podwozia jest ewidentnie przekrzywiona.

Już nie :)

Grzegorzu, dobrze prawisz, światło na prawym skrzydle jest niebieskie, ot taki babol :oops:

Co do odcieni blach, to są pokazane i to dość wyraźnie. Tu jednak kłania się mój pełen półprofesjonalizm fotograficzny :D

Na koniec jeszcze raz słowo o realizmie: realizm to ostatnie zdjęcie :mrgreen:

Dziękuję za komentarze. Postaram się poprawić i znowu robić więcej...:)

Ps.
Kuba P napisał(a):Naprawdę są zdjęcia takich flejtuchów, że szok.

Przy tym modelu też korzystałem ze zdjęć...acz pozwoliłem sobie na "małą" ich kompilację w funkcji zasyfienia :D
Mógłbyś podesłać mi parę takich fotek, albo wskazać gdzie ich szukać? Proszę o nie, bo ostatnio coś za mną skrada się jakiś Messerek :->
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: P-51D Mustang 1:48 + INBOX :)

Postprzez MARIO » czwartek, 21 czerwca 2012, 01:21

To nie tank! In box rewevll acyjny
MARIO
 
Posty: 387
Dołączył(a): wtorek, 1 marca 2011, 21:18
Lokalizacja: Radzyń Podlaski


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości