PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Postprzez drabik » środa, 4 lipca 2012, 22:29

Witam Szacowne Towarzystwo:)
Dawno mnie tu nie było, dawno nie drażniłem swoim widokiem i swoich domorosłych wypocin... Przyznam szczerze, od kiedy wpadły mi w oko "paryskie" zdjęcia P.11, stworzenie czegoś na kształt i podobieństwo chodziło mi po głowie... Efektem tych spacerów jest poniższe dzieło, w pewnym tylko stopniu zbliżone do oryginału. Większe podobieństwo i łatwiejsza identyfikacja była by możliwa jedynie przy moich większych niż posiadane umiejętnościach i zdecydowanie wyższemu samozaparciu.
Sam samolot, przedstawiony został w Paryżu w 1934 roku, pospołu z odmianą P.24. Jedenastka (PZL P.11/V) została tam zresztą po raz pierwszy przedstawiona oficjalnie jako "odmiana" c.
Za bazę do poniższego działa posłużyła zawartość pudełka oferowana przez Mastercrafta. Jako, że pierwszy raz postanowiłem dodać modelowi nieco więcej od siebie, wyciągnąłem z rupieciarni trochę wnętrza P.7, parę drucików, sporych kawałków plastiku na owiewki (Spiton podwoziem z Ut-2 wszedł mi na ambicję)... Inspiracją dla najdrobniejszego dodatku - celownika okazał się być... patyczek do uszu... No i tak powstało to, co poniżej...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Reklama

Re: PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 4 lipca 2012, 22:36

O,nareszcie coś ciekawszego w temacie PZL!
Niestety wady zużytej formy Mastercrafta w metaliku wyszły jeszcze wyraźniej.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Postprzez dewertus » środa, 4 lipca 2012, 22:57

piotr dmitruk napisał(a):Niestety wady zużytej formy Mastercrafta w metaliku wyszły jeszcze wyraźniej.

Ale przyznasz, że lepiej wykonanej P-11 z tego zestawu nie było na forum (przynajmniej ja nie kojarzę)...

W mojej ocenie ten model to najładniejsza P-11 jaką widziałem, a biorąc pod uwagę z jakiego zestawu została wykonana to po prostu majstersztyk.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Postprzez spiton » czwartek, 5 lipca 2012, 00:50

Zawsze chciałem zrobić ten egzemplarz. Wygląda przepięknie. Jedyne co mnie trochę nie do końca przekonuje to owiewki. Jakieś takie przerośnięte. I zdecydowanie za duży kawałek kółka z nich wystaje. Ale może się mylę.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Postprzez drabik » czwartek, 5 lipca 2012, 07:42

Dziękuję serdecznie:) Pewnie powinny kółka głębiej osiąść, ale teraz już dla mnie za późno na poprawki - wiem, że w moim przypadku potrafią się one tragicznie zakończyć, zgrzytem zębów i wściekłością w oczach... Na zdjęciach niewiele co widać (trafiłem na dwa) wg nich owiewki za pękato może i nie wyglądają, ale wydają się być bardziej finezyjne... Przyznam szczerze, że póki wogóle nie dostał kół, wyglądał niemal... jak na pływakach. Cóż - wydłubałem co potrafiłem... ale i przy okazji przekonałem się, że warto naprawdę coś od siebie dawać - model zaczyna "żyć", nawet, jeśli nadal nie jest idealny:)

Pozdrawiam
Krzysiek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Postprzez Radek » czwartek, 5 lipca 2012, 07:43

Wykonanie bardzo mi się podoba, malowanie super.
Formy są strasznie już zjechane i stąd ten babol na osłonie kolektora, który chyba przeoczyłeś ;o)
Owiewki, jak pisze Spiton trochę chyba za płytkie, powinny bardziej zakrywać felgę i chyba jednak zbyt pękate. Ale mogły by być z nich fajne płozy :mrgreen:
Wielki plus za wybór tematu.
Pozdrawiam
Radek
Radek
 
Posty: 97
Dołączył(a): czwartek, 22 lipca 2010, 07:58
Lokalizacja: EPWA

Re: PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 5 lipca 2012, 16:42

Mastercrafta mam i wystarczy , niech wreszcie bracia Czesi, albo sam nie wiem kto zrobi nam normalny model na XXI w.
Wykopaliskom z epoki kamiennej modelarstwa møwimy NIE :D
A Paryska PZL-ka jest super tematem i tutaj + za temat !
Ciekawe jak sprzedaje sie nowy P -24 ? Jak dobrze to jest nadzieja na P-11 !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Postprzez Jaro_Su » sobota, 7 lipca 2012, 12:46

U mnie wylądował bardzo ładny model wykonany z tego zestawu, ale nie będę się wkopywał, przez kogo zrobiony (bo nie przeze mnie)... :oops:

W każdym bądź razie powiało Paryżem i bardzo ładnymi egzemplarzami puławszczaków....... fajny pomysł.

O ile pamiętam to owiewki można by wziąć od Avii b 534 i przy nieco lepszym sreberku - to na prawdę ładny temat na model....

:)
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: PZL P.11c, Mastercraft, 1:72

Postprzez LazyCat » niedziela, 15 lipca 2012, 01:06

Bardzo fajny!
Ubiegles nie i... osmieliles :D
Jestem w trakcie robienia prototypu do P.11c/g, model bedzie zywiczny.
Majac zestaw Hellera zastanawialem sie co z min zrobic, a przeciez stateczniki poziome calkiem pasuja na ten egzemplarz.
Czyli moge dodac wersie prototypowa!
Osmieliles, bo widac ze bez dodatkowej obwodki na czerwieni nadal wyglada swietnie!
Bardzo elegancki Pulwaszczak! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości