Catalina 1/144 Minicraft

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Catalina 1/144 Minicraft

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 9 lipca 2012, 13:19

Witam.
Po ostatnich porządkach na dysku, znalazłem fotki modelu, na którego dostałem zamówienie i musiałem go wykonać w 1,5 tygodnia. Było to w 2007 roku, wtedy też jakoś kupiłem moją pierwszą cyfrówkę i były to też pierwsze fotki, więc jakość kicha bo dopiero zapoznawałem się z nowym sprzętem. Kolega z pracy znając moje zamiłowanie do modeli samolotów, przyniósł do pracy ten model i poprosił mnie abym go wykonał dla jego dobrego kolegi/sąsiada na jego imieniny czy jakoś tak, bo ten kolega/sąsiad lubi historie i samoloty, ale sklejać nie umie :) No więc sobie pomyślałem że czemu nie 8-) W modelu dokonałem dwóch zmian, czyli ruchome śmigła i ruchoma przednia wieżyczka, bo zestawowo wszystko było na sztywno :-| Ciężko było także dobrać i umiejscowić wyważenie aby nie siadał na dupcię, po wielu próbach i kombinacjach poddałem się :oops: ale w trakcie dalszych prac wpadłem na pomysł wykonania podstawki posklejanej z ramek, bo to siadanie na ogon strasznie mnie irytowało :evil: Model pędzlowany Humbrolami, kalki dość dobre mimo złych opinii, ale teraz jak tak patrzę na to co wtedy ponoć zostało nazwane mistrzostwem :lol: i się ponoć bardo podobało jako prezent, to nie wiem co myśleć :? szczególnie że nie znałem jeszcze sidoluxa, bo się forum nie czytało jeszcze :oops: Po jakimś czasie kupiłem sobie taką samą Catalinę bo spodobała mi się w tej skali i mam nadzieję ją wykonać na troszkę lepszym poziomie :)
Zapraszam do fotek, ale tylko twardzieli :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki za uwagę :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Catalina 1/144 Minicraft

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 9 lipca 2012, 13:46

Artek82 napisał(a):Po jakimś czasie kupiłem sobie taką samą Catalinę bo spodobała mi się w tej skali i mam nadzieję ją wykonać na troszkę lepszym poziomie :)

No to czekamy, bo jak na 144 wygląda to bardzo dobrze, z tych zdjęć nawet na 72.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Catalina 1/144 Minicraft

Postprzez rastula » poniedziałek, 9 lipca 2012, 20:11

Artek82 napisał(a):Witam.
Pteraz jak tak patrzę na to co wtedy ponoć zostało nazwane mistrzostwem :lol: i się ponoć bardo podobało jako prezent, to nie wiem co myśleć :?



większość ludzi jest normalnych i nie ogląda modeli pod lupą...:P
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Re: Catalina 1/144 Minicraft

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 10 lipca 2012, 00:30

Pasków paru na sterze kierunku zabrakło.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Catalina 1/144 Minicraft

Postprzez Artek82 » środa, 11 lipca 2012, 08:58

Darek Trzeciak napisał(a):Pasków paru na sterze kierunku zabrakło.

A możliwe, bo tutaj się kalka poddała :)
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mini71 i 39 gości