F-15 STRIKE EAGLE 1:48 HASEGAWA

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-15 STRIKE EAGLE 1:48 HASEGAWA

Postprzez janekzukosa » czwartek, 12 lipca 2012, 18:51

Witam.
Przedstawiam model F - 15 Strike Eagle od Hasy w skali 1:48 wraz z podstawką.Malowany farbami Gunze , w sumie 5 odcieni szarości dobieranych na oko z bazy - zależało mi na wypłowieniach,nieujednoliceniu poszycia,każdy panel ma inne zabarwienie - interesował mnie kolor zużytego tytanu - szaro zielono rdzawy - zdjęcia tego w całości nie pokazują - na stanie brak aparatu a obecne wykonane są telefonem kom. i bardzo rozjaśniają model.
Waloryzowanie własnym sumptem oprócz niektórych elementów kokpitu i rbfek.
Pokrowiec na wiatrochron zrobiony z palców od rękawiczki pani kosmetyczki.Inwencja własna to również elementy płyty lotniska i bibeloty tam się znajdujące.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 13 lipca 2012, 08:46 przez janekzukosa, łącznie edytowano 1 raz
janekzukosa
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 12 lipca 2012, 18:39

Reklama

Re: F-15 STRIKE EAGLE 1:48 HASEGAWA

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 12 lipca 2012, 20:09

Ładny!
Daj trochę ujęć z innych stron i detali.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9957
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F-15 STRIKE EAGLE 1:48 HASEGAWA

Postprzez lejgo_inc » piątek, 13 lipca 2012, 00:28

Podobasię.
F-15 to mój ulubiony odkurzacz, ale modele tej maszyny bardzo często powiewają nudą. Tu nie ma o tym mowy.
Podobnie jak Piotr liczę na więcej fotek lepszej jakości.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: F-15 STRIKE EAGLE 1:48 HASEGAWA

Postprzez spiton » piątek, 13 lipca 2012, 00:40

Fajny pomysł dioramke. Sama dioramka nieźle zakomponowana. Ja mam lekki niedosyt co do powierzchni samolotu. Jest taka jakaś rozmyta. Brakuje jej ostrości. Kontrastu. No i zdjęcia zrób porządne, żebyśmy się mogli cieszyć detalami, bo to przecież kawał plastiku.Te które są, są bardzo estetyczne i poprawne.Ale wiele na nich nie widać, Znaczy się nie mówią o modelu tyle ile należałoby powiedzieć.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-15 STRIKE EAGLE 1:48 HASEGAWA

Postprzez LukaszS » piątek, 13 lipca 2012, 02:24

Zgadzam sie po czesci ze Spitonem. Po mojemu brakuje washa. Dodalby kontrastu. Czasem sam zastanawiam sie czy dawac wash, ale zawsze po jego zastosowaniu jestem zadowolony, bo na zdjeciach widac ze z rozmycia zrobilo sie ciekawie ;-)

...i to tylko takie moje prywatne zdanie
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Re: F-15 STRIKE EAGLE 1:48 HASEGAWA

Postprzez Czarny » piątek, 13 lipca 2012, 09:16

Fajna scenka ale po pierwsze jest to winietka a nie diorama. Będę sie upierał że na dioramie powinien być pokazany też jakis ludź, pilot czy mechanik, tak to jest jedynie prezentacja pojazdu na podstawce z gratami dookoła czyli winieta.

Zadałes sobie wiele trudu, żeby pozawieszać RBF w niektórych miejscach, ale własnie... w niektórych - brak ich np na głowicach pocisków.

Wash jest wręcz konieczny. Wypukli bardzo fajne detale i tchnie trochę życia w bryłę.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości