Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 3 marca 2008, 12:46

Model przedstawia wczesną wersję Fokkera D.VII produkcji macierzystych zakładów w Schwerinie, na którym latem 1918 roku latał w Jasta 15 Hpt. Rudolph Berthold.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 3 marca 2008, 18:46 przez PrzemoL, łącznie edytowano 1 raz
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez Aviatik » poniedziałek, 3 marca 2008, 12:58

HA!!!!!!!!!!
Model przepięknie zrobiony! Nie przypuszczałem, ze z "siedemdwójkowego" Rodena można coś ładnego zlepić :). Ślicznie pomalowany, bogaty w detale - po prostu świetny. Jedynie karabiny maszynowe jakoś tak "sterczą" za wysoko - ale może mi się wydaje.
Generalnie DOBRA ROBOTA :)
pozdrawiam
Aviatik
 

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez ZIO BY NAITT » poniedziałek, 3 marca 2008, 13:22

Wygląda kozacko , szczególnie podobają mi się ślady eksploatacji na okapotowaniu silnika .

Nie podoba mi się tylko zakończenie prawego dolnego skrzydła - troszkę lozenge się posprzępiła .

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 3 marca 2008, 13:25

Jak zwykle piękny. Zarówno konstrukcja, malowanie, dbałość o szczegóły - wszystko na najwyższym poziomie. Również dobór schematu, jak na mój niewyrobiony gust - bardzo trafiony. Biel z ciemnym błękitem dodaje temu Fokkerowi urody.

Gdybym mógł wrzucić moje trzy grosze - a właściwie dwa - napisałbym, że jestem nieusatysfakcjonowany (trudne słowo) ukryciem tego całego 'dobra', które wcześniej pokazywałeś - kratownicy, silnika itd. - przydałyby się jakieś zdejmowane panele, choćby na silniku. Bo, jak mi ciągle powtarzała pani w przedszkolu, liczy się nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również i to, co w środku i nie należy tego ukrywać. Co prawda, nie mam bladego pojęcia, jak miałbyś to zrobić, ale pomarudzić zawsze można... ;o)
Drugi 'postulat', już troszkę bardziej realny, to delikatne pobrudzenie opon. Blachy silnika dostały swoją porcję brudu, więc może skusisz się jeszcze na odrobinę kurzu, błota na kołach?

Kiedy widzę takie wspaniałe modele, zawsze mam ochotę wziąć się natychmiast za coś podobnego. Tylko kurcze, IWŚ i 1:72 to nie moja działka i musiałbym za bardzo zboczyć ze ścieżki, więc może uda mi się powstrzymać przed odłożeniem do szuflady, tego co w tej chwili na warsztacie.

Swoją drogą, to strasznie niesprawiedliwe, że jednym, jak na przykład mi, Bozia dała takie grube paluchy, a innym takie małe, zręczne... ;o)

Jeszcze raz pogratuluję pięknego modelu i poproszę o kolejne.

Jarek

P.S.
Podmaluj Przemek białym kolorem krawędź spływu baldachimu w jego 'lewym dolnym' rogu - na lewo od łukowatego wycięcia...
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 3 marca 2008, 13:36

Przemol wycisnąłeś z niego maxa. Przepiękny. Mój szacunek.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 3 marca 2008, 13:47

Przemku! Muszę przyznać, że każdy Twój model jest lepiej wykonany od poprzedniego. Gratulacje! To jest to o co moim zdaniem chodzi w modelarstwie.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 3 marca 2008, 14:24

Fajny.
Zastrzaly statecznika moglyby byc delikatniejsze.
Nie pokazujesz wyraznie lewej burty, masz cos do ukrycia ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 3 marca 2008, 14:55

Dzięki za odzew i miłe opinie.
W modelu JEST kilka niedoróbek, niektóre zauważyłem dopiero na zdjęciach, aparat naprawdę pokazuje za dużo w skali 1/72.

Spandauy faktycznie są trochę za wysoko, Aviatik "sokole oko" :) A i tak musiałem sporo obniżyć ich gniazda, niestety jeszcze za mało. Teraz już nie śmiem tego poprawiać.

Zio, postrzępione końcówki lozengi można od biedy potraktować jako nierówne pomalowanie na niebiesko, mogło tak się przecież zdarzyć.

Jarku, koła łącznie z oponami są pobrudzone pigmentem Mud z zestawu Tamiya, i to mocno. Nie wiem jak mam zrobić zdjęcie, żeby to było lepiej widać. W razie czego zapraszam do Poznania. A ta biała domalówka, to nie rozumiem gdzie?

Grzegorzu, zastrzały są z pudła, wydają mi się dosyć cienkie, nawet nieźle pasują do planów z Fokker D.VII in action Squadrona. Na marginesie, z powodu przesuniętych połówek form i nadlewek ich oczyszczenie to był koszmar zakończony tylko trzykrotnym naprawianiem złamanych elementów. Nie wyobrażam sobie pracy z jeszcze cienszymi. A lewa burta? Hmmm...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez Daniel-Martola » poniedziałek, 3 marca 2008, 15:07

Świetna pchełka!
Obrazek

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 3 marca 2008, 15:14

PrzemoL napisał(a):...ta biała domalówka, to gdzie?

A tu jest taki zdarty maluch:

Obrazek

Pewnie nie wart uwagi. Aparaty powiększają czasami aż za bardzo... ;o)

Do Poznania chętnie przyjadę...

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 3 marca 2008, 15:20

Dzięki, Danielu.

A tu jest taki zdarty maluch:

No zobacz, tego nie zauważyłem. Taki zadzior to na pewno poprawię. Dzięki, Jarku. No i zapraszam!

Muszę przyznać, że każdy Twój model jest lepiej wykonany od poprzedniego. Gratulacje! To jest to o co moim zdaniem chodzi w modelarstwie.

Tak, Wojtku, faktycznie o to chodzi. Ale niestety nie masz racji jeśli chodzi o moje modele. One raczej układają się wzdłuż krzywej sinusopodobnej :D
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez Robert Latosiński » poniedziałek, 3 marca 2008, 19:55

Witam, i gratuluję kolejnego aeroplanu z materiałów ekologicznych.

Jak już wcześniej zostało napisane, każdy następny Twój model jest lepszy.
Tym bardziej podziwiam to co "wycisnąłeś" z tego zestawu Rodena, bo seria Fokkerów D VII w 1:72 to ich zdecydowanie najgorsze modele. Ja swojego Rodenowskiego DVII po wstępnej obróbce upchnąłem głęboko na dnie szafy. Ale teraz jestem poważnie zmotywowany, żeby go wygrzebać, bo jak widać da się z tego "gniota" zrobić bardzo porządny model.

Jedno pytanie: jakiej lozengi użyłeś, czyżby tej z zestawu? i czy paski wzmacniające lozengę wycinałeś sam, czy były już gotowe?
I na to wszystko z zagranicy patrzą , bo dużo zagląda ...
Avatar użytkownika
Robert Latosiński
 
Posty: 86
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 3 marca 2008, 20:26

klask, klask, klask, klask
mlask, mlask, mlask, mlask


Przemek, musimy robić zdjęcia w takich warunkach jak koledzy z 48, bo zaczyna być widać musze g....na, nie mówiąc o drgnięciach palców. Ale na śmigle u Ciebie nawet tych drgnięć nie widzę, jak się robi takie równe słoje?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fokker D.VII wczesny (1/72, Roden)

Postprzez PrzemoL » środa, 5 marca 2008, 10:11

Robercie, lozenga to Techmod. Paski wycinałem sam, niestety jak się dobrze przyjrzeć to nie mają równej szerokości. Szkoda, że Techmod robi paski tylko błękitne i różowe, mogliby też zrobić te pstrokate, byłoby prościej. Wycinanie paseczków o grubości ok. 0,5mm trochę mnie przerasta.

Piotrze, śmigło faktycznie malowałem z ręki. Udało się po kilku próbach i wielu poprawkach uzyskać mniej więcej równe słoje. Ale i tak nie jestem zadowolony, bo powinno ich tam być więcej. No ale to jest już nie do zrobienia w tej skali.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 63 gości