Fokker Dr I Eduard 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez Robert Latosiński » wtorek, 4 marca 2008, 12:07

Wpisuję się w ogólnie panujący ostatnio na forum "trynd" i przedstawiam kolejnego ukończonego przeze mnie szmatopłata.
Tym razem jest to Fokker Dr I z zestawu Profipack Eduarda w znanym malowaniu Fritza Kempfa z Jasta "Boelcke".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest to pierwszy z jego trzech trójpłatowców, w typowym dla Jasta 2 malowaniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle, miłego oglądania ;o)
I na to wszystko z zagranicy patrzą , bo dużo zagląda ...
Avatar użytkownika
Robert Latosiński
 
Posty: 86
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:44
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez Mateusz Sakowicz » wtorek, 4 marca 2008, 15:59

Coś fantastycznego!
Bardzo podoba mi się subtelny sposób w jaki brudzisz 'szmatopłaty' w 1/72, czy mógłbyś napisać kilka słów na temat używanych przez Ciebie technik brudzenia/cieniowania? Czy używasz dla przykładu farb artystycznych ?

Wielkie dzięki z góry!...i raz jeszcze -SZACUNEK!:)

Pozdrawiam,

Mateusz
Avatar użytkownika
Mateusz Sakowicz
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 18:53

Re: Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez Aviatik » wtorek, 4 marca 2008, 16:12

No tak, przez rok bez mała się obijałeś, to teraz nadrabiasz zaległości, hehehehe.
Model śliczny - widziałem go wszak na żywo tuż przed ukończeniem. Ile jeszcze Fokkerów Dr 1 planujesz?
Czekamy na SSW ;)
pozdrawiam
Aviatik
 

Re: Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez ZIO BY NAITT » wtorek, 4 marca 2008, 23:20

Model piękny , ale malowanie płatów - rewelka :)

Mam nadzieję że uda mi się osiągnąć podobny efekt przy D.VIII Steca ... :roll:
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez Cichociemny » wtorek, 4 marca 2008, 23:32

Wychylać się nie będę i napiszę tylko, że mnie również się podoba. Gratuluję i zazdroszczę.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez Robert Latosiński » środa, 5 marca 2008, 00:15

Dzięki za pozytywny odbiór tego malucha, miło mi. :)
Już odpowiadam na zadane pytania:
Mateusz Sakowicz napisał(a):czy mógłbyś napisać kilka słów na temat używanych przez Ciebie technik brudzenia/cieniowania? Czy używasz dla przykładu farb artystycznych ?

Większośc moich modeli brudzę i cieniuje po pomalowaniu wynalazkami o nazwie "tamiya weathering master" proste w użyciu, a efekt jak najbardziej zadowalający. Artystycznych farb olejnych używam tylko przy fakturze słoi drewna, ale to akurat nie przy tym samolocie ;o)
Do zacieków oleju używam specyfiku Tensocrom Lifecolora, czyli po prostu gotowego washa na bazie akryli. Jakoś tak on jest zrobiony, że fajnie penetruje wszelkie zagłębienia i zostaje tam gdzie ma być.
Aviatik napisał(a):Ile jeszcze Fokkerów Dr 1 planujesz?

Nie tak dużo, jeszcze co najmniej 3 :D , na pewno czarnego Jacobsa, i samolot Hasso von Wedela , a trzeci to pewnie pasiaty Fritza Loerzera, zobaczy się.
I na to wszystko z zagranicy patrzą , bo dużo zagląda ...
Avatar użytkownika
Robert Latosiński
 
Posty: 86
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez PrzemoL » środa, 5 marca 2008, 10:21

Piękny model, dołączam do gratulacji.
Mam tylko jedno ale. I problem do dyskusji zarazem. Jak zrobić dobrze ten smugowy kamuflaż Fokkerów? To co widać na Twoim modelu wygląda ładnie, ale chyba jednak nie odpowiada rzeczywistości. Na zdjęciach znacznie wyraźniej widać smugi. Poza tym na grzbiecie kadłuba smugi biegły w drugą stronę.
To wszystko mocno mnie zniechęca do Dr.I. No chyba że czarny ptak Jacobsa...
I jeszcze pytanie: czym nakładasz pigmenty Tamiya, tymi gąbkami, które są w zestawach, czy masz inne "narzędzia"?
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez Robert Latosiński » środa, 5 marca 2008, 11:44

Z fokkerowymi smugami to rzeczywiście jest niewielki problem. Oglądałem wiele modeli, i praktycznie każdy kamuflaż był malowany inaczej. W 72 bardzo łatwo jest przesadzić i wtedy otrzymujemy takie zebrowate pasy. Ja zazwyczaj maluję aero całą powierzchnię na oliwkowy zielony, później psikam pasy w kolorze naturalnego płótna. Na otrzymaną pasiastą powierzchnię takim pędzlem:
Obrazek
o szerokości ok. 5 mm i krótkim twardym włosie maluję owe oliwkowe smugi poprawiając tu i tam smugami w kolorze płótna. Cały problem w tym, kiedy przestać ;o) .
W rzeczywistości te smugi są bardziej wyraźne, na zdjęciach jakoś tak się zlały, pewnie to wina mojego antycznego aparatu.
Pigmenty Tamiyi na większe powierzchnie nakładam firmowymi gąbkami, cieńsze i mniejsze ślady nakładam takimi maluśkimi pędzelkami dentystycznymi:
Obrazek
one na końcu również mają gąbkę, więc się dobrze nadają.
W ogóle wygląda na to, że dentyści i ich narzędzia to najlepsi przyjaciele modelarza :D.
I na to wszystko z zagranicy patrzą , bo dużo zagląda ...
Avatar użytkownika
Robert Latosiński
 
Posty: 86
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez LordDisneyland » środa, 30 kwietnia 2008, 14:05

Baardzo ładny...Fajnie przybrudzony. Mam prośbę, mógłbyś dołączyć jakieś zdjęcie od przodu maszyny?
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker Dr I Eduard 1:72

Postprzez Marcin Starszewski » piątek, 16 maja 2008, 19:58

Podziwiam, model bardzo ładnie wykonany, z tak zwanych cieszących oko. Mnie tylko zastanawia jak uzyskujecie Ty, PrzemoL i Zio taką precyzję przy takich pchełkach. Mnie przeraża temat szmatopłata w 1:48, w 1:72 bym sie nie podjął.

Pozdrawiam i dołączam się do ogólnego "tryndu" gratulacji na temat modelu.
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości