Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez greatgonzo » środa, 29 sierpnia 2012, 14:19

Grzegorz2107 napisał(a):
greatgonzo napisał(a):Zgoda.

Jednak chyba należymy do wymierającego gatunku 8-)


Bez wnikania w wartość postaw, moim zdaniem stan gatunku był, jest i będzie constans.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4055
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 29 sierpnia 2012, 14:23

Aleksander napisał(a):A co do drugiego - ja, akurat, chylę czoła, bo JA pewnie bym aż tak się w ten temat nie zagłębiał.
Tym bardziej doceniam tą pracę.


Jednak jeśli zdecydujesz się na relację na forum, to możesz paść ofiarą nacisku społecznego i ulec swoistemu szantażowi moralnemu, który przymusi Cię do zgłębiania tematu. W granicach prawa oczywiście. ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez Aleksander » środa, 29 sierpnia 2012, 14:24

K.Y.Czart napisał(a):Olku, może być też tak, że zrobię jednak Tucka, tylko "obdartego". Napiszę po wszystkim jakieś oświadczenie ;o) ;o) . Masz gdzieś relację ze swojej budowy? Też bym coś podpatrzył.

Dopiero wyjąłem go z pudła i zaczynam "obrabiać". Muszę też coś zrobić z krzywą, żywiczną wnęką podwozia - na razie więc jeszcze mocno wstępnie i nie ma co pokazać - ale od czasu rozgrzebania (już prawie na ukończeniu) płóciennego Hurricane Mk I ten samolot zaczął mi się podobać - dość, że powstaje jeszcze jeden z Airfixa, a ten z PCM będzie uwerturą przed Trumpeterem w 1/24.

A co do dokumentacji - oczywiście też ją zbieram i wykorzystuję, ale bez drążenia aż tak drobnych szczegółów jak kolory poszczególnych przewodów, układ dźwigni sterowania silnikiem na postoju lub w ruchu, czy położenie dźwigni chowania podwozia. Akceptuję uproszczenia, zwłaszcza takie, które nie wymagają ode mnie zegarmistrzowskich wyczynów.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7981
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez K.Y.Czart » środa, 29 sierpnia 2012, 17:46

Aleksander napisał(a):Na razie więc jeszcze mocno wstępnie i nie ma co pokazać - ale od czasu rozgrzebania (już prawie na ukończeniu) płóciennego Hurricane Mk I ten samolot zaczął mi się podobać - dość, że powstaje jeszcze jeden z Airfixa, a ten z PCM będzie uwerturą przed Trumpeterem w 1/24.


Życzę więc Olku powodzenia w budowie Huraganów, zwłaszcza tej Trąbki, bo im model większy, tym więcej widać. :) Jak się u mnie jakiś Hurry pojawi, to nie omieszkam pokazać. ;o)

Tymczasem, na do widzenia - obrazek Spita po turbo liftingu*
Obrazek

* he, he, he ależ te moje internetowe obrazki kłamią, przecież on naprawdę wygląda zupełnie inaczej :shock: ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 29 sierpnia 2012, 20:04

K.Y.Czart napisał(a):Tymczasem, na do widzenia - obrazek Spita po turbo liftingu* )


Więcej światła, czy obróbka zdjęcia?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez shivadog » środa, 29 sierpnia 2012, 20:37

Jakieś nowe cienie się pojawiły?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez spiton » czwartek, 30 sierpnia 2012, 00:09

Post krateczka ,-))
Chyba nie tędy droga.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez malinowski » czwartek, 30 sierpnia 2012, 12:34

A w sprawie Hurricane 1/32 to może jakiś projekt grupowy? Wszyscy budują, nikt żadnych zdjęć nie pokazuje
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez shivadog » czwartek, 30 sierpnia 2012, 13:48

"Fizoloficzny" wątek wydzielony do HP.
(bynajmniej nie po to by go tam rozwijać)

Pozdrawiam,

Jerzy

PS. proszę trzymajmy się tematu.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 30 sierpnia 2012, 22:43

Jakiś czas temu poszukiwałem bardzo wytrwale okopceń na skrzydłach Spitfire, które z oczywistych powodów powinny być na nim widoczne, a w żaden sposób nie udało mi się ich odnaleźć mimo przeglądnięcia setek zdjęć. Coś gdzieś tam majaczyło, ale nigdy na tyle wyraźnie, żeby móc się na tym wzorować, a tym bardziej zgromadzić jakiś materiał do porównań.
Nie potrafiłem tego sobie w żaden sposób wytłumaczyć, aż do wczoraj.

I co? No i popatrzcie co się działo z tymi okopceniami:
Obrazek
Zdjęcie z W.Matusiak "Supermarine Spitfire IX, 1942-1943" Polskie Skrzydła nr 13

Chłopaki wyglądają na wprawionych i dobrze przygotowanych do usuwania śladów eksploatacji, a maszyna na zdjęciu ma za sobą parę miesięcy bojowego użytku. To dla równowagi do poglądów niektórych, że brud na samolotach tylko narastał z czasem i po paru tygodniach mógł on wyglądać jak eksponat muzealny stojący lata całe nie tyle pod chmurką, co pod owocującą morwą i malwą.
Ostatnio edytowano czwartek, 30 sierpnia 2012, 23:07 przez Grzegorz2107, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez K.Y.Czart » czwartek, 30 sierpnia 2012, 22:54

A widzisz.... No, ale skoro Angole oblepiali Spitfiry groszkami, w celu sprawdzenia wpływu wypukłych nitów na sprawność aerodynamiczną płatowca, to może odkryli też niekorzystny wpływ kopcia prochowego na czystość przepływu powietrza i tym samym siłę nośną skrzydła. I może w efekcie nakazali stosowną dyrektywą obowiązkowe, okresowe szorowanie górnych powierzchni płata? :->

ps. chyba morwą? ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 30 sierpnia 2012, 23:12

K.Y.Czart napisał(a):A widzisz.... No, ale skoro Angole oblepiali Spitfiry groszkami, w celu sprawdzenia wpływu wypukłych nitów na sprawność aerodynamiczną płatowca, to może odkryli też niekorzystny wpływ kopcia prochowego na czystość przepływu powietrza i tym samym siłę nośną skrzydła. I może w efekcie nakazali stosowną dyrektywą obowiązkowe, okresowe szorowanie górnych powierzchni płata? :->

ps. chyba morwą? ;o)


Jadłem morwy jak jeszcze sepleniłem. :mrgreen:

Siłę nośną, a więc i zwrotność, czyli to co do końca wojny Angole uważali za istotną przewagę swoich myśliwców. To nie mogło chodzić tylko o estetykę i podstawowe w każdym wojsku dbanie o sprzęt. Jestem tak jak Ty przekonany o istnieniu specjalnych rozkazów w tej kwestii.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez greatgonzo » czwartek, 30 sierpnia 2012, 23:13

Krzysztof, nie mylisz się. Dyrektywy w temacie utrzymania powierzchni samolotu były.
Ale ani one, ani zdjęcie, nie wnoszą wiele w przypadku konkretnego modelu. Gdyby było inaczej, to trzeba by przyjąć, że wszystkie Spity sprzed ich wydania były obrazem klęski i rozpaczy, bo przecież z jakiegoś powodu dyrektywy wydano.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4055
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez Czarny » piątek, 31 sierpnia 2012, 19:41

Brawo Czart widze, że uczysz się od swojego mistrza bardzo szybko. Wysyłasz PW i blokujesz możliwość odpowiedzi. To prawie jak mieć gazetę i pokazywać w niej jedynie słuszny poglad bez prawa do polemiki.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Supermarine Spitfire Mk. I - 1:32 Tamiya/Revell

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 31 sierpnia 2012, 19:49

Rozumiem, że masz jakiś inne informacje na temat stanu pogody w dniach 2-11 września 1940 - bo to było treścią krótkiego PW - niż to podaje strona: http://www.battleofbritain1940.net/ Nawet jeśli Twoje informacje są znacząco inne i miałoby to wpływ, na wygląd N3162 dnia 5 września 1940, to i tak nie będzie to miało wpływu na wygląd modelu. Napisałem to już w oświadczeniu, a Mecenas_Kolekcjoner powtórzył cytatem. Nie czytasz, tylko oglądasz?

Pozdrawiam, ale nie za serdecznie ;o)

ps. Mam prawo bawić się opcjami dostępności wg własnego widzi-mi-się. Masz coś przeciw temu?
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości