PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez Murek » sobota, 11 sierpnia 2012, 21:18

Witam
Oto moja próba sił z materią pod postacią zestawu Hellera jako produktu wyjściowego. W modelu zmieniłem:
- wnętrze - zeszlifowałem ścianki kadłuba do grubości papieru aby zmieścić wnętrze kabiny zbudowane z zestawu Parta
- zeszlifowałem wypukłe linie na kadłubie i wyryłem nowe, dodałem cztery listwy w tylnej części, wkleiłem wnęki k.m. z Parta
- przedłużyłem łopaty śmigła
- skróciłem golenie podwozia
- wymieniłem stateczniki poziome na części z zestawu PZW czy jakiegoś przepaku (Mastercraft?), dorobiłem pierdołki typu pokrywy wzierników, popychacze...
- dodałem części z Parta - m.in. chłodnicę, celownik i muszkę, pokrywę zbiornika paliwa, wiatrochron (rama z blaszki, szyby z przeźroczystej kliszy)
- płoza ogonowa od podstaw
Ciekawostką jest to, że w zestawie Parta występuje element, który ma zastąpić część z zestawu z otworami wentylacyjnymi za silnikiem ale jest za mały, po zawinięciu nie obejmuje kadłuba w całości. Zrezygnowałem z niego. Ciekawe też jest dlaczego w zestawie nie ma pasów pilota, więc same pasy, klamry i wieszak na którym były mocowane wykonałem samodzielnie.
Model malowałem akrylami Pactry, Polish Blue i Polish Khaki. Kalkomania pochodzi z Techmodu i muszę przyznać, że świetnie reagowała na płyn zmiękczający i układała się na modelu. Świadomie zrezygnowałem z łosza za wyjątkiem szczelin wentylacyjnych na kadłubie. Zdaję sobie sprawę, że temat modyfikacji nie jest wyczerpany i można jeszcze wiele rzeczy poprawiać, dopieszczać....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Reklama

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez dymuwa » sobota, 11 sierpnia 2012, 22:54

Przeróbki zestawu źródłowego i foto-sesja zrobiły na mnie wrażenie. Rewelacyjnie wtopiła się kalkomania. Przepraszam za laickie pytanie: stopnie nie powinny mieć zagłębień do wewnątrz kadłuba?
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
dymuwa

Anim_Ukr
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 25 maja 2012, 15:10
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez Murek » sobota, 11 sierpnia 2012, 23:06

Nie, stopnie były uchylne i otwierały się do środka.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez spiton » sobota, 11 sierpnia 2012, 23:06

Murek, Ty też wasza nie masz ??
Model zbudowałeś przepięknie, ale pomalowany jest czysto, precyzyjnie i kompletnie bez wyrazu.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez Murek » sobota, 11 sierpnia 2012, 23:13

Dzięki Spiton za miłe słowa :D Łosza nie ma i nie będzie, taką miałem koncepcję ;o) Ja wiem, że dla Ciebie model bez łosza to jak zima bez śniegu ale.... wszystkim się nie dogodzi :P
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez obłok » sobota, 11 sierpnia 2012, 23:37

Stwierdzam "organoleptycznie", że w rzeczywistości model wygląda wyraźnie lepiej aniżeli na fotkach...no i ma wyraz, nawet bez łosia... Może akurat pomiędzy 1 a 4 września, gdy ten samolot "trwale" wylądował po oberwaniu w zbiornik paliwa, nie zdążył się ufajdać. Wiadomo lato było piękne i chyba za dużo na nim nie postrzelano. A i ulewy się w naszym kraju zdarzają dość mocne.
Avatar użytkownika
obłok
 
Posty: 206
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 19:29

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez spiton » niedziela, 12 sierpnia 2012, 00:06

obłok napisał(a):...no i ma wyraz, nawet bez łosia... Może akurat pomiędzy 1 a 4 września, gdy ten samolot "trwale" wylądował po oberwaniu w zbiornik paliwa, nie zdążył się ufajdać. Wiadomo lato było piękne i chyba za dużo na nim nie postrzelano. A i ulewy się w naszym kraju zdarzają dość mocne.

Szanuje kolegę Murka, bo jest świetnym modelarzem. Szanuje jego wybór przyjętej konwencji. Tak chciał i OK.
I nie budzimy demonów ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 12 sierpnia 2012, 09:14

Czy masz potwierdzenie zamontowania w tym egzemplarzu 4 km i radia. Od dawna szukam malowania dla wersji full wypas, którą kiedyś będę chciał zrobić i stąd moje pytanie?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez Murek » niedziela, 12 sierpnia 2012, 13:46

Konsultowałem się ze znajomym modelarzem i otrzymałem zapewnienie, że ten samolot miał na pewno cztery k.m. Antenę rozciągnąłem natomiast "z rozpędu", bez potwierdzenia faktu jej istnienia. Ciekawostką jest wygląd szachownic na spodzie płata - Techmod proponuje w instrukcji zamalowanie ich farbą w kolorze spodnich powierzchni. Ja zostawiłem je w spokoju, nie wiadomo jak dokładnie po zamalowaniu wyglądały te szachownice (na ile były jeszcze widoczne) oraz kiedy zostały zamalowane.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez xmald » niedziela, 12 sierpnia 2012, 19:58

Model bardzo elegancki. Całość prezentuje się świetnie. Można by jedynie zapuścić delikatnego łosza przy lotkach i na podwoziu.
Gratulacje!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez Adam » niedziela, 12 sierpnia 2012, 22:34

Bardzo ładnie wykonany model.
Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez Murek » niedziela, 12 sierpnia 2012, 23:29

Dzięki Koledzy :D
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez tomtre » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 00:25

Nie mogę się nadziwować jak jest zamocowana linka na ogonie. Najlepiej to widać na 2 i 3 fotce od końca.

Piękne, czyściutkie mocowanie.

PS
Szkoda tylko, że cały samolot też czyściutki ;o)
Moja cała "kariera" na PWM
- Albatros DIII - viewtopic.php?f=13&t=17001
- Junkers D.I - http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=22657
I to by było wszystko jak do tej pory :)
Avatar użytkownika
tomtre
 
Posty: 309
Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2011, 19:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 00:34

Skoro szachownice na spodzie mają być zamalowane (po 1 września) to znaczy że wcześniej były.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL P.11c Heller, Mastercraft, Part 1-72

Postprzez quest » środa, 15 sierpnia 2012, 19:44

Murek napisał(a):Konsultowałem się ze znajomym modelarzem i otrzymałem zapewnienie, że ten samolot miał na pewno cztery k.m. Antenę rozciągnąłem natomiast "z rozpędu", bez potwierdzenia faktu jej istnienia. Ciekawostką jest wygląd szachownic na spodzie płata - Techmod proponuje w instrukcji zamalowanie ich farbą w kolorze spodnich powierzchni. Ja zostawiłem je w spokoju, nie wiadomo jak dokładnie po zamalowaniu wyglądały te szachownice (na ile były jeszcze widoczne) oraz kiedy zostały zamalowane.


Witam
Szczerze podziwiam za wkład pracy.
Parę uwag ode mnie:
# Na znanych niemieckich zdjęciach brak jest luf wskazujących na k.my w skrzydłach. Chyba znajomy modelarz zapewnił Cię zbyt pochopnie
# białe pola w szachownicach na spodzie skrzydeł zastąpione zostały kolorem kamo czyli błękitnym, tak jak to zrobiłeś.
# numer 64 to jedynie domniemanie najprawdopodobniej błędne. Prawdopodobnie numer we wrześniu był kombinacją trzech cyfr wskazuje na to zdjęcie płata innej maszyny z tej eskadry. Biorąc jednak pod uwagę zdjęcia innych maszyn z Lidy (ale nie P.11- jedna z nich to P.7 "1" 6.120 ze 151 Esk.) nie można wykluczyć, iż w ogóle nie naniesiono tam numeru a oznakowanie to jedynie L-ka
Pzdr.
quest
 
Posty: 234
Dołączył(a): poniedziałek, 31 października 2011, 15:35

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości