SH-3H Hasegawa 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » środa, 22 sierpnia 2012, 00:10

SH-3H to jene z moich ulubionych wiatraków. Model Hasegawy jest bardzo fajny chociaz jest pusty w środku oraz ma fabryczne nitowanie z tym, że autorzy zrobili chyba co drugą linię nitów.
Model można bylo obejżeć na innym forum ale wrzucam i tu ku uciesze Kruków i Wron


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez young » środa, 22 sierpnia 2012, 11:57

Bardzo lubię malowania US NAVY z lat 60/70, a na widok takiego Sea Kinga zawsze robiłem maślane oczy :lol: W twoim wykonaniu ten nie może mi się nie podobać. Gratuluję dobrej roboty :)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez piotr dmitruk » środa, 22 sierpnia 2012, 12:40

Czarny napisał(a):Model można bylo obejżeć na innym forum ale wrzucam i tu ku uciesze Kruków i Wron

A mogą być Misie? Bo misie....podoba.
Jest taki delikatny washyk, czy nie? Bo intensywniejszy by nie zaszkodził. Fajne mocowanie łopat.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » środa, 22 sierpnia 2012, 13:09

Misie moga byc jak najbardziej


Piotrze ze zdjęć na jakich się wzorowałem wynika, że maszyny były dobrze utrzymane chociaż brudne od wydechu i takie je zrobilem. Zrezygnowalem więc z pre czy postshadingów i innych "modelarskich mód" żeby uzyskać wyglad odpowiadający oryginalowi.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 22 sierpnia 2012, 13:41

Czarny napisał(a):Misie moga byc jak najbardziej


Piotrze ze zdjęć na jakich się wzorowałem wynika, że maszyny były dobrze utrzymane chociaż brudne od wydechu i takie je zrobilem. Zrezygnowalem więc z pre czy postshadingów i innych "modelarskich mód" żeby uzyskać wyglad odpowiadający oryginalowi.


Bardzo elegancka maszyna.
Model zresztą też. Drobnych błędów nie będę wytykał, bo pewnie o nich wiesz. ;o)
Nie kusiło Cię odwzorowanie takiego kopcia? Nie wiem, czy to sadze, czy oprócz tego jakieś drobiny oleju rozsmarowane po kadłubie, ale wygląda na tym błyszczącym białym bardzo efektownie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez nariman » środa, 22 sierpnia 2012, 14:23

Model super, fajny temat fajnie opracowany, mi tylko nie podoba się złożony wirnik. Ale to tylko moje widzimisię...


Pozdrawiam
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez rhinoceros » środa, 22 sierpnia 2012, 14:56

"Kruki i wrony" cieszą się na ten widok... :)
Kawał dobrej roboty. :D
Sea King zawsze przyciągał mój wzrok.... a ten jest bardzo efektowny.
Pozdrawiam...
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 22:07

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » środa, 22 sierpnia 2012, 15:19

Grześku ależ to kratka :)

Kusiło mnie nawet bardzo tylko że zmusiłby to mnie do wykonania od podstaw całego nitowania a najlepiej jeszcze i pofałdowania blach kadłuba. Wszystko OK tylko Hasegawa już ten model ponitowała i to w sposób nienajfajniejszy bo zrobili chyba co drugą linię nitów.
Wzorowałem się na zdjęciu podobnym do tego( jak wrócę do domu to mogę poszukać oryginału na kompie)

Obrazek

Przyczym ugięcie łopat jest wynikiem również tego jakie osadzenie przygotowała Hasegawa.

Jest plan żeby do tematu wrócić robiąc Irańskiego 3barwnego Seakinga
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 22 sierpnia 2012, 15:54

Czarny napisał(a):Grześku ależ to kratka :)

Kusiło mnie nawet bardzo tylko że zmusiłby to mnie do wykonania od podstaw całego nitowania a najlepiej jeszcze i pofałdowania blach kadłuba. Wszystko OK tylko Hasegawa już ten model ponitowała i to w sposób nienajfajniejszy bo zrobili chyba co drugą linię nitów.


Kratka, to nie kafelki ;o)
W każdym razie bardzo mi się podoba ten welon brązowawych smarów i sadzy , na tle tej kratki.
Ja mam taką teoryjkę, że model może być przeciętnie sklejony i pomalowany, ale jeśli ma jakiś , choćby jeden pomysł ponad wykonanie prosto z pudełka, to staje się wyjątkowy. Taka zaolejona i okadzona kratka byłaby właśnie tym haczykiem przyciągającym uwagę.
A to co poruszyłeś: Ugięcie blach staje się pomału standardem w warsztacie tych ambitniejszych. Nie da się tego uzyskać żadną techniką malarską w sposób cieszący oczy. A na błyszczących powierzchniach jest to dobrze widoczne i zdecydowanie warte wysiłku.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » środa, 22 sierpnia 2012, 16:22

Grzegorz2107 napisał(a):
Czarny napisał(a):Grześku ależ to kratka :)

Kusiło mnie nawet bardzo tylko że zmusiłby to mnie do wykonania od podstaw całego nitowania a najlepiej jeszcze i pofałdowania blach kadłuba. Wszystko OK tylko Hasegawa już ten model ponitowała i to w sposób nienajfajniejszy bo zrobili chyba co drugą linię nitów.


Kratka, to nie kafelki ;o)
W każdym razie bardzo mi się podoba ten welon brązowawych smarów i sadzy , na tle tej kratki.
Ja mam taką teoryjkę, że model może być przeciętnie sklejony i pomalowany, ale jeśli ma jakiś , choćby jeden pomysł ponad wykonanie prosto z pudełka, to staje się wyjątkowy. Taka zaolejona i okadzona kratka byłaby właśnie tym haczykiem przyciągającym uwagę.
A to co poruszyłeś: Ugięcie blach staje się pomału standardem w warsztacie tych ambitniejszych. Nie da się tego uzyskać żadną techniką malarską w sposób cieszący oczy. A na błyszczących powierzchniach jest to dobrze widoczne i zdecydowanie warte wysiłku.


Da się to malrsko uzyskać. Widziałem na jednej 109 na zachodnim forum kiedyś. Sam próbowałem ale jeszcze to nie to.

Ja jego wyjątkowosc staralem sie uzyskać przez zlożenie i zakotwienie łopat :)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 22 sierpnia 2012, 16:46

Dźet intejki lub jak ktoś woli jet itake trochę odstają od krawędzi wlotów powietrza do silników. Wystarczyłaby taśma, kilka kropli czerwonej i pędzel. Reszta się podoba.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez Czarny » środa, 22 sierpnia 2012, 22:18

Z pokorą przyjmuje, trzeba będzie poprawić
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez zenon-król woźnych » piątek, 24 sierpnia 2012, 00:55

Bardzo fajny ! Mam nadzieję że się z nim (tudzież z paroma innymi) w Rzeszowie zjawisz. ;o)
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez Komandor » środa, 29 sierpnia 2012, 03:57

Choć mój ulubiony "wiertaliot" to SH-60, to i tak gratuluję, bardzo ładnisty i taki jak ma być ( malowanie ). US Navy dbało i dba o swoje maszyny i śladów eksploatacji ( obicia i otarcia ) na nich "ze świecą szukać". Co do "smarów" Kolegi Grzegorza, mnie się wydaje, że to jednak gra świateł, może się mylę ? Tak trzymać, Kolego Czarny. Mój Morski Król czeka w kolejce.

Pozdrawiam.
Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: SH-3H Hasegawa 1:48

Postprzez ODDBALL » poniedziałek, 17 września 2012, 15:36

Ładniutki. Na scale rotors go :lol:
Avatar użytkownika
ODDBALL
 
Posty: 76
Dołączył(a): piątek, 8 października 2010, 10:57

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości