Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez RH » czwartek, 23 sierpnia 2012, 09:37

Modelik Eduarda P-39Q Airacobra w skali 1:48.Samolot mam nadzieje tak znany że pominę wszystkie te opisy i dane techniczne ,a dla dociekliwych polecam Wikipedię .
Model w malowaniu radzieckim .A dokładnie (wypis z instrukcji ):P-39Q-5-BE A.P.Filatov 30th GIAP 273 GIAD Polska 1944 (25 zwycięstw )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 23 sierpnia 2012, 11:34 przez RH, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez nariman » czwartek, 23 sierpnia 2012, 10:29

Hej, model super, fajnie wykonany i fajne ślady eksploatacji i mam pytanie czy ta talia kart na kadłubie to wyczyn Rosjan czy pozostałość po czymś innym???

Pozdrawiam
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez klajus » czwartek, 23 sierpnia 2012, 10:44

Fajny choć merytorycznie się nie znam.
No i zdjęcia wreszcie super i bez tego krzaka!
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez robert.bednarczyk » czwartek, 23 sierpnia 2012, 11:17

Ogólne wrażenie dobre ale prawdę powiedziawszy fotki słabe i bez żadnych zbliżeń, w związku z czym trudno ocenić model. Zobacz o ile lepsze zdjęcia swojej Kobry dał Kolega Murek. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez RH » czwartek, 23 sierpnia 2012, 11:24

nariman napisał(a):Hej, model super, fajnie wykonany i fajne ślady eksploatacji i mam pytanie czy ta talia kart na kadłubie to wyczyn Rosjan czy pozostałość po czymś innym???

Pozdrawiam

Pieron wie ,chyba sobie sam namalował .(może bohaterowie mieli przywilej malowania rożnych badziewi )
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez LimaOscar » piątek, 24 sierpnia 2012, 01:51

RH napisał(a):
nariman napisał(a):Hej, model super, fajnie wykonany i fajne ślady eksploatacji i mam pytanie czy ta talia kart na kadłubie to wyczyn Rosjan czy pozostałość po czymś innym???

Pozdrawiam

Pieron wie ,chyba sobie sam namalował .(może bohaterowie mieli przywilej malowania rożnych badziewi )

To jak najbardziej rosyjskie 'graffiti' - po prostu godło osobiste pilota (czy akurat Filatova to już inna bajka). Cobry szły z Abadanu do VVS 'funkiel nówki' więc po czym miałaby to być pozostałość ;). Zresztą sowieckie P-39 były chyba najbardziej pstrokatymi maszynami w VVS. A żeby namalować sobie godło nie trzeba było mieć specjalnych zezwoleń.
Model fajny. Ładnie wyciorany :)
Tylko zdjęcia coś 'nie teges' - niewiele widać. Jednym słowem - mocno 'sowieckie' w klimacie :mrgreen:
Plane called the tower and asked for a time check, but wouldn't identify. Finally the tower gave up trying to find out who they were and said : "if you re EASTERN, it is 3:30, if you are OZARK, the little hand is on the 3 and the big hand is on the 6, if you are BRANIFF it is Thursday".
;)
Avatar użytkownika
LimaOscar
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 21 sierpnia 2011, 20:35

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez iras67 » sobota, 25 sierpnia 2012, 14:50

Ta Cobra to jaki kaliber ma w kołpaku śmigła bo na moje oko to 88mm :mrgreen: ...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez zenon-król woźnych » niedziela, 26 sierpnia 2012, 00:20

Ładny model w ciekawym malowaniu.Mam nadzieję że się z towarzyszem cobrą i Panem Jackiem Sz. wybierzecie wreszcie do Rzeszowa,specjalnie zmieniliśmy termin żeby z Niepołomicami się nie zderzał. ;o)
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez RH » niedziela, 26 sierpnia 2012, 09:34

zenon-król woźnych napisał(a):Ładny model w ciekawym malowaniu.Mam nadzieję że się z towarzyszem cobrą i Panem Jackiem Sz. wybierzecie wreszcie do Rzeszowa,specjalnie zmieniliśmy termin żeby z Niepołomicami się nie zderzał. ;o)

Chętnie bym sie wybrał ,ale czas pokaże czy dam radę :(
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez Komandor » środa, 29 sierpnia 2012, 03:51

zenon-król woźnych napisał(a):Ładny model w ciekawym malowaniu.Mam nadzieję że się z towarzyszem cobrą i Panem Jackiem Sz. wybierzecie wreszcie do Rzeszowa,specjalnie zmieniliśmy termin żeby z Niepołomicami się nie zderzał. ;o)


Model nie jest ładny już sam w sobie. Napisałem to już, w innym poście Wloty chłodnicy w krawędzi natarcia ( maja mieć obły kształt, nie kwadratowy ), sama krawędź natarcia i spływu - sporo za grube ( jak by ktoś zrobił je z desek na rusztowanie ), lufa działka w kołpaku ( może nie jak 8,8 ale z pewnością jak 6 cm.....Tak jest z wczesnymi modelami Edka. Wykonanie modelu poprawne. W/g mnie za czysty, Bolszewicy nie dbali tak o samoloty i po roku użytkownia przedstawiały czasem katastrofalny stan malowania. Przy okazji, co oznaczają te czerwone maźniecia na dolnej krawędzi natarcia skrzydła ?

Pozdrawiam.
Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez Aleksander » wtorek, 4 września 2012, 10:21

Fajnie wygląda - jak to Edek, ma swoje ograniczenia, ale moim zdaniem wyszedł bardzo fajnie!
Jakim kolorem malowałeś golenie podwozia? Pytam, bo mam z tym problem i nie mogę zacząć swojej Kobry.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez RH » wtorek, 4 września 2012, 11:16

Aleksander napisał(a):Fajnie wygląda - jak to Edek, ma swoje ograniczenia, ale moim zdaniem wyszedł bardzo fajnie!
Jakim kolorem malowałeś golenie podwozia? Pytam, bo mam z tym problem i nie mogę zacząć swojej Kobry.

Dokładnie nie pamiętam .ale jakimś odcieniem Dark green.Na pewno nie jest to kolor wnęk podwozia ,ani kabiny.
Oglądałem artefakty w muzeum lotnictwa ,Widać tam ze golenie były ciemnozielone (taki kolor oliw drab tylko bardzie zielony )
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 4 września 2012, 15:47

Aleksander napisał(a):Jakim kolorem malowałeś golenie podwozia? Pytam, bo mam z tym problem i nie mogę zacząć swojej Kobry.

Golenie podozia to Bell Green lub Olive Drab.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez Dawnrazor » wtorek, 4 września 2012, 16:31

Model bardzo ładny, jak na Eduarda. Coś mi się tylko obija po głowie, że Rosjanie demontowali podskrzydłowe Browningi
Avatar użytkownika
Dawnrazor
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 27 listopada 2008, 01:04
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Re: Towarzysz "Cobra"z Kraju Rad

Postprzez Aleksander » środa, 5 września 2012, 07:56

Jacek Bzunek napisał(a):
Aleksander napisał(a):Jakim kolorem malowałeś golenie podwozia? Pytam, bo mam z tym problem i nie mogę zacząć swojej Kobry.

Golenie podozia to Bell Green lub Olive Drab.

To wiem, tylko szukam odpowiednika tego koloru (Bell Green) z palety dostępnych farb
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości