Spitfire IX Hasegawa 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Spitfire IX Hasegawa 1:48

Postprzez jasio-g » niedziela, 26 sierpnia 2012, 22:51

Model ten powstał tylko po to, by wypróbować różne techniki malarskie przed projektowanym kolejnym Spitfirem, który już czeka w wersji full. Stąd też został zakupiony na Allegro model spita już zrobionego, ale strasznie grubo pomalowanego pędzlem. :( Po zdjęciu farby, ułamaniu kilku części, zmasakrowaniu niechcący owiewki model został pomalowany farbami Gunze C. A na koniec zwerniksowany Alcladem2 FLAT ALC314. Kalka pochodzi od Eagle Strike. Dopiero po zrobieniu modelu zacząłem badać historię tej maszyny - no i kicha. Według Spitfire Site samolot MJ783 nigdy nie służył w polskim dywizjonie, nawet w 302, co ciekawsze znalazłem zdjęcie w necie, całe jedno, słabe bo słabe, ale właśnie z tym serialem i z tymi kodami. A w muzeum w Belgi sto właśnie MJ783 z przemalowanym serialem i krótkimi skrzydłami. I właśnie dlatego chyba los zrządził by to malowanie było na próbę. A teraz można się wyżywać:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Spitfire IX Hasegawa 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 26 sierpnia 2012, 23:00

Taki sam rdzawy kolor zacieków z silnika i okopcenia za wyrzutnikami łusek bardzo mi nie pasuje.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire IX Hasegawa 1:48

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 26 sierpnia 2012, 23:05

jasio-g napisał(a):Model ten powstał tylko po to, by wypróbować różne techniki malarskie



Co wypróbowałeś poza dość brutalnym preszejdingiem?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Spitfire IX Hasegawa 1:48

Postprzez RAV » niedziela, 26 sierpnia 2012, 23:25

jasio-g napisał(a):Według Spitfire Site samolot MJ783 nigdy nie służył w polskim dywizjonie, nawet w 302, co ciekawsze znalazłem zdjęcie w necie, całe jedno, słabe bo słabe, ale właśnie z tym serialem i z tymi kodami.

W "Polskich Skrzydłach" nr 15 jest "boczek" tego samolotu i dwa zdjęcia, całkiem niezłej jakości. Spitfire Site się myli (nie w tym jedynym miejscu). O modelu się nie wypowiadam, bo skoro to model testowy, to chyba byłoby to nie na miejscu.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spitfire IX Hasegawa 1:48

Postprzez jasio-g » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 00:46

Brutalność polegała na tym, że po zrobieniu preszajsingu :lol: było ok, ale po pokryciu błyskiem gunze pod kalki nabrał jakichś wyrazistych kolorów, nie ruszałem, bo po co, to tylko próba, mnie też razi. , kołpak potraktowałem sky tamyi i suchymi pastelami, kalki są różnych producentów, najlepiej się kładła Eagle, praktycznie jej nie widać, najgorzej Airfix, matową powierzchnię uzyskałem dopiero dzięki alcladowi, no i z parę lat nie malowałem na poważnie aero, który i tak jest do wymiany. Ponieważ model już był sklejony, nie wszystko łatwo się malowało, walka ze śmigą nie do końca udana. Były jeszcze oleje artystyczne i takie tam różne specyfiki, że o nieśmiertelnym sidoluxie nie wspomnę. Tak ogólnie próbowałem ustalić kolejność działań malarskich i chyba zrobię jeszcze jednego spita na próbę, wszak mam ich jeszcze 18 w szafie. No i półmat mnie niezadawalał. Muszę jeszcze wypróbować nitowanie.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Spitfire IX Hasegawa 1:48

Postprzez Murek » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 00:54

jasio-g napisał(a):po zrobieniu preszajsingu :lol: było ok, ale po pokryciu błyskiem gunze pod kalki nabrał jakichś wyrazistych kolorów


Nie wiem czy malowałeś Gunze C bo jak tak, to trzeba uważać, jego się rozcieńcza bardzo agresywnym rozcieńczalnikiem, mogłeś psiknąć za grubo i farba (a w zasadzie wspomniany rozcieńczalnik) weszła w reakcję z wcześniej pomalowaną warstwą.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Spitfire IX Hasegawa 1:48

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 00:57

Masz jakiś kwit na kamuflaż góry lewego skrzydła?

Edycja
Soreczki, wycofuję pytanie. Pomyliło mi się co nieco.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości