P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez malinowski » poniedziałek, 3 września 2012, 10:51

Piękny model! Też chcę zrobić ten egzemplarz ale w 1/32. Będzie na czym się wzorować (ale czy uda się dogonić mistrza)
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Reklama

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez Paweł Wymysłowski » poniedziałek, 3 września 2012, 21:55

Hajnel napisał(a):Przedstawiam model Curtiss P-40 M w malowaniu 75 FS 23FG porucznika Chrisa Barrett’a.
Na tej maszynie major Witold Urbanowicz wykonał kilka lotów bojowych,kiedy ”gościł ”w tej jednostce pod koniec 1943r

Wg oficjalnych amerykańskich papierów (można znaleźć w biografii tego asa autorstwa W. Krajewskiego) Urbanowicz latał bojowo na wersjach K-1 (na takim zestrzelił dwa Ki-43), K-5 i N-5.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez Komandor » środa, 5 września 2012, 03:40

Bardzo, bardzo mi się podobuje, tym bardziej, że planuję zrobić "K" Witka, oprócz jeszcze dwóch "40stek". O obiciach napisali już wcześniej koledzy. Dołączam się do ich "achów" i "echów" - perfekcja delikatnego artyzmu. P-40 to "rasowy" myśliwiec, może nie najpiękniejszy, ale bardzo "skowyrny".

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez Hajnel » środa, 5 września 2012, 19:45

Komandor napisał(a):O obiciach napisali już wcześniej koledzy. Dołączam się do ich "achów" i "echów" - perfekcja delikatnego artyzmu.

Pozdrawiam
Paweł


Panowie dajcie spokój,gdzie tam mistrzostwo i artyzm,narzędzia to jest TO.Jeśli się ma takie precyzyjne pędzelki dobraną farbę do tego spożyta "lorneta" oczywiście bez "meduzy" :mrgreen: idzie gładko
Obrazek
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » środa, 5 września 2012, 19:54

Sama lorneta bez meduzy...??? - ooo to pod chleb czy pod włos...? :twisted:

A model wspaniały bo jak wszystkim wiadomo to jest P40 i i nie ma ładniejszego samolotu
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez K.Y.Czart » środa, 5 września 2012, 20:22

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):P-40 ... i nie ma ładniejszego samolotu


Heretyk. Oczywiście, że jest. I to wcale nie Spitfire, bo ten jest dopiero drugi. ;o) ;o) .

Jeśli chodzi zaś o tę czterdziechę, to czepiać się nie zamierzam wcale, bo sam kiedyś zrobiłem podobną - tylko mniejszą - i mi się podobała :) I specem od marki nie jestem, więc jedyne co mi trochę nie siedzi w całości, to kontrastowo śnieżnobiały nosek i zbyt czyste i nieco błyszczące "lakierki". ;o)

Gratuluję i pozdrawiam

Krzysiek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez Hajnel » środa, 5 września 2012, 21:00

Przy mocno oświetlonym modeli to co jasne jest jeszcze jaśniejsze a gdybym bardziej "schacharzył"kołpak to na żywca byłby nie do przyjęcia.Jeśli chodzi o "kapcie"to ta sama sprawa,są lekko matowe i siwawe a fotka oddaje je przekłamane,nie wiem może da się to jakoś ustawić w oświetleniu lub aparacie by tak nie było,dla mnie to jest kosmos i nie ogarniam te "knify". W orginale model jest stonowany i bez kontrastów
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez Mecenas » środa, 5 września 2012, 21:08

Widzę, że lata sędziowania i oceniania modeli dały efekt - wreszcie się nauczyłeś Heniu jak robić fajne modele :) :mrgreen:
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez Hajnel » środa, 5 września 2012, 21:20

Mecenas napisał(a):Widzę, że lata sędziowania i oceniania modeli dały efekt - wreszcie się nauczyłeś Heniu jak robić fajne modele :) :mrgreen:


Fakt , i to jeszcze na te stare lata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez dewertus » sobota, 8 września 2012, 20:37

No proszę - człowiek robi sobie mały wypad na urlop a tu takie zacne P-40 się pojawiło. Mnie się ono bardzo podoba.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: P-40 M Urbanowicza Hasegawa 1/48

Postprzez PiotrZ » niedziela, 14 października 2012, 17:58

Paweł Wymysłowski napisał(a):
Hajnel napisał(a):Przedstawiam model Curtiss P-40 M w malowaniu 75 FS 23FG porucznika Chrisa Barrett’a.
Na tej maszynie major Witold Urbanowicz wykonał kilka lotów bojowych,kiedy ”gościł ”w tej jednostce pod koniec 1943r

Wg oficjalnych amerykańskich papierów (można znaleźć w biografii tego asa autorstwa W. Krajewskiego) Urbanowicz latał bojowo na wersjach K-1 (na takim zestrzelił dwa Ki-43), K-5 i N-5.

No właśnie, nikt się jakoś do tego nie odniósł. W biografii Urbanowicza wymienione są wszystkie loty jakie miał wykonać na P-40 w Chinach i P-40M tam nie ma.
PiotrZ
 
Posty: 172
Dołączył(a): wtorek, 26 czerwca 2012, 16:47

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości