Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez Aleksander » sobota, 29 września 2012, 17:56

Wreszcie skończony i sfotografowany, choć dzisiejsze "studio" nie dało najlepszych warunków.
Jak pisałem w wątku warsztatowym - model wyczekany, bardzo chciany i z dobrym początkiem budowy. Niestety - ostatnio mam pecha do kalkomanii - tu też nie chciały się prawidłowo położyć, mimo trzech warstw sidoluksu i cudownych płynów firmy Microscale - część popękała (jak osłony wylotów kaemów), część nie dała się zmiękczyć (duże "rondle"), część się srebrzy jak srebrne lisy. Malowanie rondli i literek "L" też wyszło średnio - na zdjęciach za bardzo się nie rzuca w oczy, ale w rzeczywistości widać, niestety.
Całość klejenia i malowania (poza oznaczeniami) dość sympatyczna, zwłaszcza fajnie malowało się trójkolorowy spód z napisami od masek Montexu. Problemem było zamontowanie przekładni dla śmigła (tak to się chyba nazywa) - instrukcja nakazywała nakleić to na koniec kadłuba, mnie udało się to wpakować do wnętrza (i tak to raczej powinno być), zrobiłem też obracające ię śmigło, choć w instrukcji kazali je przykleić "na amen". Z dodatków dołożyłem tylko trochę blaszek (pasy, jakieś "pudełka") do kokpitu, zmieniłem koła na pięciorozetkowe jakie powinny być we wczesnych Hurricane'ach, troszkę podłubałem przy dyszy Venturiego i zrobiłem wczesny typ rurki Pitota (aczkolwiek nie wiem, czy występował razem z Venturim?), poprawiłem światła do lądowania, zrobiłem światła pozycyjne i na grzbiecie kadłuba, wydłubałem otwór na uchwyt do wejścia do kabiny, żeby móc zrobić wysunięty stopień.
Aha - w kabinie zmieniłem celownik na okrągły.
To chyba wszystko, co miałem do zrobienia.
Bardzo chciałem mieć wczesny typ Hurricane'a z płóciennym pokryciem skrzydeł, bez dolnej płetwy i z dwułopatowym śmigłem Wattsa - i teraz stoi na półce, choć na 100% zadowolony nie jestem.
Zamówiłem już następnego, więc może łatwiej mi będzie zrobić kolejnego - tym razem może z Bitwy o Francję.

Przedstawiam Hurricane'a Mk I z 56 Squadronu RAF (1939)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całość dość czysta – to samolot przedwojenny – ale dołożę jeszcze okopcenia od rur wydechowych i od kaemów (skoro są dziury w osłonach)
Ostatnio edytowano sobota, 29 września 2012, 23:21 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez dewertus » sobota, 29 września 2012, 21:50

Jak dla mnie świetny model - choć przyznam szczerze jakoś te pierwsze wersje Hurricana i Spita nie specjalnie mi "leżą", tego co wzbudza Toje zastrzeżenia ja nie dostrzegam - może ślepym już, a może to tylko nadmiar samokrytyki u Ciebie ;o)

Parę dni temu "padła" mi na oczy wiadomość, że kilka płócienno skrzydłych Huraganów mieli u siebie Finowie...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez Aleksander » sobota, 29 września 2012, 22:55

dewertus napisał(a):zastrzeżenia ja nie dostrzegam - może ślepym już,
(...)
Parę dni temu "padła" mi na oczy wiadomość, że kilka płócienno skrzydłych Huraganów mieli u siebie Finowie...

Dzięki za dobre słowo - starałem się jak mogłem.
Co do Finów - a i owszem - gdzieś nawet mam do niego kalki w 1/48 (jakbyś potrzebował :lol: )
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez Artur Domański » niedziela, 30 września 2012, 04:54

Olo ciśna się słowa
Bój się Boga, nareszcie jesteś :) :) :)

Gratulacje, ładny garbusek
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 30 września 2012, 09:09

Coś tam się pod kalkami srebrzy, antenę zamocowałbym trochę niżej, linie kolorów są raz bardziej raz bardziej rozmyte ale ogólnie jest bardzo fajnie. Tym bardziej fajnie że model wymaga trochę więcej wysiłku niż Hasegawa. Obiektywny nie jestm bo bardzo Hurricane lubię.
A ha, z 12 szt fińskich Hurricane 10 szt powstało na nasze zamówenie z wiosny 1939.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez nariman » niedziela, 30 września 2012, 18:43

Jak dla mnie to fajny model wyszedł, choć tak jak koledze dewertus mnie też te przed wojenne huragany nie leżą, jakoś mało bojowo wyglądają. Niemniej jednak model oki. Mam tylko zastrzeżenie odnośnie owiewki, nie widać granicy między nią a resztą ramy.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez Vierbein » środa, 3 października 2012, 21:58

Gratuluję modelu i pomysłu! Wybór malowania i okresu historycznego dokładnie w moim guście. Modele classic airframes to chyba rarytasy. Drogie, ale jak widać, warto na nie zapolować.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez Aleksander » czwartek, 4 października 2012, 14:02

Oj drogie, drogie - i chyba nie do końca warte swojej ceny, ale dla mnie mają swój urok - właśnie kupiłem drugiegi takiego Hurricane :lol: (na amerykańskim E-bayu - dzięki Kiidd!)

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez spiton » czwartek, 4 października 2012, 15:49

Fajny schemat malowania.Zwłaszcza rondle na skrzydłach !!.Super spód !!! Olo, nie kusi Cię poeksperymentowanie z trochę silniejszym brudzeniem ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Hurricane Mk I (płócienny") 1/48 Classic Airframes

Postprzez Aleksander » czwartek, 4 października 2012, 17:49

spiton napisał(a):Olo, nie kusi Cię poeksperymentowanie z trochę silniejszym brudzeniem ?


Trochę kusi, ale nie bardzo mi to wychodzi - vide Hurricane z Airfixa! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 64 gości