MIG-17PF, 1:72, Plastyk, pudełkowiec

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MIG-17PF, 1:72, Plastyk, pudełkowiec

Postprzez drabik » niedziela, 30 września 2012, 20:14

Witojcie!
Swoim starym zwyczajem postanowiłem zlepić model: tradycyjnie - z pudła, firmowanego przez ZTS Plastyk i w malowaniu (a raczej oznakowaniu) tyleż ciekawym co łatwo dostępnym a z rzadka spotykanym. Samaliot opatrzony gustowną czerwoną błyskawicą wyróżniał bowiem "przodownika wyszkolenia"... Cóż tu kryć - od samego tytułu łezka sama się oku kręci...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Reklama

modele polskich samolotów

Re: MIG-17PF, 1:72, Plastyk, pudełkowiec

Postprzez Aleksander » niedziela, 30 września 2012, 20:23

Fajny, zwłaszcza że polski. Podoba mi się takie czyste sklejenie. Brakuje mi trochę "łosza", żeby podkreślić panele i luku inspekcyjne (tak się to chyba nazywa) - może też warto byłoby trochę zróżnicować kolory blach?
Ale generalnie jestem na "tak" :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: MIG-17PF, 1:72, Plastyk, pudełkowiec

Postprzez pik » niedziela, 30 września 2012, 23:10

Model poprawnie i schludnie. Ze zdjęciami też zadałeś sobie sporo zachodu, ale chyba niepotrzebnie. Zdjęcia plenerowe mają sens, jeśli model jest tak zrobiony, aby przy odpowiedniej ekspozycji oszukać oko i dać złudzenie prawdziwego obiektu. Z modelem Plastyka to raczej trudna sztuka. Także model wygląda "ładnie"(i chyba takie było założenie?), ale niekoniecznie realistycznie (czego wcale nie trzeba tego wymuszać zdjęciami).
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: MIG-17PF, 1:72, Plastyk, pudełkowiec

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 1 października 2012, 00:24

Aleksander napisał(a):Fajny, zwłaszcza że polski. Podoba mi się takie czyste sklejenie. Brakuje mi trochę "łosza", żeby podkreślić panele i luku inspekcyjne (tak się to chyba nazywa) - może też warto byłoby trochę zróżnicować kolory blach?
Ale generalnie jestem na "tak" :lol:


Z tym różnicowaniem, to trzeba uważać, bo samoloty dostawały często srebrny lakier w czasie remontów co ujednolicało wygląd.

Model za modelem, mig, za migiem...I wszystko "Plastyk" ;o) Niewielu chyba przed Tobą i niewielu po, zdobędzie się na poskładanie tego...hmmm. :lol:
Jestem też na "tak", również za takim bezstresowym podejściem. Chociaż oczy bolą jak się patrzy na ten bąbel osłony kabiny ... ;o)
Tu chyba też "poprawiono" KP w niezbyt szczęśliwy sposób.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: MIG-17PF, 1:72, Plastyk, pudełkowiec

Postprzez drabik » poniedziałek, 1 października 2012, 09:24

Grzegorz2107 napisał(a):Model za modelem, mig, za migiem...I wszystko "Plastyk" ;o) Niewielu chyba przed Tobą i niewielu po, zdobędzie się na poskładanie tego...hmmm. :lol:
Jestem też na "tak", również za takim bezstresowym podejściem. Chociaż oczy bolą jak się patrzy na ten bąbel osłony kabiny ... ;o)
Tu chyba też "poprawiono" KP w niezbyt szczęśliwy sposób.


Grzesiek - mig za migiem to może nie, chociaż teraz faktycznie jakoś się nawarstwiły... Ale co ja mogę, że lubię? Plastyka, między innymi i za to, że czasami trzeba się cokolwiek napracować, żeby cokolwiek przypominał, nie tylko samolot - ale jaka potem radość człeka rozpiera!
Hmmm... nadal masz "nickowy" samochód?

pik napisał(a):Model poprawnie i schludnie. Ze zdjęciami też zadałeś sobie sporo zachodu, ale chyba niepotrzebnie. Zdjęcia plenerowe mają sens, jeśli model jest tak zrobiony, aby przy odpowiedniej ekspozycji oszukać oko i dać złudzenie prawdziwego obiektu. Z modelem Plastyka to raczej trudna sztuka. Także model wygląda "ładnie"(i chyba takie było założenie?), ale niekoniecznie realistycznie (czego wcale nie trzeba tego wymuszać zdjęciami).


Darek - co ja poradzę, że tak poprostu lubię:) Wiem, że te modele wyglądają tak a nie inaczej, nie zamierzają udawać, tego, czym nie są bo i moich umiejętnościom dla tworzenia takich złudzeń jest bardzo daleko... Ale lubię bryknąć z taką zabawką politechniczną w plener, poszukać jakiegoś miejsca choćby z ciekawym oświetleniem bo tak mam... Moje "zboczenie", czy coś...
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: MIG-17PF, 1:72, Plastyk, pudełkowiec

Postprzez Adam » poniedziałek, 1 października 2012, 09:43

Model rzeczywiście ładny, a co do zdjęć to na tym ostatnim można się nabrać, gdyby było trochę większe ziarno to wyglądało by jak z reportażu o naszym dzielnym lotnictwie ludowym, w Expresie Wieczornym.
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: MIG-17PF, 1:72, Plastyk, pudełkowiec

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 1 października 2012, 10:55

drabik napisał(a):Hmmm... nadal masz "nickowy" samochód?
...


Mam, ale nie jest na sprzedaż :lol:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości