PZL Mi-2 LPR

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL Mi-2 LPR

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 5 listopada 2012, 14:19

Dzisiaj chciałem pokazać Mi-2 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego SP-SXH, który w 2001 roku przebywał na służbie w Bydgoszczy. Poniżej fotka oryginału z tamtego okresu :)
Obrazek

Model to Intechowska siedem dwójka, klejona w 2002 roku. Malowany natryskowo na biało, pozostałe kolory to Humbrole pędzlowane ręcznie. Kalkomanie kombinowane z kalkotekstu i zestawu Aster do Po-2 wersji sanitarnej :D Ogólnie mam wrażenie że modele czajników z Intecha są jakieś wąskie i chudawe, czeski odpowiednik pakowany przez Ariex Pro Model w tej skali prezentuje się lepiej. Niestety oryginał SP-SXH został przemalowany w nowsze barwy żółto-czerwone w 2003 roku, a w chwili obecnej czeka na kupca w bazie LPRu. W planach mam jeszcze wykonanie dwóch sanitarnych Mi-2: SP-ZXP w starym malowaniu i SP-WXM w ostatnim malowaniu LPR, a także zakup nowego Mi-2 z HB :D

Zapraszam do fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuje za uwagę :)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: PZL Mi-2 LPR

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 5 listopada 2012, 15:02

Zdjęcia ogólne prezentują model dość ciekawie, ale jeśli przejdzie się do szczegółów,to jest troszkę gorzej. Niepotrzebnie chyba pędzlowałeś te pasy, łatwiej byłoby je zamaskować taśmą i pomalować natryskowo, a jeśli nie, to przynajmniej niebieskie pasy zrobić z pasków kalkomanii. szerokie linie podziałowe to wina zestawu, ale biały model domaga się cieniowania i washa.
Dobry punkt wyjścia, męcz Hobby Bossa, ale pokaż go tu w trakcie warsztatu.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZL Mi-2 LPR

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 5 listopada 2012, 15:12

Dzieki Piotrze za opinię :) Teraz pewnie bym zrobił tak jak opisujesz, ale w tamtym czasie to dla mnie wystarczyło :oops: Hobby Bosa muszę najpierw ustrzelić i będę działać ;o)
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: PZL Mi-2 LPR

Postprzez wicia26 » piątek, 9 listopada 2012, 16:25

ładny ten helikopter ;o)
wicia26
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2012, 19:16

Re: PZL Mi-2 LPR

Postprzez Sherman » piątek, 9 listopada 2012, 17:22

Wygląda jak metalowa zabawka trochę ;)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 79 gości